experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

am sa scriu un vis, foarte semnificativ. eram intr-o aglomeratie cu mai multe persoane, care se miscau haotice pe un fel de culoar.persoanele erau semnificatia de ajutor. deasupra acestor oameni era un fel de elice imensa, cu lame negre, care taiau oamenii de pe carare atunci cand se hotara elicea sa coboare. si eu pe carare, am fugit si incremenit de frica, cand am vazut cum taie tot. am reusit sa scap; era ca un fel de masinarie de ucis in masa. am ajuns intr-o sala mare, unde le aratam oamenilor cum sa foloseasca un fel de coca de paine, sa isi faca singuri paine, si cand coca ajungea in mainile lor, painile deveneau negre. de fapt mi-am dat seama ca si eu am dat sa musc din paine, si s-a inegrit imediat ce am incercat sa o mananc. mi-am dat seama ca hrana care era acolo, si pe care o imparteam intre toti cei de acolo, era lipsita de lumina. am renuntat sa ma mai hranesc cu paine; in momentul acela, am ajuns in alt loc, ca si cum calatoream intr-un spatiu inchis, dar care comunica acest spatiu cu diferite incaperi. am gasit o femeie, uscata de boala. m-am apropiat de ea, si am inceput sa ma rog la DUMNEZEU sa aibe mila de ea si sa o vindece. si ii spuneam DOMNULUI, ca in EL ESTE VOIA, DACA VOIESTE, SA VINDECE femeia suferinda. stiu ca am vazut pe piciorul uscat drept al femeii doua galme mari, care atarnau. erau ca niste saci de tesut mort, insa totusi viu, ceva ce numai pe la cadavre gaseti sa vezi. si imi ziceam, uite, cat de umflati ii sunt ganglionii. si femeia imi arata piciorul. in timp ce ma rugam, femeia striga, simt, simt, simt cum se lucreaza in mine. in urmatorul moment, am vazut un ecran mare in fata ochilor, si o voce insotea imaginile de pe ecran, in care se spunea foarte clar, si se arata foarte clar, sa manance numai vegetale si fructe, si SA NU MANANCE PAINE si se va vindeca.am vazut si vegetalele, si fructele, care au aprut, din pacate, nu mai le tin minte, nu am scris visul imeditat. sa ma ierte DUMNEZEU.
cu imaginea, aceea de uimire, pe fata femeii, care privea si ea ecranul, si uimire pe fata mea, ca am reusit sa ma rog in vis la DUMNEZEU pentru cel ce are atata nevoie de EL, am deschis ochii in realitate. se crapa de ziua. era pace, o pace profunda. am cerut prin imagerie ca lama aceea sa nu mai existe, si protectie ca sa apere ceea ce era in interior.am multumit DOMNULUI. m-am cuibarit langa puiul meu, si am adormit la loc.
am stiut despre cine era vorba.


