A folosit cineva gelul Dianatal la nastere?

A folosit cineva gelul Dianatal la nastere? | Autor: ralucis

Link direct la acest mesaj

Stiu ca este de putin timp la noi pe piata, dar a folosit cineva gelul Dianatal la nastere? Mi l-a prezentat doctorita ginecolog ca fiind o varianta pentru evitarea epiziotomiei si as fi vrut sa stiu daca a functionat la cineva tocmai in directia asta. Am cautat pe net si am gasit link-ul produsului, ca sa vedeti mai in detaliu la ce foloseste; sper sa nu fie considerat reclama de moderatori.

http://www.e.dianatal.com/page/content/index.asp?MenuID=127&ID=201&Menu=3&Item=5.4

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyra_2011 spune:

Salut,

Am auzit ca este foarte bun de la o prietena si intra-adevar usureaza nasterea. Eu mi l-am luat dar din pacate a trebuit s a fac cezariana si nu l-am folosit, asa ca il vand acuma. L-am cumparat cu 400 ron si il vand cu 250 RON. Pt detalii la adresa yrynushka@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_t spune:

Buna!
Mi-am pus si eu intrebarae daca gelul dianatal este bun sau nu.
Ceea ce am vazut in practica: intr-adevar gravidele au avut un travaliu mai scurt, cateva ore. Dar ma gandesc oare cum l-ar fi avut fara dianatal? Daca natura oricum le ajuta?
Daca sunt intrebata de gravide daca sa il foloseasca sau nu, .
le spun cu incredere ca nu are ce sa le strice.
Faptul ca le motiveaza sa aiba o nastere fara epiziotomie, este cel mai important. O femeie care naste natural, trebuie sa stie ca epiziotomia o poate evita daca este pregatita psihologic pentru un travaliu lung fara interventii medicamentoase.
Perfuzia care te poate ajuta, care iti poate scurta travaliul, defapt te poate indrepta catre o epiziotomie.
Dianatal este singurul gel care se foloseste in timpul unui travaliu natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyra_2011 spune:

L-AM DAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viky85 spune:

Am de vanzare Dianatal la 250 ron, nou.Eu l-am cumparat cu 420 ron de pe net. Nu l-am folosit pt ca am nascut prin cezariana..recomand tuturor, 2 prietene si o verisoara a nascut cu acest produs, si toate au zis ca au avut un travaliu mai scurt, toate fiind la primul bebe.. va puteti interesa la urm. adresa de mail: viktorianegru@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

Buna ziua fetelor eu am folosit gelul dianatal la na#537;tere natural#259;,a fost prima na#537;tere si sincer nu as sti sa va spun o diferen#539;a insa va Pot sPune ca Dr a fost mul#539;umit de ajutorul gelului ...eu am avut dureri teribile Insa cand a ie#537;it bebe am uitat tot!!!acum sunt iara gravida in sapt 7 si voi oPta tot ptr natural cu dianatal!!va puP na#537;tere u#537;oar#259;

lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si pe mine ma intereseaza Dianatal. Sunt gravida cu a doua fetita, mai avem aproximativ inca 3 luni de sarcina. La prima nastere am folosit Epi-no cu succes. In sensul ca am perineu intact, doar o mica ruptura pe o labie. Am avut bebe mare 3600 si 57 cm si bebelina aceasta se anunta a fi una mare, numai sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem la termen.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
27 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Buna felicitas,
sper sa-ti raspunda cineva. Eu nasc in februarie si iti spun atunci daca a mers :)

Iti tin pumnii pentru nastere, Domnul sa te ajute sa ajungi la termen. Eu am aproape 34 saptamani dar probabil stii ca bb are -2 sapt deci 32. Vreau sa il las sa stea fara sa fie deranjat, chiar si 41 de sapt
Am nascut la Cluj bebe de 4 kg (fetita) data trecuta, acum nasc la Bucuresti si sper sa evit epiziotomia, daca doctorul 'coopereaza'.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Doamne ajuta xtraordinary sa fie bine! Sper sa ai un medic bun, ca din cate am vazut astia pe la Bucuresti nu prea au rabdare, dar poate ca daca te prezinti cu gelul si le spui clar si raspicat ce vrei or sa aiba. Doamne ajuta ! Numai bebeii sa fie sanatosi si noi cat mai intrege. Abordeaza-l pe doctor la ultimele ecografii in sensul asta. Eu am discutat cu el un mic plan al nastrerii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
28 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Am folosit pana la urma Dianatal si s-a meritat pe deplin. Am nascut o fetita de 4 kg si 57 cm natural, in doua ore, fara nici o ruptura . Sunt foarte multumita de produs, la fel au fost moasa si doctorul.

Mergi la inceput