experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am sa va povestesc o experienta de viata, care m-a costat suferinta copilului, timp de mai bine o saptamana.
copilul meu incepuse sa se simta rau de cateva zile. cu scaun foarte moale, cu febra, cu senzatie de mers la wc din ora in ora, cateodata si mai des. apoi, a aparut temperatura, si o urticarie pe corp, la zona funduletului, care in cateva ore s-a extins pe tot corpul. in ultimile 3 zile, alerg la doctor, sa vad ce se intampla! urticaria in loc sa se vindece, se extindea, devenind din ce in ce mai serioasa, profunda. pana cand am vazut ieri, cum in zonele de urticarie extinsa, care deja cuprinsese tot corpul, tesutul moale dedesubt, incepea sa se invineteasca...asta m-a speriat cumplit!

ieri doctorul i-a dat un medicament pe care am ezitat sa il administrez, fiind foarte puternic. am zis sa caut o a doua opinie!astazi, sa vad alt doctor, inainte de a ii da medicamentul (redipred). si dieta, ochii in patru si stressul ca nu cunosteam cauza, cel putin sa o feresc pentru viitoare contacte cu agentul alergen, ca copilul sa nu mai evanseze reactia de aparare atat de violenta!
oricum, aveam la dispozitie libertatea de a o duce in urgenta la spital, in cazul in care copilul dezvolta dificultati in respiratie,sau inghitire...
m-am rugat permanent! ieri, cand am privit-o, cum adormise, cu fata basicata de urticarie, am ingenunchiat si am inceput sa ma rog plangand, DOMNULUI, BUNULUI DUMNEZEU! m-am rugat sa imi vindece copilul, sa nu imi puna la incercare credinta, ca nu este nevoie! sa ma ajute, ca deja alergam la doctor si copilul tot rau! am tinut mainile deasupra corpusorului ei in timpul rugaciunii, si am simtit curenti de gratie divina cum curgeau prin mainile mele. palmele devenise chiar dureroase, si fierbinti!
am primit de la o doamna de aici, cu care intretin o legatura frumoasa de prietenie, si cu care am dialoguri permanente despre carte, un telefon, ingrijorata ce se intampla. si una din intrebarile ei a fost, ai folosit o chimicala noua la curatenie in casa? am zis ca nu!nu schimbasem nimic, stiind ca pe la vreun an, copilul mi-a facut o reactie alergica de la chimicalele cu care spalam pe jos, cand faceam curatenie. si de atunci, am schimbat toate sistemele de curatire in casa, cu produse naturale, pentru protectia copilului.
uitasem un lucru major! cauza care zdruncinat reactia de sanatate a copilului meu era o chemicala pe care am folosit-o mai bine de o saptamana, ca sa spal cada, de la baie, pe ai carui pereti de faianta, din cauza umezelii, incepuse sa faca urme de mucegai! era un produs numit balm, vazut la publicitate la tv. pentru ca nu vroiam ca copilul sa atinga asa ceva, am preferat sa utilizez chimicala.
eu, faceam in fiecare zi aproape, baie asteia mici. cada mea este un jacuzzi. si cand am spalat cada, chimicala s-a infiltrat, scurs si in gaurile de la jacuzzi. am spalat bine cada inainte de refolosire, insa nu m-am gandit ca chimicala poate atinge zona aceea prin care este aruncat jetul de apa, pentru jacuzzi, nu m-am gandit ca poate cuibari chimicala. si eu ii faceam baita copilului, cu apa care atingea putin gaurile de la jzcuzzi. apa intra acolo, infectata de rezidul de chimicala, mi-a otravit putin cate putin copilul! uitasem complet!