De cand am avut visul asta, am ramas intr-o stare, sa zicem asa, de meditatie zen, vis a vis de informatia lui. Ca si cum , un inger sta de paza la pragul mentalului meu si nu-mi da pace, si-mi tot trimite mesajul visului, eu il scanez, il privesc cu ochii mintii, ca pe un tablou, si simt ca ceva lipseste. Stiu, ce lipseste, mesajul pe care eu l-am preluat din vis este incomplet. Ca de aia ma si bate la cap ingerul cu subiectul asta, ca si cand ar zice, nu ti-ai terminat tema pentru acasa.
Am lasat mesajul sa dospeasca, in eter, el ma astepa sa il bag in seama, eu ii constientizam prezenta, si imi ziceam, rabdare, numai Domnul ma poate lasa sa vad.si am decis sa imi continui lectura din biblie.astazi, am dat iar peste vis, cand faceam curatenie pe fb, si am gasit un comentariu despre paine, despre ce o insemna painea care se inegrea la atingere, de catre cei care o mancau...si rabdarea,ca si perseverenta si vegherea,este permanent platita regeste la nivel mistic! Evrika. M-a luminat ca un fulger mesajul din cer. A fost o nano secunda,probabil, de LUMINA inspiratie divina .
Asa cum am zis intr-o postare de la pag25, mancarea la nivel energetic, spiritual este hrana spirituala.hrana fizica poarta amprenta energetica a vietii. insa un aspect de hrana cu care templul se hraneste, este lipsita de lumina. visul o arata foarte clar, painea se transforma intr-o masa de materie neagra. nergul este lipsa luminii.ceva intra in organism, cu intentia de a susine, hrani corpul...
Ceea ce am vazut in vis a fost aluat de paine, paine...care se inegrea, era lipsita total de lumina, insa hranea oamenii, de pe acele coridoare, inclusiv pe mine. De ce pe mine? Nu pentru ca aveam nevoie de hrana, ci pentru ca trebuia sa ajunga la mine mesajul simbolistic al acestei hraniri.eram, ca si alte entitati din interiorul templului, o particula de lumina.
Iisus spune clar, ca hrana cea de toate zilele este hrana divina, este gratia divina, este Dumnezeu. Daca oamenii de pe acele coridoare din vis, s-ar hrani cu hrana vie, cu hrana cereasca, cu Dumnezeu, elicea neagra nu are nici o putere in fata divinitatii. Dupa ce m-am rugat pentru femeia aceea, am vazut ecranul pe care au aparut mesajele clar, nu pentru mine, cat pentru femeia bolnava. Si, o voce, care acompania imaginile de pe ecran, a spus aproape imperativ, SA NU MAI MANACE PAINE.
Care? Cea care hranea populatia din interiorul templului! Painea, care era hrana, dar lipsita de lumina, pentru ca se facea o masa neagra fara pic de energie, vitalitate. Revelatia painii din vis tine de fapt de intelegerea prezentei mele in templul energetic al doamnei bolnave.
Totul este in unul. Unul in tot. Abia acum am inteles ca asa cum am putut face calatoria in eternitate, asa s-a facut calatoria in individual, purtata de rugaciune, prin rugaciune.
Asa, dupa ce am facut rugaciune la Domnul, sa aibe mila de omul acela suferind, am calatorit in universul templului suferind, involuntar.a fost decizia cerului, sa mi se deschida portile templului si sa patrund ca si graunte de constiinta intr-un univers strain mie, dar nu cerului. Ca si cum, am fost purtata prin unda gratii divine in interiorul templului. ce am vazut? Oamenii de pe coridoarele templului erau amprenta energetica a celulelor vii hranite cu painea care se inegrea. fiecare celula se hraneste cu gratie divina, lumina, pentru viata, vindecare.

In vis, painea este lipsita de lumina.cine sunt celulele?prin prezenta elicei negre, care ucidea tot in calea ei,am inteles ca celulele sunt oamenii de pe coridor, si hrana din tesuturile afectate de boala este expresia a oricareui tip de hrana pentru mentinerea vitalitatii celulelor. hrana era totusi un aluat de pine, chiar eu mi-am bagat mainile in coca sa impart painile.insa coca era deja acolo ca hrana pentru oameni, celulele cu viata. Cand mesajul verbal imperativ a mentionat despre paine...sa nu mai manance paine, era vorba despre painea din vis...painea, care, desi hraneste omul viu, celula vie, este lipsita de Gratie Divina. mesajul a fost, la nivel energetic, fructele si vegetalele aduc hrana vie pentru celule. Iisus spune, EU sunt PAINEA. Adevarata PAINE.cine se va hrani cu mine, va avea viata vesnica.conditia de vindecare din mesajul visului a fost foarte specifica: fructe, legume, si FARA painea, care se inegreste...cerul si-a facut datoria fata de om, prin rugaciune. Omul alege ce doreste in viata.
Am calatorit in eternitate, am calatorit in individualitate, la nivel de celula vie...intregul poarta mesajul partii, partea cara informatia intregului...templul, cladirea cu coridoarele , din calatoria energetica a trupului suferind este interiorul templului care cara imaginea suferintei de la nivelul trupului, elicea, masina de ucis in masa,era cancerul, painea care se inegrea era tot ce hraneste templul fizic si nu e viu, pentru ca in vis apare hrana vie, rugaciunea, fructele si vegetalele.in detaliul templului a aparut doamna, ca intreg, purtand cu ea mesajul durerii fizice pentru a fi transmis...prin vis, la fel ca si mesajul de vindecare.
Poate nu intamplator fiica doamnei a dezvoltat o pasiune pentru hrana vie. E o datorie sacra, ca si copil de parinte...iar Dumnezeu a trimis ingerul in familie pentru mama...pe fiica. Cu credinta si cu cunostintele pe care le are, mama se poate vindeca. Mesajul de la cer la om este transmis. Acum, conform legii divine, din Tatal Nostru, precum in cer asa si pe pamant, este randul omului sa dea replica cerului, si sa isi faca datoria fata de templu, in numele lui Dumnezeu, si iubirii de om si viata. Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

3x3, multumesc ptr. input

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
E o datorie sacra, ca si copil de parinte...iar Dumnezeu a trimis ingerul in familie pentru mama...pe fiica. Cu credinta si cu cunostintele pe care le are, mama se poate vindeca. Mesajul de la cer la om este transmis. Acum, conform legii divine, din Tatal Nostru, precum in cer asa si pe pamant, este randul omului sa dea replica cerului, si sa isi faca datoria fata de templu, in numele lui Dumnezeu, si iubirii de om si viata. Amin.


