Dovleceii veseli se simt bine impreuna!(21)

Dovleceii veseli se simt bine impreuna!(21) | Autor: septoct2009

Link direct la acest mesaj

Povestea Raisei - avem blog!

SA AJUTAM TRANDAFIRASUL SA INFLOREASCA!



Cateva mamici de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.
______________________________________________________________________________
Asa ne-am cunoscut
_____________________________________________________________________________
Apoi ne-am continuat drumul AICI, devenind buni prieteni
______________________________________________________________________________
Unii dintre noi au fost mai veseli asa ca ne-am mutat AICI
______________________________________________________________________________

Asa aratam la 1 AN
_____________________________________________________________________________



DOVLECEI VESELI

12345678910111213141516
1718;19; 20

______________________________________________________________________________

Dorim sa va facem cunostinta cu noi si mamicile noastre cool:

  • 23.07 - Lisa Maria migdalata de mami SabinaY. • poza • + surioara Erika

  • 31.07 - Luca si Matei gemanuti dragi de mami mimika • poza •
  • 14.08 - Bruce de mami frumoasaIulika • poza • + surioara micuta si finuta Daniella

  • 20.08 - Andreea de mami Monique02 • poza • + surioara frumoasa Teodora

  • 20.08 - Stefan Alexandru de mami Raluca_u • poza • + surioara finutza Adina Andreea

  • 21.08 - Razvan de mami tinerica Mary_07 • poza • + fratior Alex si acum cu

  • 24.08 - Andreicuminte de mami santorini • poza •

  • 25.08 - Andrei si Stefan de mami Techila • poza • & • poza •

  • 26.08 - Dragos Alexandru zis Zdrelica de mami monica_dicut • poza •

  • 28.08 - Maria superba de mami aricelul • poza •

  • 29.08 - Ebru Fatima ursulica de mami selen80 • poza •

  • 31.08 - Ama carliontzata de mami crocodana • poza •

  • 31.08 - Maria pui scump de mami carinablanca • poza •
  • . Primul dovlecel mergacios
  • 01.09 - Raisa Maria trandafiras luptator de mami puternica katteryna
  • .
  • 03.09 - Natalia Pisi de mami Fragutza • poza •

  • 03.09 - Nicholas Tom de mami diana_n + fratior Peter

  • 05.09 - Emma Ioana cuminte de mami Cristina_ana • poza • + fratior nazdravan Andrei Eric

  • 05.09 Alex Cristian frumos de mami anamaria1979 • poza •

  • 07.09 - Iris Teodora de mami miha94 • poza • + fratior Matei si surioara Laura

  • 07.09 David Andrei papacios de mami mamideandrei • poza •

  • 11.09 Matei de mami diamar78 • poza • + fratior David

  • 13.09 David cu ochi ca cerul de mami lutoniana • poza •

  • 13.09 Irinel Andrei motzat de mami madalina84 • poza •

  • 13.09 Stefania Gabriela cu ochi minunati de mami iuliapapusa

  • 14.09 - Carina Maria fotomodel de mami happy_uka • poza •

  • 14.09 - Dinu Andrei de mami draga anomis28 • poza • si acum speram cu

  • 14.09 - Ruby Elena dragutzica de mami Crystina • poza • + surioara Lilly Elisa

  • 15.09 - Isabela-Maria frumoasa de mami vik-cj • poza •

  • 18.09 - Evacu ochi frumosi de mami emy10 • poza •

  • 19.09 - Ana delicata de mami NelaM • poza •

  • 22.09 - Maia Zana florilor de mami hepilica • poza •

  • 22.09 - Ioan Amos Mosorel de mami minunata biaz29 + fratior Busici

  • 26.09 - Alessia Zeina bufleica dulce de mami alex25 • poza •

  • 03.10 - Aidan Gabriel superb de mami MangaGirl • poza •

  • 05.10 - Alex finutz de mami Lullaby_2009 • poza •

  • 12.10 - Mihnea Costin smecher de mami suede • poza •

  • 16.10 - Alexandru Daniel de mami minunata Raluk16 • poza •

  • 16.10 - Ana Elisa finutza de mami Dana15 • poza •

  • 18.10 - Tudor Mihai dulce de mami moni_iulia • poza •

  • 21.10 - Radu Mihai parlamentar de mami liliac1 • poza • + surioara desteapta Andra Maria