m-am rugat cu lacrimi in ochi sa mi se arate, sa stiu, sa se vindece...si AM PRIMIT LUMINA! abia azinoapte am realizat chestia cu cada! am luat copilul in brate, urgent, i-am facut un dus, cu apa si lumina divina in acelasi timp, inclusiv pe cap( cu o zi inainte am spalat-o pe cap, in cada, si deja fata copilului incepuse sa se umfle). am spalat totul foarte bine , in dus, ca sa curat pielea de orice urma de chimicala.
inainte de a mi se imbolnavi copilul, am avut un vis, in care mi s-a spus totul! MI S-A ARATAT TOTUL! SI EU NU AM VAZUT! CINE ARE OCHI DE VAZUT SA VADA! TOCMAI EU NU AM VAZUT! NU AM DAT IMPORTANTA AMANUNTELOR DIN VIS! ASA CUM DAU IMPORTANTA CELOR CARE MI SE TRIMIT PE FORUM! IAR COPILUL MEU A PLATIT CU SANATATEA! a trait o experienta de intoxicatie lenta, cu reactii violente, temperatura si urticarie( reactia de urinare era o necesitate a corpului de eliminare a toxinelor din corp, scaunul moale, era o alta forma de aparare). culmea, in acest timp am primit vizita unui copil care facuse gastro, si ne gandeam noi mamele, ca poate a luat de acolo vreun virus (inclusiv doctorul a suspectat asta).

visul a fost clar, foarte clar! eram intr-o baie, undeva la subsolul unei cladiri, un loc strain mie, si mai mult, hidos in afara lui, pe culoarele intunecate. culoarele fara lumina, intunecate si mizerabile, erau imaginea energetica a canalelor din jacuzzi. am simtit raul, adresat copilului meu, care era otrava, chimicala puternica pentru mucegai pe care o dadusem in baie. camera unde eram eu era plina de lumina, insa incercam sa curat cada, si simteam o forta invizibila care stiam ca vrea sa ii faca rau copilului. am uitat visul in amanunt, cert este ca am plecat de acolo, si parca imi aduc aminte ca asteptam o ocazie, masina sa ma ia de acolo. a venit, a oprit, insa eu am refuzat sa ma urc. am zis ca astept altceva. si m-am trezit!
in vis mi s-a aratat foarte clar mesajul de CADA, CU RAUL PE CARE L-AM SIMTIT, DE ACOLO, DIN BAIA ACEEA DE LA SUBSOL! idea de subsol era proiectia informatiei ascunse, care sa se ridice la nivel de cunostinta; apoi mizeria din subsol este mizeria din canalele cazii, unde se adapostea chimicala-simtirea raului! cand mi s-a, oferit ajutor din spiritual, masina(accelare procesul de vindecare, luminare), am refuzat. copilul a manifestat reactie alergica. eu, facnad copilului baie in fiecare zi!
stiu ca m-am trezit, din visul acela, si am refacut prin imagerie ghidata totul. am imbracat lumina divina baia, insa nu am intrat pe culoarele ascunse ale cazii, unde exista chimicala.
acum am avut alt vis, in templul meu, faceam inca curatenie, aruncand o gramajoara de ceva asemanator cu zatul de cafea, de pe covorul curat si din camera plina de lumina! asta mica a vrut sa intre intr-o camera de bucatarie, unde era inca mizerie, insa lumina(acum sunt constienta de sursa raului), bucataria-ceva ce trebuie, eu constienta, sa fac, prin rugaciune si actiune de curatare si purificare-sa dezinfectez cada, sa o spal...in viata reala). acum, in vis nu mai apare cada, apare bucataria. unde se pregateste de mancare...in energetic, se pregateste actul de curatire, gest de implicare pentru restabilirea echilibrului intre mediu -baia din real-cada, si universul meu . asta mica simteam ca doreste sa intre acolo, in camera-bucataria ce trebuia curatata, am redirectionat-o. am inchis usa cu promisiunea ca am sa ma intorc acolo ca sa curat, spal, si aranjez camera! afara, am vazut un fel de bazin cu apa ca o caduta mica, in care erau pestisori, unii erau morti deja, altii inca mai eru vii. si aveam vizita unui barbat care ne privea cu multa iubire, simteam ca ne protejeaza, ca ne doreste binele. in cele din urma, baratul a plecat, fericit, cu promisiunea ca se va reintoarce. barbatul din vis era ingerul pazitor, care acum era fericit ca in sfarsit am vazut raul, l-am identificat si ca urmeaza sa fac ceea ce trebuie facut. plecarea lui impacata, era expresia mesajului de purificare si bucurie ca stiu ce am de facut pentru a restabili armonia intre planuri: fizic-energetic! promisiunea ca se va intoarce, este promisiune de protectie, veghere de dincolo!
ce am facut prin imagerie ghidata:
permanent incep cu rugaciunea TATAL NOSTRU
in visul cu cada, am sa introduc lumina divina in culoarele intunecate, am sa curat , matur, deschid culoarele catre lumina. cada cu apa si pestisorii, am sa cer in numele lui Isus Hristos, pestisori sa invie, ii vad vii, iar apa din bazin, o duc la marginea oceanului, si o vars in ocean, sa se intoarca in marea ce mare energetica, dupa ce o imbrac in lumia violet, pentru ca apa otravita de chimicala sa nu afecteze si alti pestisori din ocean. vad pestisorii reinviati, cum bucurosi se intorc in ocean. idea de aruncare a raului pe apa, vine de la experienta lui Isus, cand a aruncat porcii scosi din posedat, in marea cea mare energetica.
curat bucataria, in realitate spal cada. ca sa vezi!