AMIN.

3X3 citesc cu drag si interes tot ceea ce scrii si iti multumesc ca impartasesti experientele tale!
Exclusive multa sanatate mamei! E in rugaciunile mele.


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

http://www.holybooks.com/
pentru cine doreste o lectura a tuturor scripturilor religiilor pamantului, ca sa discearna informatia dupa bunul plac al evolutiei personale atasez linkul de mai sus.
katteryna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive

3x3, multumesc ptr. input
_


exclusive,, sper sa fie mai mult decat un input.
cerul intotdeauna pazeste pasii ingerului trimis, si calauzeste, ca sa isi faca datoria. mai mult, genereaza circumstante ca sa ne trezeasca, atunci cand refuzam, lenevim, ignoram...! sunt acele momente cand cerul "ne impinge de la spate"! nimic din viata nu se manifesta dupa capul omului! mai devreme sau mai tarziu se ajunge in fata "judecatii", depinde de puritatea templului. cand templul este pur, este conectat la divinitate, plata este de obicei...imeditata! nu se mai asteapta ani de zile pana omul "culege ce a semantat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

in trecut, cand treceam prin perioade mari de transformari, aveam vise foarte ciudate. cand templul se vindeca de dureri interioare vechi, impamantenite energetic la nivel subtil, si potential genereratoare de suferinta in planul fizic, visam cum din corpul energetic ieseau furtunuri ca niste tentacule, si paturi groase de fluid fara culoare, se scurgeau afara din corp.

planul fizic este ultimul plan al manifestarilor de lumina(si toate culorile ei). purificarea se face atat in subtil cat si in planul fizic. orice atitudine a egoului poate schimba dramatic evolutia din planurile energetic si spiritual, pentru ca cele din urma determina planul fizic.
in fiecare om exista suferinta. exista momente mai putin armonice, generate de situatii personale sau mai putin personale. un singur lucru este real: odata aparute in viata, sunt ale noastre. prima responsabilitate a egoului este de a face managementul acestor situatii;

-din punctul de vedere al planului fizic, reactia egoului este sustinuta pe baza culturala, traditionala, relationala, sociala personalitate, afecte investite, educatie , credinte...resursele folosite sunt de natura sociala, financiara, relationala, psihologica, afectiva, culturala, traditionala, spirituala. cu alte cuvinte, omul reactioneaza din punct de vedere al statului lui social, potentialului financiar fizic , grupului de apartenenta, disponibilitatilor lui psihologice, valorilor personale, educatiei, credintelor...asta este treaba psiho-sociologiei. nu ma intereseaza discutia acestui aspect pe experiente mistice.
-din punct de vedere subtil,energetic, managementul constient al acestor energii se poate face numai daca egoul este constient de natura energiilor care determina gestul, manifestarea in planul fizic. daca omul nu stie care sunt aceste energii, si de ce natura, cum le poate determina? pana la deschiderea ochiului spiritual, pana la perfectionarea capacitatilor psi, omul are o poarta de access la informatia din subtil. constientizarea energiei-emotiei.

moneda de tranzit forte dintre planuri este fundatia, daca pot spune asa, energetica. daca, indiferent de ce se intampla in viata, omul experimenteaza emotie negativa, traire disarmonica, dovada numarul unu a maturitatii mistice a egoului este intelegerea distincta a emotiei energiei peronale de emotia energia din exterior.cum?

cand egoul va inceta a mai da vina pe unul si pe altul pentru drama personala din viata, atunci a reusit disciplina la nivel mistic, energetic, a reusit stapanirea instrumentului cel mai pretios in chirurgia psihica, cand este vorba de managementul lumii subtile.
nimic nu este intamplator in viata. absolut nimic. totul are un determinism subtil (energetic) si divin.cand omul devine constient de atitudinea compulsiva a lui insusi de a arata cu degetul,"ala e de vina", si dincolo de atitudine, trece la constientizarea naturii energetice implicate in situatie.gestul se opreste in templu, nu mai iese in karma decat constient de feed-back.

