Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(222)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

sambata 26 februarie, orele: 11-17
Asociatia MAME participa la un eveniment cu si pentru copii,
in DIVERTA /Plaza Romania / Dr Taberei

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adriana, cum e Yoli-Zoli?
Noi nu mai citim asa mult... adica 2-3 povesti scurte la nani de pranz, seara eu 1-2 povesti, apoi Bogdan ii mai citeste un capitol din Habarnam, ca fara ala nu se doarme. Ea e plecata toata ziua-bunaziua, mereu vrea sa plece cu tati, iar acasa o incurajez cat mai mult sa-si faca de treaba singurica, sa se joace adica.
Daca nu poate adormi dupa povesti mai studiaza cartile singura la lumina lanternei daca e noapte. (Eu citesc la lumina telefonului.:) ) O rog sa ma lase si pe mine sa ma linistesc si face si ea acelasi lucru.

Victo, pupam baietii frumosi si blonzi!

Azi am fost cu fetele pe-afara, tati se vede cu barcaholicii toata ziua. Mi-a luat mai mult de o jum de ora sa iesim din casa. Cu wrapul, carutul nu poate pe zapada asta moale. Dar am fost rasplatita din plin, am avut numai aventuri si ne-am jucat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna seara...
asa repejor....
andra_bell...FELICITARI PT. VOINIC!!
am citi perlele evesti....tarre dragute!
g24hit...scumpa fata ai! si pe schiuri...cred ca we asta ce vine mergem si noi cu Ana la ....sa le probeze si ea...si eu ....ca n-am fost de 2 ani!
vasari...deja in picioare....e destul de repede ...e impulsul de a o vedea pe Ana si a fi in preajma ei !cat de curand o sa-i strice apele
si noi am fost cu Ana la sanius azi, pe malul Muresului...pe dig in jos...distractie ...Luca acas...la anul pupa si el derdelus......cam asa imi ia si mie sa ies pe usa...
eladea.......micutilor...scumpi ca intotdeauna!
victo...intarcatul....?!nici nu stiu...asa am simtit...ca e de ajuns....m-am pregatit psihic de pe la 7 luni...stiam ca nu vreau sa alaptez pana la 2 ani.... si am luat-o incet...am mai lipsit noaptea de acas si a primit sticluta...sugea , nu se satura, ii dadeam completare...si uite asa...nu a fost nici 6 luni, nici 1 an..9 luni..consider ca e ok...
si noi avem spatiu de joaca ca al vostru...si ce vestaaa!! blonzisorilor....
fetele...va urez o seara faina...noi iesim in oras, ceainarie/club...inca nu stim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

bianca, te-am intrebat ca mie deja mi-e groaza de lucrul asta..eu de prin august vreau sa am intorc la serviciu, deci piciul va avea 1 an..nici nu stiu de cand sa ma apuc de intarcat..dar poate se va rezolva de la sine..desi dc nu bea din bibe..nu stiu cum i-oi da alt lapte...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

victo....cred ca prima data trebuie sa-i faci cunostiinta cu sticluta...sa-i pui ceai, suc, apa....cand o va accepta va accepta si laptele praf....oricum ai timp pana in august...
eu am preferat asa...la mine in brate sa accepte biberonul...eu sa fiu alaturi de el...nu sa las alti membri ai fam sa-i dea biberon...
ideea e ca el sa foloseasca sticluta sticluta , apoi introduci latele praf
duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

la noi va trebui sa bea de la mama, caci eu dimineata tb sa plec devreme. dc n-ar fi fost asa programul..si puteam sa plec la 9 de acasa, nu ma gandeam la intarcat, caci dim si seara sunt acasa.
dar mai este..probabil imi fac eu griji degeaba...
sau vb cu sefu sa merg mai tarziu..dar asta inseamna sa conduc zilnic..singura..50 km dus, 50 intors...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


Eu la cafea, fetele sunt hranite si fiecare se joaca pe domeniul de interes. De vreo 3 nopti Sara se trezeste la 2 ore, iar Maria nu renunta sa ma trezeasca la 6:30-7. Abia astept sa facem Rotarixul si sa inceapa Maria gradinita, nu ca m-as trezi mai tarziu, dar are mare nevoie de colectivitate.
Victo, de ce stai doar 1 an? Pana in august mai e destul timp, sigur vei gasi o solutie. Mai sunt canutele cu cioc, cu pai. Nu mai stiu la cat au inceput sa le foloseasca, dar poate daca i se pare amuzant va accepta mai usor asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina ma duc pt ca am ex. de defintivat, pe care l-am ratat odata, si anume in iarna lui 2010, si vreau sa il dau pt ca in 2012 mi-ar fi mult mai greu, uit, se schimba multe lucruri, cartoaie..vreau sa imi pastrez postul pe care il am acum. o sa vad daca dupa ce termin ex. revin in CIC sau nu, pentru ultimele 6 luni.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Buna.
Alina, Yoli-Zoli e o carte bunicica, vrajitoarea se apuca sa faca o fiertura magica ...iar lucrurile devin alandala... oamenii zboara, pasarile merg la scoala. Merita 10 lei. Ma gandeam la Habarnam, de fapt am tot citit in postarile tale despre el, cred ca s-ar potrivi si la noi.
M-am gandit si eu sa-i dau o lanterna ca sa-si mai faca de lucru pana adoarme, dar mi-a trecut repede. Cel mai probabil o sa ma trezesc cu lanterna in ochii si el prapadindu-se de ras.
Vineri am fost la sanius toti trei, a fost mare distractie. Ne-am aventurat toti trei pe aceeasi sanie, pe un deal. Alexiss a fost ff incantat de viteza pe care o prindeam, desi eu eram plina de emotii.

Am fost la teatru, mergem in fiecare duminica. Ieri a fost Cenusareasa. A fost asa simpatic Alexiss, cand a inceput Cenusareasa sa planga pentru ca nu are haine sa mearga la bal, el a strigat..."lasa, vine Zana", s-au amuzat toti din jur.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Victo, succes atunci la examen!
Adriana, ce faina intamplarea de la Cenusareasa!!
Felicitari pt ca reusiti sa mergeti la teatru in fiecare wk!

Azi am fost la ortoped cu amandoua fetele, am primit niste recomandari surpriza pentru Maria , dar povestesc cand mai apuc sa intru, s-a trezit mica.

Mergi la inceput