  • 21.10 - Flavius Cristian puiut scump de mami camy_pus
    02.11 - Santiago (Iulian) piticutz de mami monis5 • poza •

  • 08.11 - Remus Andrei de mami raluci_b • poza •


    Va asteptam pe toti cei asemenea noua sa va alaturati.
    ______________________________________________________________________________
    In fiecare luna serbam pe cineva asa ca tragem cate-un chef

    Ianuarie: 15 - vik-cj; 24 - mamideandrei;

    Februarie: 12 - lutoniana; 16 - raluk16; 19 - Daniella pui de Iulika; 20 - katerynna;

    Martie: 17 - monica_dicut;20 - monis5; 22 - madalina84; 31 - crocodana;

    Aprilie:01 - Crystina; 29 - MangaGirl;

    Mai: 25 - Liliac1 si David pui de Diamar;

    Iunie: 10 - suede si emy10; 17 - carinablanca;

    Iulie: 04 - happy_uka; 13 - moni_iulia; 15- mary07; 16 - Fragutza; 17 - monique02; 25 - Lullaby; 26 - Andrei pui de Cristina; 29 - Iulika29;

    August: 04 - diamar; 09 - techila;14 - mimika; 28 - anomis; 31 - Erika pui de Sabyna;

    Septembrie: 10 - SabinaY.; 15 - Dana15; 18 - NelaM; 21 - camy_pus; 29 - Andruska pui de liliac;

    Octombrie:3 - Peter de diana; 10 - hepilica; 19 - santorini; 21 - miha74; 24 - selen80; 27 - Lilly Elisa pui de Crystina; 29 - biaz;

    Noiembrie:02 - Alex de Mely; 09 - anamaria1979; 25 - alex25;

    Decembrie: 23 - Cristina_Ana;


    ______________________________________________________________________________

    Raspunsuri

    Inceputul discutiei

    Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

    La Multi Ani, Cati! Sa fii sanatoasa si sa nu-ti pierzi credinta. Sa fii tu insati ca tare bine-ti shade. Te pupam cu multa dragoste.

    Anomis te pupacim pe burtica. Si..intr-adevar, cand scrii tu parca ceva extraordinar se intampla.
    Noi suntem...ca de obicei, fiecare cu ale lui, nimic senzational. Uzina ma termina cateodata pentru simplu fapt ca sunt plecata de acasa...ca epuizant nu este.
    Andra e cu scoala si, spre surprinderea noastra deocamdata exceleaza.
    Radu e din ce in ce mai receptiv, face pozne de copil de 1 an si 4 luni, alearga toata ziua..si mananca tot ce prinde. El se trezeste ca sa pape.
    Nu facem la olita si nici nu ne da vreun semn cand se pregateste de marea..placinta, nu vorbeste decat vreo 2-3 cuvinte.
    Am avut o rinita subacuta si ne-am tratat cu picaturi...nimic senzational. Cam astia suntem in mare.

    Iulika capul sus! Fii calma pentru Daniella. De fapt...fii tu insati! Ai pe ce sa te focusezi. Pupa crestetul Daniellei din partea noastra si strange-i puternic mana lui Bubu . Iar cand o sa-l vezi prima data pe Bruce, la marea intalnire, sa-i oferi o imbratisare puternica si calda din partea prietenilor.



    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

    Buna seara!

    La multi ani, Katy! Sa ai parte de tot ce e mai frumos si mai bun! Multa putere si noroc!

    Anomis, te pup, mami drag! Sarcina usoara si frumoasa! Il pup pufos pe Dinutu scump!

    Am vazut in poze pe mica printesa Zeina si intalnirea devleceilor voiosi din Luton. Ce mari au crescut puiutii de cand nu i-am mai vazut! Cate un pupic pentru fiecare!

    Iulika sa ai mult laptic pentru Daniella! Abia astept sa ne povestesti cum e viata voastra acum. Va pup cu drag!

    Va doresc o saptamana minunata!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns crystina spune:

    Katteryna, La Multi Ani si din partea noastra!

    Iulika,

    Superbe pozele cu David, Natalia, Carina, Stefan si Andrei!

    Raluka, La Multi Ani cu intarziere!