cum se reprezinta acest proces la nivelul centrilor energetici ai templului? orice reactie pe care omul o primeste prin intermediul unei persoane, situatii, etc. vine din karma. este autorizata divin pentru a penetra templul la nivel energetic si a fi luata la cunostinta prin experienta de viata. mai direct spus, de exemplu, te trezesti "lovit sub centura, sau cel putin asta descrie reactia emotionala soc care tulbura echilibrul interior. ceea ce vine din exterior vine pe linia karmica, pe orizontala crucii, pe linia inimii.
din momentul in care a intrat in universul templului este PROBLEMA STRICT PERSONALA. exista doua cai de reactie:
-prima, pe linia inimii, si egoul da replica in functie de potentialul fizic personal;
- a doua, pe linie mistica, si reactia egoului este dirijata de constientizarea a ceea ce este al lui si ce este venit din afara.

daca dupa constientizare, omul reactioneaza primar, emotional, pe linia inimii, reactia energetica de raspuns la prezenta palmei din exterior este suferinta(indiferent de natur ei). suferinta este replica egoului pe linia inimii, la karma, in karma.totusi, suferinta, dovedeste si un pozitiv al "soartei", din punct de vedere mistic. egoul a constientizat prin traire, energia emotie din karma.karma este o datorie energetica. energia se simte, constientizeaza in templu ca si emotie, si motiveaza deciziile egoului, condureaza directia in care merge evolutia lui.raspunsul intre in karma. alchimia procesului de hranire a templului cu energie de viata si travaliul egoului in procesul de raspuns in viata, defineste calea mistica. daca datoriile karmice sunt reduse foarte mult, omul poate avansa spiritual, si cel mai important, plata se face rapid. nu mai se asteapta ani de zile, vieti la rand pentru plata datoriilor spirituale, energetice. daca datoriile karmice sunt acumulate, istoria incercarilor din viata se repeta, iar, si iar, si iar...ca si cum cerul as spune, nu poti face "cursuri" de magie alba, de exemplu, fara sa detii abc-edarul mistic!si ce este abc-darul mistic? lucrul mecanic primar cu emotia-energie.
raspunsul este stric personal. este strict alegere individuala.

odata energia emotie- prin realitate fizica, psihica in templu, patrunde si este constientizata, feedbackul se poate trimite inapoi in karma, prin ego, in acord cu ceea ce egoul investeste ca autoritate(cunostinte, credinte...), sau se va alege calea verticalitatii crucii!
calea mistica, calea care duce la sursa de forta interioara, care duce la suflet, in transcedent, in divin, este calea prin care reactia, viata prin decizie personala iese din templu prin efort mistic pe calea radacinii coroanei.

am spus in trecut, pomul vietii , are doua radacini; una, in pamant, in materie, in karma cea de toate zilele, unde egoul se alimenteaza cu seva de viata din universul de energii ale vietii prezente,este o radacina intortocheata, este o radacina mai mult sau mai putin puternica, armonica; cealalta radacina,in coroana energetica, in lotusul celor o mie de petale. este o radacina armonica, este o radacina plina de lumina in armonia oricarui tip de culoare-raspuns a energiilor vietii.

trebuie sa recunosc, ca daca aceste reactii pe care le-am constientizat au fost generate de trairi mai putin armonice, nu pot decat sa cer iertare tuturor celor care au simtit macar o picosecunda lipsa de armonie din cauza mea. chiar si prin retragerea mea din fb. tot ceea pot sa spun, este ca am zis permanent rugaciunea inimii, atunci cand am fost scaldata la propiu de valurile de energie. nu ma si m-a interesat de unde vin aceste manifestari. acum, niciodata nu ma intereseaza de unde vin aceste energii. important este cum raspund la ele.si lectia mea de viata este o permanenta disciplina a egoului.
faptul ca au existat in viata mea aceste momente, le consider daruri divine, chiar si suferinta, mi-a dat posibilitatea sa vad si sa simt mult mai profund realitatea care sunt. si pentru asta, si pentru tot, nu pot decat sa spun ca sunt onorata de prezenta tuturor celor care au scris cuvantul...emotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

cand raspunzi cu egoul sunt toate sansele sa ranesti. stiu ca am ranit, pentru ca am raspuns cu egoul. chiar daca am simtit sa raspund asa. fiecare invata din lectia lui de viata. nu pot decat sa spun imi pare rau, si sper ca cei care nu au fost in armonie cu mine sa gaseasca pace si forta interioara. smerenia ingenunche orice revolta. un mistic ar zice, multumesc DOAMNE pentru tot ceea ce mi-ai dat sa traiesc. si binecuvanteaza pe toti cei care au suferit.
se spune, ce nu te doboara te intareste. parafrazand, ce m-a provocat in ispita, m-a ridicat in lumina sufletului!
un buchet de doamnelor, sufletelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

