experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
Se stie, de ex, ca nu este sanatos sa mananci ceva si sa faci altceva,ca vizionat tv, cearta, discutii(in special-se psune din batrani, ca nu este bine sa vorbesti la masa...ca mentalul sa fie focalizat pe actul de hranire prin constientizare, ce mananci, cum mananci)...


Ce bine ar fi daca ne-am stradui sa stam focalizati la ceea ce facem, ce spunem, every second and minute of the day pana cand asta ar deveni un habit - un habit de a vorbi si de a se purta cu respect fata de orice alt seaman. Am deveni cu adevarat A BETTER WORLD




Sectia Omoristica PG-120: Cred ca d'aia omenirea (at least most of omenirea )enjoy so much having sex - ca le sta mentalul focalizat pe actul sexual prin constientizare, ce si cum fac. Iar aia care cannot reach an orgasm cred ce e din cauza ca nu se pot focusa ... fie au stomacul gol si le roade foamea mintea, fie ca se gandesc la the next faboulous partner, fie ca au ADD si au uitat sa-si ia Ritalinul, fie ca ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

iata mesajul de la ingerul meu, dupa ce a citit furtuna despre credinte de pe forum:

"FIECARE RELIGIE DUCE INTR-UN SINGUR PUNCT COMUN
SI FERICIT CEL CE LE INTELEGE PE TOATE
PT CA A ATINS ILUMINAREA SI MAI ARE PUTIN PANA LA DESAVARSIRE"

dedic cuvintele acestui om intelept, tuturor celor care citesc cu drag, la rubrica experiente mistice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
iata mesajul de la ingerul meu, dupa ce a citit furtuna despre credinte de pe forum: "FIECARE RELIGIE DUCE INTR-UN SINGUR PUNCT COMUNSI FERICIT CEL CE LE INTELEGE PE TOATEPT CA A ATINS ILUMINAREA SI MAI ARE PUTIN PANA LA DESAVARSIRE"dedic cuvintele acestui om intelept, tuturor celor care citesc cu drag, la rubrica experiente mistice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

3x3,

corect ar fi sa spui sincer ca hei, practici un fel de New Age, ca nu aparti nici unei religi si de fapt te inspiri din toate

pt un crestin ortodox e jicnitor si lipsa de respect cand il amesteci pe Domnul Iisus Hristos cu Buda sau alti zei,pt majoritate se simt confortabil apartinand unei singure religii, si e ok, la fel e ok sa nu apartii unei singure religii si sa te inspirii din toate religiile,pana la urma fiecare e liber sa faca ce vrea dar putem avea repect pt ce reperezinta credinta insine,

nici eu nu prea am inteles ce faci a trebuit sa reflectez ceva timp pana am inteles, si la anumite lucruri chiar nus de acord,
pe la pagina 31 ai scris un mesaj mai lung pe urma dupa cateva zile l-ai sters, de ce???

eu chair vreeam sa-ti raspund pe acel mesaj, unde ai punctat niste aspecte care ma interesau sau ma priveau direct,

in rest toate cele bune







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Eee, tocmai citesc Evangheliile si am cam inceput sa vorbesc in pilde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

3x3,

corect ar fi sa spui sincer ca hei, practici un fel de New Age, ca nu aparti nici unei religi si de fapt te inspiri din toate

pt un crestin ortodox e jicnitor si lipsa de respect cand il amesteci pe Domnul Iisus Hristos cu Buda sau alti zei,pt majoritate se simt confortabil apartinand unei singure religii, si e ok, la fel e ok sa nu apartii unei singure religii si sa te inspirii din toate religiile,pana la urma fiecare e liber sa faca ce vrea dar putem avea repect pt ce reperezinta credinta insine,

nici eu nu prea am inteles ce faci a trebuit sa reflectez ceva timp pana am inteles, si la anumite lucruri chiar nus de acord,
pe la pagina 31 ai scris un mesaj mai lung pe urma dupa cateva zile l-ai sters, de ce???

eu chair vreeam sa-ti raspund pe acel mesaj, unde ai punctat niste aspecte care ma interesau sau ma priveau direct,

in rest toate cele bune







mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!



bellaDonna,,
omul are libertatea de a pleca pe drumul de devenire interioara ales pur si simplu dupa plac. indiferent ce cale alege , spirituala,indiferent ce religie alege, sau nu...varful muntelui este unul singur! cararile sunt infinite! iar a intelege si calea altora decat cea pe care merg,nu pateaza nici o picosecunda ceea ce personal sufletul meu a ales ca si cale de regasire divina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM


Eee, tocmai citesc Evangheliile si am cam inceput sa vorbesc in pilde.


lectura unge la suflet! cunosc experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nati
eu una am avut discutii in contradictoriu cu 3x3 .




nati, iti datorez niste scuze. Le trimit in eter din tot sufletul. Daca eram sfant, nu mai veneam pamant. Sunt pe un drum cu susuri si josuri.ma rog doar la Dumnezeu ca atunci cand cobor, sa nu ratacesc o viata.


Imi cer scuze si pt emoticon. Am scris de pe telefon, si nu stiu cum au aparut chestiile cu emoticoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui irisM


Eee, tocmai citesc Evangheliile si am cam inceput sa vorbesc in pilde.


lectura unge la suflet! cunosc experienta


Adevarul e ca Evangheliile sunt minunate. De cate ori le citesti descoperi noi valente, tot mai largi, tot mai universaliste. Dar pentru asta trebuie sa iti golesti capatana de orice idei preconcepute depre ortodoxie si crestinism. Si asa reusesti sa vezi dincolo de barierele inguste cu care multi dintre noi ne-am obisnuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

surpriza mare am avut-o, citind in Evanghelie cand Iisus face referire la reincarnare. Si mai mult, sustine..."cine are urechi de auzit sa auda".

Mergi la inceput