    Noi suntem bine..Ruby creste si face falcute din mancat aer, hartii, paine, apa, ardei gras, rosie, castravete si titi

    Pupam!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

    Simona, cand vad un mesaj de la tine mi se lumineaza si chipul si sufletul, sa stii! . Multumesc mult!

    Si da, sunt foarte multumita si eu de Smart Trike Recliner, din poze cel putin pare a avea cel mai comod scaun, cu tapiterie si buretel. Si al nostru e tot culoarea blue jeans, din Franta.

    Crystina te pup cu drag ! Multumesc! Deci al meu daca din lista ta papa numai rosii, ardei si tzitzi inseamna ca de aceea nu face falcute . Ai fost simpatica!

    Iulika te imbratisez cu mult drag!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

    Buna seara!

    Felicitari Iulika! Bun venit pe lume, Daniella!! Sa cresti mare, sanatoasa si sa iti bucuri parintii cei minunati!

    La multi ani, Katerryna! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de minuni in viata!

    Anomis pupam burtica!

    Va pup pe toate!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

    buna seara doamnelor,

    vad ca multe s-au mai petrecut de cand umblu haihui. nu stiu de care sa scriu ca ma bucur mai tare...ca de toate ma bucur FOARTE TARE.

    iulika mea draga, eu nu am stiut ca ai nascut pana aseara...cand mi-a spus Crystina. Felicitari mami! Daniella seamana izbitor cu Brucu....deci va fi probabil o mini-Iulika. sa fie sanatoasa si sa aiba o viata frumoasa!

    Anomisule m-ai dat pe spate...ce ma bucur pentru tine...ca tot vorbeam noi acum cateva saptamani...iaca...dorinta ti-a fost implinita. sa ai o sarcina usoara. pupa flacaul...sa stii ca si Aidan e minunat ziua si mini capcaun noaptea. ii dau acum 4 masele ...da...toate o data....asa ca il inteleg si mi-e mila de el. si le numara zilnic...e cu mana pana la cot in gura.

    katteryna la multi ani! sa fii mereu puternica si optimista asa cum esti acum!

    Pe Crystinao pup....ieri si-a facut curaj si a infruntat traficul londonez ca sa vina sa ne vada. sa va spun ce fete frumoase are? si cum e Crystina? asa finuta si calda precum ii e si glasul.

    Aidan a inceput sa faca flick flackuri, dansuri cu pocnit din degete si fandari cand a vazut-o pe Ruby. era un mini free-styler. apoi, ca o gazda primitoare, ii lua fiecare jucarie pe care saraca fata punea mana.

    poze inca nu am vazut, ca nu m-am dus destul de in spate cu cititul...dar sper sa le vad maine. acum ma duc la somn ca iar ma asteapta o noapte grea.




    Manga & Aidan love

    www.bebestepz.blogspot.com

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

    Kiki LA MULTI ANI!!!

    Sa fii fericita si sanatoasa, sa te bucuri de viata alaturi de cei 3 barbati din viata ta! Te imbratisez cu drag si sper sa ai o zi superba azi!


    Maria va doresc o noapte usoara, sa nu-l mai chinuie asa mult maselutele pe Aidanul scump .

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



    Felicitari, Iulika!

    Bine ai venit Daniella! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de fratior si parinti!



    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

    Buna dimineata fete dragi!

    Va las o calda ...pana apare Alex cu a ei

    La multi ani Katerryna! Iti doresc sa ai putere si curaj (ca ai credinta cat pentru 1000 de oameni), sa treci peste toate incercarile si sa te bucuri alaturi de familia ta!

    La multi ani Kiki! Sanatate, fericire si impliniri! Si pupici pentru cei doi gemanuti!

    Fetelor nu am recuperat prea mult ca sunt cu o otita care m-a terminat fizic si psihic...dar sper sa o fac azi...si sa vad si poze!

    Va , o zi buna!

    Isabela Maria

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

    Buna dimineata!
    Alex unde e cafeaua? E randul meu azi?
    Poftiti la cafea calda si aromata!

    Fetelor multumesc pt urari! Sunteti minunate!
    Vik sa te faci bine!
    Vreau sa va spun ca a fost introdus in Bazarul umanitar cazul nostru!Doamne ajuta!

    RAISA MARIA

    Mergi la inceput