la tv a fost un documentar in care s-a vorbit despre pericolul pe care il are pentru sanatatea omului jacuzzi din hoteluri, si dadea sfat cum sa se curate! ca sa vezi! ingerii trimit informatie si prin tv!

msl1, poti prelua din realitatea fizica in vis orice, din planul fizic, din planul energetic, daca ti-ai dorit bijuteriile, si le-ai visat, le-ai proiectat in vis. tu stii cel mai bine! tot ce pot sa adaug, este faptul ca aceste bijuterii, daca le-ai dorit, le-ai manifestat si in planul subtil. iar dincolo, in energetic, nu primesti asa ceva ...pe gratis! cu alte cuvinte, promisiunea de munca asidua cu tine devine deja o provocare a vietii, si asta inseamna SUFERINTA! provoci viata ca ceea ce ai dorit cu atata ardoare, sa balansezi si in planul energetic realitatea din plenul fizic. imaginea de bijuterie nu este de aur, propiu zis, este de ESENTA SI VALOARE INTERIOARA DIVINA, MANIFESTATA PRIN TINE CA FIINTA. in planul fizic ai primit bijuteriile, in planul energetic ti le-ai manifestat, si tot ceea ce traiesti, sunt experiente de viata, care te pun in situatia de a DA DOVADA ACESTOR NESTEMATE! INCERCARI, INCERCARI, INCERCARI!
daca nu manifesti aceste comori interioare, incercarile vor fi intradevar, incercari de viata! si singura posibilitate de a iesi din suferinta, este CULTIVAREA LUMINII DIVINE!
nu faci aceasta simbioza intre planuri, sustii disarmonia energetica dintre plan urile subtile si planurile fizice! cu consecinte pe toate nivelele: chakra1-familie social, chakra2, in relatie cu altul, chakra3, in imaginea de sine, chakra4, in relatia de iubire si capacitatea de a iubi, chakra5, in vointa si cuvant rostit-decizie, chakra6, in mentalul ce poate deveni carausul unui stress inimaginabil, chakra 7, limitarea vederii, credintei ca ceea ce experimentezi se limiteaza la realitatea perceputa fizic si atat!

ai dorit, ai manifestat putere! s-a implinit, insa ai obligatia de a transcende prin tine tot porcesul de echilibrare energetica intre planuri! nimic nu se face fara o DANCA RESPONSABILITATE FATA DE TINE CA ESENTA DIVINA!

