LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***309***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

m-am delectat cu pozele anei- minune mica de 2 anisori si ale adelakelui dulcel(care precis vrea o fratioara mai mami mai)

de olguta, ce sa mai zic - foarte frumos v-ati facut de cap (si nu stiu cum se face ca nu numai kg-le s-au dus jos dar parca si ceva anisori)

gina - o ploaie de pupicuri special pentru tine astazi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudela

Neatza!Ma alatur si eu la o cafeluta cu voi!





claudela draga astept sa-ti reiei bunele obiceiuri si sa gasesc dimineata cafeaua fierbinte facuta de tine
ia fa un raport scurt ca prea ti-ai facut de cap cu absentele pe aici

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisikule drag

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Am o intrebare la voi: cum se face oul ochi in apa???
Eu am mai facut ou in tigaie cu putina apa , dar sotul mi-a zis ca el stie de la bunica lui ca se pune apa intr-o craticioara si cand da in clocot se pune oul


Si eu folosesc tot o tigaitza, in rest, ca bunica: mai multa apa si cand da in clocot, se pune oul.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Salutare!Pisigri, scrie, te rog, cand ai vreme, poeziile pe care le stie Ilinca. Multumesc!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!


Simina: si eu la fel fac oul in apa, cum au zis si fetele, il lasi sa fiarba cat doresti, sa iasa mai moale sau mai tare.

Pisik: asa mi-a placut atitudinea ta, parca mi-ai indus si mie o nota de optimism legat de munca

Am vazut si poze dragute de la Roma si la munte cu Adelake

Eu sunt bucuroasa, ca i-au trecut crizele lui Luc, banui ca a fost de la masele, ca are gingiile de jos umflate.

Ma duc sa ma odihnesc putin, sa fiu in forma la Zumba






Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Anamaria, eu pot sa scriu poeziile care ii plac Ilincai sau nu stiu cum sa spun...
Asa, stie la multe sa spuna...de ex eu primul vers ea pe al doilea, eu pe al treilea ea pe al patrulea...sau eu prima parte a unui vers si )ea a doua jumatate...Dar cap coada nu zice decit aia cu piticu in ibric, adaptata (ca eu plingeam la poezia asta): Un pisic/ Foarte mic/ Facea baie-ntr-un ibric/Si ibricul s-a varsat/Si pisicul s-a uscat




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, sa vezi ce am auzit-o eu pe Eva spunandu-mi vineri dimineata (mi-au dat lacrimile):"O fetita cu fundita / Se ducea la gradinita / si mamica o-ntreba:/Un'te duci, fetita mea?/ Eu ma duc la gradinita / Ca sa ma fac doctorita / Uite-asa cum ma vedeti / Nu ma dau pe 5 baieti"A spus-o singura cap-coada, eu stiam doar primele doua versuri, nici nu pricepeam clar ce spune ea acolo, dar am fost mandra tare de ea la final, mai ales ca ultimul vers il rosteste cu o intonatie grozava...Stie si ea poezia cu piticul, si mai are una care ii place, aia cu "pic, pic, pic, cine-i oare, cine? / pic, pic, pic, iata ploaia vine" si cu "O aluna, doua, trei, / veverito, cate vrei", dar cea cu fetita e singura pe care o spune cap coada fara ajutor. Si pentru ca nu mi se pare chiar stralucita ca si poezie , ma gandeam sa ma documentez putin la acest capitol.Asa ca asta intrebam, ce poezii ii mai reciti tu Ilincai...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Pisigri, sa vezi ce am auzit-o eu pe Eva spunandu-mi vineri dimineata (mi-au dat lacrimile):
"O fetita cu fundita / Se ducea la gradinita / si mamica o-ntreba:/Un'te duci, fetita mea?/ Eu ma duc la gradinita / Ca sa ma fac doctorita / Uite-asa cum ma vedeti / Nu ma dau pe 5 baieti"
A spus-o singura cap-coada, eu stiam doar primele doua versuri, nici nu pricepeam clar ce spune ea acolo, dar am fost mandra tare de ea la final, mai ales ca ultimul vers il rosteste cu o intonatie grozava...


Super! Dar io p-asta nu o invat pe Adelake, ca pe-asta am spus-o si eu prima (cand eram mik) si uite ce-am ajuns... Poate o adaptez un pic, cum a facut pisicagri cu aia cu piticul... poate o fac IT-ista... sau "hackeritza", ca sa iasa ritmul si rima. [

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Pisigri, sa vezi ce am auzit-o eu pe Eva spunandu-mi vineri dimineata (mi-au dat lacrimile):"O fetita cu fundita / Se ducea la gradinita / si mamica o-ntreba:/Un'te duci, fetita mea?/ Eu ma duc la gradinita / Ca sa ma fac doctorita / Uite-asa cum ma vedeti / Nu ma dau pe 5 baieti"A spus-o singura cap-coada, eu stiam doar primele doua versuri, nici nu pricepeam clar ce spune ea acolo, dar am fost mandra tare de ea la final, mai ales ca ultimul vers il rosteste cu o intonatie grozava...
Super! Dar io p-asta nu o invat pe Adelake, ca pe-asta am spus-o si eu prima (cand eram mik) si uite ce-am ajuns... Poate o adaptez un pic, cum a facut pisicagri cu aia cu piticul... poate o fac IT-ista... sau "hackeritza", ca sa iasa ritmul si rima. [Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute
Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput