experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

3X3EU POT SPUNE CA MESAJUL TAU IMI FOLOSESTE.AI EXPLICAT FOOOARTE FRUMOS, CLAR, EXPLICIT.
Mi-as fi dorit sa inteleg punctul asta mistic de vedere, cand mama mea era inca in viata.
In orice caz, cel putin pentru mine , e ok ca macar acum am inteles-o acceptat-o asa cum este , cum a fost ...pentru ea, nu stiu...poate nici pentru ea nu e tarziu, sa stie ca in sufletul meu nu mai e furtuna si jedecata in ceea ce o priveste, ci pace, dragoste si dor, mult mult dor...zilele astea m-am gandit atat de intens la ea, ma trezeam ca faceam una alta prin casa, si deodata imi dadeau lacrimile de dorul ei...:(
Oricum eu nu am suferit abuzuri, alta a fost problema dintre noi doua, sper ca si cei/cele ce au suferit atat de mult in pruncie sa aiba puterea sa inteleaga si sa ierte, e un act de mare curaj.
Ma gandesc ca sunt oameni ce stau zeci de ani in terapie si ...in final...nimic nu se schimba in sufletul lor,ma intreb ce lipseste acolo, sunt comvinsa ca terapia ajuta, insa nu cred ca e UNICA cale spre eliberare.

3x3 despre ce cd e vorba?balancing atitudes a lui dr. Norm??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

3x3 despre ce cd e vorba?balancing atitudes a lui dr. Norm??

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross





Nikole, "The Science of Medical Intuition" este "self diagnosis and healing with your body's energy system". cuprinde, pe langa o carte, un set de 12 discuri audio. discul numarul 5, cd-ul nr5 se numeste imagerie ghidata pentru simtirea corpului si imagerie ghidata pentru echilibrarea atitudinilor si emotiilor. cele 2 imagerii ghidate din acest disc sunt sustinute de doctorul Norm Shealy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Am inteles, ok, stiu despre ce este vorba, multam 3x3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Buna 3x3,

am visat azi noapte ca mergeam pe un drum si peoparte si alta a drumului erau glastre mari cu bughete imense de flori glastre cu trandafirii si alte feluri de flori minunate si viu colorate, imi amintesc ca ma opream la aproape fiecare glastra sa le miros simteam parfumul viu mirositor si ma minunat cat de parfumate sant iar acel drum era superb, glastrele erau mari la fel si bughetele de flori imi ajungeau ca inaltime,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

belladonna,
perceptia extrasenzoriala este reala, indiferent daca se intampla in vis sau in trare de veghe. cu siguranta ai simtit parfumul acelor flori, pana la nivelul fizic! florile sunt semn de sanatate, de vitalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

Buna 3x3,

am visat azi noapte ca mergeam pe un drum si peoparte si alta a drumului erau glastre mari cu bughete imense de flori glastre cu trandafirii si alte feluri de flori minunate si viu colorate, imi amintesc ca ma opream la aproape fiecare glastra sa le miros simteam parfumul viu mirositor si ma minunat cat de parfumate sant iar acel drum era superb, glastrele erau mari la fel si bughetele de flori imi ajungeau ca inaltime,

mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!


draga belladonna, in general florile sunt semn de sanatate si vitalitate. ceea ce ma ingrijoreaza, este faptul ca aceste flori, energii de viata sunt rupte, scoase din pamant. cu alte cuvinte radacina acestei vitalitati este taiata din materia energetica care le hraneste, si care te hraneste si pe tine, adica in care iti infigi si radacinile pomului vietii tale. asta se va rasfrange in viata de zi cu zi cu o zdruncinare a vitalitatii...ceva ce perturba echilibrul, armonia...
daca ai timp, te rog sa faci o imagerie ghidata, si sa repari din subtil raul(de a rupe florile) pe care il vezi, in jurul tau-in vis, si care inevitabil te va influenta. sa preiei imaginea din vis, si pe drumul tau, sa iei fiecare glastra de flori, si fiecare floare, si sa o plantezi la loc, in pamant. apoi sa mergi pe drum, si sa le vezi frumoase, ridicandu-se la soare, vii si pline de viata.odata facut aceasta in subtil vei resadi vitalitatea!
sper daca ai vazut "the lazarev fenomenon" , acolo, pastorul care a trecut dincolo, a vazut campul de flori cantand lauda lui DUMNEZEU. ei bine, florile sunt imaginea metaforica a energiei dadatoare de viata in planul subtil, ca de altfel, si pamantul care le hraneste este pamantul in care tu iti infigi radacinile pomului vietii. si daca florile de pe drumul pe care te afli acum sunt stranse in glastra, ai nevoie sa le implementezi inapoi in natura lor energetica, implicit in rolul lor armonic in hranirea pomului vietii tale.chiar daca prin natura deciziei altuia s-a intamplat aceasta, , ai puterea insa de a regenera totul, prin schimbarea cursului destinului acelor flori, prin replantarea lor. chiar daca pare ilogic, metaforic si energetic absolut totul este posibil daca o faci in numele divin, si daca ridici rugaciunea catre DUMNEZEU, sa redea viata si sa scalde in lumina dadatoare de viata, lumina vindecatoare, florile! aducerea lor la viata in lumina divina este sursa de armonie si echilibru si pentru radacinile pomului vietii tale!!
pana atunci, voi fi cu rugaciunea alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

3X3, nikole
nu mai am timp de visat, dorm ca valiza cand prind,din cauza de Tudor Andrei ,mic si scump.Si sunt fericita !Atat de fericita ,Doamne...

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

3X3, nikole
nu mai am timp de visat, dorm ca valiza cand prind,din cauza de Tudor Andrei ,mic si scump.Si sunt fericita !Atat de fericita ,Doamne...

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


draga mamica de ingeras, cu cerul deschis la maxim datorita ingerasului mic care isi pune radacinile spirituale si karmice in corpul fizic in toate planurile, nu este de mirare ca nu iti aduci aminte ce visezi, pentru ca esti dincolo de planul energetic al planului fizic, tocmai datorita protectiei pe care trebuie sao oferi copilului tau in procesul asta de...inradacinare!
ingerasul cere mare atentie, veghere. si daca nu ai timp sa trabalui prin planurile joase, ale frecventei incete energetice, grosiere, atunci este bine, si pentru tine si pentru puiut. ai sa iti aduci aminte, cand vei avea timp sa mai respiri si pentru tine, sau cand ai nevoie tu insati de o informatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Gabrielaaaaa, FELICITARI pentru bebe mult dorit!!!!!!

Bine ai venit pe lume , Tudor, sa ai o viata lunga, binecuvantata alaturi de mami si tati!!!

Cred ca esti tare tare fericita si implinita, ma bucur mult pentru tine!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

invatatura crestina este o unealta verbala de a sustine realitatea interioara pe un sistem de cultura bine cunoscut de majoritatea. indiferent ce limbaj as folosi, pe ce religie as face aceasta congruenta,as spune acelasi lucru: implementarea realitatii energetice in constiinta prin experienta personala. mai mult, sunt pilde si metafore al caror sens pragmatic este mai greu accesibil omului de rand, fara o experienta extrasenzoriala pana la nivel de constientizare.

primul pas este vegherea. sa sesizati care va sunt "semnele". cum raspundeti! ce fel de semne? ce simtiti. puneti atentia pe simtire. apoi clasificati aceste informatii intr-un limbaj coerent si personal.chiar daca aveti senzatia ca cititi si gandurile! invatarea acestui limbaj interior este foarte important pentru devenire...spirituala!
exista o singura realitate:
OMUL ESTE SINGURUL LUI MAESTRU! eu sau altcineva, o religie sau alta, nu pot decat sa va deschida niste cai ale intelegerii. INSA LUCRAREA SE FACE CU OMUL, NUMAI INTRE OM SI ESENTA DIVINA DIN OM. Ingerii protectori si maestrii spirituali se vor schimba permanent cu deschiderea spirituala. si orice devenire spirituala este in fapt o manifestare practica a realitatii si capacitatilor mistice in planul fizic. asa se face constructia spirituala. prin implementarea realitatii si legilor din propiul univers mistic-energetic in realitatea si viata personala fizica. de aceea maestrul nu exista in exterior, pentru ca singura masura a devenirii este propia viata, ESTE OMUL INSUSI!
O! TAINA NUMITA OM! ce frumuseti de necuprins mintii umane exista in OM! si aceasta imparatie, de care aminteste si ISUS, este sursa de eternitate si tensiune spirituala in viata, pentru cel ce "are ochi de vazut sa vada, si urechi de auzit sa auda!
cineva a zis "filosofie crestina". eu zic, filosofie face cel care inca isi pune intrebari si nu a gasit inca raspunsurile. odata ce ai gasit raspunsul, nu mai filosofezi, ci creezi! iar creatia mistica este VIATA!

Mergi la inceput