msl1,DUMNEZEU sa iti dea LUMINA, INTELEPCIUNE sa iti poti duce promisiunea fata de sine!! viata este cel MAI REAL PURIFICATOR ENERGETIC! este purgatoriul, metaforic vorbind!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

mi s-a trezit copilul. am dezbracat-o. nu mai are nimic pe corp! fata ii este curata, daor mici puncte, care inca mai se retrag!
DOAMNE MULTUMESC SI AJUTA-MA ACUM SI PERMANENT!
nu am lasat LUMINA DIVINA din vis , plan subtil sa lucreze in planul fizic. am blocat prin nestiinta mea, prin dorinta de a gasi cauza, am blocat vindecarea, dinspre gratia divina-subtil, spre exterior, plan fizic. am constientizat, am pus in comunicare armonioasa planurile, materia s-a supus, miracolul s-a produs!
in capitolul 1, "the meaning of miracles", din a course in miracles, exista un mesaj de esenta, care verifica legea TATAL NOSTRU si experienta care tocmai am trecut-o cu copilul meu!
"miracolele rearanjeaza perceptia si pune toate nivelele in adevarata perspectiva.asta inseamna vindecare, pentru ca boala, vine din confuzia nivelelor".
am cartea, de mai bine de o saptamana, si am inceput sa citesc, insa nu am putut trece de pagina asta! aici m-am intepenit! nu simteam si puteam sa citesc mai departe. am incercat, citeam cuvinte fara semns. am recitit, am recitit, si recitit, si TOT NU AM DEBLOCAT MESAJUL DIN VIS! AICI MI SE SPUNEA CLAR, DEBLOCHEAZA NEVELELE, CAUTA IN VIS, DU-TE IN PROFUNZIME, AI TOT!
cerul a lucrat prin carte, prin oameni, prin mine in vis, prin ingeri, prin LUMINA, GRATIE DIVINA!
sigur, nu neglijez nici una din datoriile mele aici, legate de dieta, curatenie in cada. asta este lucrarea impreuna! co-lucrare! in cer si pe pamant, in subtil asa si in fizic!
DOAMNE MULTUMESC PENTRU TOT, SI TUTUROR CELOR CARE AU FOST LANGA MINE, DE MI-AU ADUS LUMINA, DE M=AU AJUTAT SA GASESC CALEA SI SA DEVIN CALAN DE VINDECARE PENTRU INGERASUL DE LANGA MINE!
ASTA ESTE EXPERIENTA DE VIATA MISTICA! valul lui Issis, a fost ridicat, SI LUMINA A FACUT MIRACOLUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

3ori3 , te mai citesc cateodata, imi place ceea ce citesc, dar am o intrebare : unde crezi ca exista dumnezeu? in eter sau in gandirea noastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

3X3 imi pare tare rau ca ai trecut prin asa ceva. Pe viitor ai putea incerca sa cureti mucegaiul cu un amestec de otet si bicarbonat, chiar si cateva picaturi de eucalipt adaugate combinatiei.Multi pupici celei mici, ma bucur ca si-a revenit.a_alinta, nu stiu care este parerea lui 3X3 legat de intrebarea ta, de fapt banuiesc insa o las pe ea sa spuna. Ceea ce vreau eu sa adaug insa, este ca pana nu demult, credeam si eu ca multi altii in Dumnezeul acela crud, care judeca si pedepseste pe care biblia ni-l prezinta. Totul pana in momentul in care am citit aceasta carte http://www.scribd.com/doc/3984667/CARTEA-ALBA-RamthaDin acel moment m-am indragostit de Ramtha si de Dumnezeul descris de el, am inceput sa ma descopar din ce in ce mai mult si sa inteleg din ce in ce mai multe legat de divinitate si sa citesc tot ceea ce am putut gasi legat de invataturile lui Rmatha.Asa am inteles ca Dumnezeu este noi insine, este tot ceea ce ne incojoara, interior, exterior, atat materie cat si gand, Dumnezeu este masculin si feminin, este iubire, daruire, este inteligenta suprema, Dumnezeu este TOT.


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

eu din nou am avut un vis spre dimineata, si eu visez odata la cativa ani, nu stiu ce este asta.Azi dimineata am visat ca eram cu ai mei intr-o curte cu verdeata si dupa gard erau niste iepuri enormi, asa mari ca niste oi, daca pot zice asa...si multi.Tot incercau sa intre in curte dar nu gaseau deschideri de asa marimie in gard.Oare asta ce sa mai fie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna tot eu imi dau cu presupusul in legatura cu iepurii din visul meu.Oare sa fie din cauza ca se apropie Sfintele Sarbatori de Paste?Dar chiar asa sa visez iepuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCIA MIRELA