de ce , credeti ca omul isi ridica la DUMNEZEU vocea si gandul, constienta, in special cand ajunge la limita potentialului egoului, si in general asta se numeste necaz…dupa ce da de necaz? de regula, atunci cand egoul detine puterea, si este constient de putere, nu MAI are nevoie de DUMNEZEU... omul de stiinta nu are nevoie de DUMNEZEU, bogatul nu are nevoie de DUMNEZEU, nu stiu care religie sustine ca detine adevarul unic divin etc.
asta nu inseamna ca realitatea templului treime sfanta nu se manifesta prin acestia. omul de stiinta ajunge la pragul de inspiratie, prin cercetare, munca asidua, -nu se zice, 99 % transpiratie, 1 % inspiratie; bogatul isi face datoria de inima, fata de viata. este tot o cale, insa o cale pe linia orizontala a crucii, o cale a travaliului in materie. si el iubeste, isi face datoria fata de familie, fata de aproape, fata de sine, fata de inima, fata de stiinta, fata de credinta, fata de ceea ce crede ca este si reprezinta divinitatea.
rastignirea FIULUI OMULUI, lui Iisus este dar divin. in evanghelia lui Ioan, spune, nu am pierdut pe nimeni. adica, indiferent de religie, de calea aleasa, de inima, karmica, mistica, indiferent de limbaj, omul isi duce crucea, traieste calea crucii, cu sansa de mantuire.
sarpele care isi musca coada, este ciclul vietii in eforul egoului, este hranirea vietii divine cu hrana egoului. este omul care se hraneste cu propia lui creatie, se hraneste din karma lui propie.propia karma devine seva pomului vietii, ale carui roade vor fii, iar karma sau lumina. cand egoul iese din ciclul karmic, prin constientizare divina, sarpele se ridica pe verticala crucii, spre viata divina; este trezirea la viata vesnica, ridicarea din mormant, TREZIREA LA VIATA, ridicarea SARPELUI sa sustina lucrarea mistica in OM;ridicarea, trezirea sarpelui la sacru, se numeste ridicarea energiei KUNDALINI, trezirea mistica, este intoarcerea omului din ispita prin lucrare in vointa divina.

omul are o singura viata. DUMNEZEU este o eternitate. Cat mai indura DUMNEZEU ca egoul sa isi faca de cap, in templul treime sfanta, numai DUMNEZEU stie. Ceea ce stiu este o singura realitate: travaliul mistic de pe orizontala crucii se transforma in viata mistica pe vertical crucii, daca omul constient se hraneste cu hrana vesnica, si nu cu hrana egoului, creatie propie. Efortul mistic al egoului de a isi salva sufletul este din start supus esecului. Iisus spune foarte frumos in evenghelia dupa Ioan, "cine va cauta sa isi salveze sufletul, si-l va pierde".

Tot Iisus spune foarte frumos in biblie, cine se hraneste cu EL, ramane in TATAL.cand egoul se hraneste cu DUMNEZEU, constient, iese din orizontala travaliului mistic al vietii si se inalta, traieste in verticalitatea mistica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

cand raspunzi cu egoul sunt toate sansele sa ranesti. stiu ca am ranit, pentru ca am raspuns cu egoul. chiar daca am simtit sa raspund asa. fiecare invata din lectia lui de viata. nu pot decat sa spun imi pare rau, si sper ca cei care nu au fost in armonie cu mine sa gaseasca pace si forta interioara. smerenia ingenunche orice revolta. un mistic ar zice, multumesc DOAMNE pentru tot ceea ce mi-ai dat sa traiesc. si binecuvanteaza pe toti cei care au suferit.
se spune, ce nu te doboara te intareste. parafrazand, ce m-a provocat in ispita, m-a ridicat in lumina sufletului!
un buchet de doamnelor, sufletelor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Citeam o carte in care am gasit acest citat care mi-a placut tare mult:""All the messages of God, Allah, Buddha, Jesus, Lao Tzuare, of course, in the universe. Buddha said that you don’tneed to go to any place to find your Buddha; Buddha is inyour heart. Christ said that you don’t need to go to anyplace to find God; the kingdom of God is living in yourheart.When you trust this information, when you trust theuniverse, you ask the universe for help, you expect theinformation from the universe, you are going to get theright kind of energy you need. When this energy joinstogether with your own energy and you wake up theenergy in your body, the power is beyond our imagination.What is the tool to wake up the inner wisdom andpower of the universe in the body? Trust the universe.Surrender yourself to the universe. Forget yourself.The more you trust the universe, the closer you gointo the emptiness, the more energy will be awakened inyour body.So, we come to the password.I am in the universe.The universe is in my body.The universe and I are combined together." (din Born A Healer Spring Forest Qigong-Chunyi Lin)

Mergi la inceput