Asa am inteles ca Dumnezeu este noi insine, este tot ceea ce ne incojoara, interior, exterior, atat materie cat si gand, Dumnezeu este masculin si feminin, este iubire, daruire, este inteligenta suprema, Dumnezeu este TOT.


my deviantArt Gallery

Una Pe Zi de Victor


Lucia,

...este gest de mangaiere, este cuvant de binete si iubire, este mesaj cuvantat de altul , este stiinta, este natura, este OM, ESTE TOT!

in experienta avuta cu copilul DUMNEZEU, a trimis mesaj prin vis, direct, a trimis mesaj prin carte, cuvant scris, a trimis mesaj prin oameni, prin cuvantul lor rostit, in iubire, daruire, armonie; prin doctor. se paote manifesta in TOATE PLANURILE, IN PLANUL FIZIC, IN PLANUL SPIRITUAL SI IN PLANUL TRANSCEDENTAL!
in planul fizic se manifesta in limita credintei si cuvantului rostit-act de creatie al egoului, in planul energetic, se manifesta prin ingerii de lumina, si mesaje pentru constiinta ce trebuie aduse la cunostinta, in planul transcedental, DUMNEZEU, este pace, PACE, TACERE SI IMENSTATE, RESPONSABILITATE, INFORMATIE PURA! EL ESTE!
in mental, da, exista in mental manifestat si reprezentat prin credinta noastra! cat din ceea ce gandim imputernicim cu autoritate-forta egoului! imaginea de DUMNEZEU, se afla in chakra7! cat din realitatea DUMNEZEU, este manifestata, primeste, viata, suflu, prin decizie din partea egoului, este o situatie pur intima intre individ-suflet si DUMNEZEU!
LUCIA, ce frumos! DA, DUMNEZEU ESTE TOT! feminin si masculin intr-o singura fiinta! PURTAM ESENTA ANDROGINA LA NIVELUL PLANULUI TRANSCEDENTAL! care se divide in masculin si feminin odata cu individualizarea! de sus in jos , din UNUL, se manifesta totul! de jos in sus, totul, se restrange la UNUL! individualul se pierde in colectiv, colectivul se dizolva in unul! unul se manifesta in colectiv, colectivul exista prin indivizuali...
diferenta dintre manifestarea lui DUMNEZEU si manifestarea omului, este NUMAI creatia egoului! IUBIRE sau ura? ascultare su cearta? respect sau vanitate? om de cuvant sau om de nimic? promisiune sau balacareala? verticalitate sau hopa mitica? mangaiere sau ranire? recunostinta sau avaritie?...va rog, lista este deschisa!as aprecia daca ati face completarea!
daca ar fi numai DUMNEZEU, ar fi existat raiul pe pamant! insa, tot ceea ce intalnim, este numai creatia omului, care incearca sa fie DUMNEZEU! si din cand in cand, mesajele LUI, mai ajung la ego! de cele mai multe ori, dupa ce suferinta ingenunche egoul in criza falintara de putere, ca sa il aduca la tacere si sa asculte si altceva decat pe EL INSUSI! DUMNEZEU vorbeste prin insasi propia creatie! depinde de canalul de comunicare a egoului! daca egoul vorbeste numai pasareasca, sunt convinsa ca DUMNEZEU se va manifesta pe limba lui, poate numai, numai, egoul sa se trezeasca...LA REALITATE! si ca orbetele, da din una in alta, pana va ajunge, ca in stiinta, sa faca un triaj clar de lege, si uite asa, se scrie cartea devenirii interioare, cu viata ca experienta mistica!

roxy, imi pare rau ca nu am raspuns la mesajul de pe pagina 6, la mine nu a aparut decat acum!
vis a vis de...apa tulbure, aveti grija la sanatate!
iar cu iepurii...m-ai facut sa zambesc! daca visezi din an in paste, cum sustii, sigur, si iepurii sunt un inceput! te duci in universul tau, in fiecare noapte! de visat visezi!de iesit din corp iesi, si te si intorci! ca nu pastrezi nici o memorie...depinde si de seriozitatea ta! stii, exista o expresie "nu aruncati margaritare la porci"; cand credinta ta se va intari, chakra 7 se va deschide, si atunci, experientele din astral, eter, subtil, energetica propie va cobora in lumina cunostintei!
ai sa prinzi drag de visat, daca ai sa mai stai pe experiente mistice! mai stiu si eu pe cineva care spunea la fel, ca nu viseaza de loc sau foarte rar. iar acum, este cu ochii cat cepele pe visele care au ajuns la lumina!
... sa ne intoarcem la iepuri! gardul este protectie! este un teren in subtil ca si spatiul social sau personal din psihologie! nimeni nu intra cu permisiunea ta, acceptarea ta, deschiderea ta. daca se intra fortat, realitatea este provocata de prezenta unor situatii-generatoare de discomfort si echilibru. bine a nu ai visat monstrii, sau morti umbland ca mine, sau alte caricaturi!
nu pot decat sa iti spun ca daca verdeata este o promisiune de echilibru, in viata, de la situatie de viata pana la sanatate-manifestare pe individual, intrusii de iepuri forteaza...minore provocari! in rest, e bine! nu a intrat nimeni in curte! doar veghere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

multumesc 3x3 (apropo numarul 3 este numarul meu norocos, sau asa imi place mie sa cred, oricum imi place numarul asta )pentru lamuriri.Am sa-ti scriu daca am mai visat, sau daca am retinut ceva din ce am visat.E curios ca am visat numai in ora aceea dispre dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

cum gasesc misticii puterea sa se roage si pentru cei care i-au ranit?
driverul puteri interioare la nivelul egoului, ce determina un mistic sa se roage si pentru dusmanul lui, apare in doua realitati:
-capacitatea de a ierta
-dorinta de a face un bine
iertarea sustine lipsa de implicare in conflict ego-ego;
dorinta de a face un bine, este hranita de intelegerea profunda a situatiei de suferinta in care cel care raneste exista. aici reproduc cuvintele atat de cunoscute ale lui Isus, DOAMNE IARTA-I CA NU STIU CE FAC!
DUMNEZEU VEDE TOTUL! STIE TOTUL! cuvantarea , insa, este o datorie care manifesta o realitate mistica in existenta fizica. cel mai vechi exemplul este inceputul FACEREA-i din biblie, cand se spune...LA INCEPUT A FOST CUVANTUL!
de aceea, indiferent cat de bine stie DUMNEZEU DE SUFERINTA NOASTRA, DE VIATA NOASTRA, feedback-ul de la om la divin trebuie sa fie cuvantat, strigat ca sa devina realitate mistica: realitate divina prin manifestarea divina in noi, realitate mistica prin cuvantare manifestarii divine din noi!
asa se implinestea legea TATAL NOSTRU in actul mistic: precum din cer, asa si dinspre pamant!
dincolo de actul mistic, ESTE TACEREA MISTICA! Dumnezeu si fiintele de lumina lucreaza permanent in viata omului! este actul mistic in taina!
misticii profunzi, sfintii fac acest gen de lucrare! ingerul meu este un mistic profund! este misticul care exista in tacere!

tacerea cuvantului egoului aduce depresie, tacerea cuvantului mistic canalizeaza forta divina! pentru a ajunge la tacere, trebuie sa stapanesti mai INTAI cuvantul!


...la inceput a fost cuvantul si dincolo de cuvant este DUMNEZEU!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

nu faci aceasta simbioza intre planuri, sustii disarmonia energetica dintre plan urile subtile si planurile fizice! cu consecinte pe toate nivelele: chakra1-familie social, chakra2, in relatie cu altul, chakra3, in imaginea de sine, chakra4, in relatia de iubire si capacitatea de a iubi, chakra5, in vointa si cuvant rostit-decizie, chakra6, in mentalul ce poate deveni carausul unui stress inimaginabil, chakra 7, limitarea vederii, credintei ca ceea ce experimentezi se limiteaza la realitatea perceputa fizic si atat

3x3, de ce nu ma inveti cum sa fac aceasta "simbioza"? fi "doctor" pina la capat, da si "tratamentul" nu doar "diagnosticul"!

Mergi la inceput