experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Un vis pe care nu l-am sa uit cate zile am sa traiesc.
Eu aveam cred 13-14 ani, fratele meu se pregatea pt admiterea la seminarul teologic.A dat odata si a picat, la momentul respectiv dadea pt a doua oara,si astepta raspunsul daca a luat sau nu.
In timpul asteptarii rezultatului eu visez ca eram in delta si vedeam oameni cum se spanzura, se injughie, se ineaca, si bunica noastra ne pusese pe toti nepotii intr-o lada mare spunand: "macar voi sa scapati de sfarsitul lumii".
In gandul meu, nimeni nu scapa si am iesit din lada, mergand pe dig vad cum lumea asternea haine,flori si ramuri de salcie,in departare il vad pe Iisus Hristos calare pe magar.
Era o casuta mica, Iisus a intrat in ea si eu dupa el intrebandu-l: Doamne, de ce O nu ia la seminar"
Iisus imi raspunde:" a dat odata,nu a luat, a doua oara tot nu are sa ia, dar a treia oara are sa ia,ai rabdare! Iar tu Natalia sa fii puternica si sa-ti pastrezi credinta pt ceea ce va veni!
De vazut fata lui nu o vedeam, vedeam de la gat in jos, la cap era o ceata de nu puteai descifra trasaturile.

Cand m-am trezit i-am spus fratelui ce am visat, s-a suparat pe mine spunandu-mi cum de nu am incredere in el, ca doar eu am stat cu el si l-am testat la materii, si stiu ce cat stie.
A primit rezultatul ca a picat, a luat media de admitere dar nu mai erau locuri.
Dupa 2 saptamani de la aflarea rezultatului, primeste un telefon in care i se zice sa se prezinte in octombrie la seminarul din Buzau ca s-a mai suplimentat o clasa si el avand media de admitere a fost primit.
Si asa si-a inceput fratele meu eperienta de a ajunge preot.

Abia atunci am realizat ca nu imi pierd mintile, ca totul are un scop, numai ca acum e prea mult pt mine.
Mereu imi aduc aminte de ce mi s-a spus in vis, sa fiu puternica pt ce va veni.
Ce ,nu stiu!
Poate ar trebui sa depasesc frica si sa accept ceea ce am si poate trebui sa fac ceva pe viitor.
Poate intr-o zi.......dar la momentul asta inca ma agat de frica.


Nu mai verific mesajul, ca s-a trezit Matei si isi cere dreptul la lapte.


Nikole, sanatate maxima iti doresc si al albastreii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Nati, cand am decis sa fac rubrica de experiente mistice, am vrut sa arat din experienta mea, ca realitatea mistica nu difera cu nimic de realitatea de zi cu zi in care traiesc. pentru a intelege, este nevoie de o privire mult mai profunda, si nu limitata la planul fizic, care cuprinde corpul fizic, bilogic, si planul psihic.
In biblie, se spune despre Ioan Botezatorul, ca este un inger trimis de DUMNEZEU sa anunte venirea CELUI CARE VA BOTEZA CU DUH SFANT, adica Isus, FIU AL LUI DUMNEZEU. Evangheliile vorbesc despre acest amanunt. asadar, Ioan Botezatorul, a fost inger, insa in planul fizic, a fost OM! La fel, Iisus, este FIUL DOMNULUI, insa a fost in planul fizic, OM. cum omul este chip si asemanare de DUMNEZEU, ceea ce i=a facut speciali pe acesti mesageri divini in viata de toate zilele, a fost aceasta comunicare mistica profunda care i-a urmarit toata viata si a si impartasit-o celorlalti. a avut ceva diferit fata de noi, cei de rand? nu! au fost oameni, la fel ca noi!
de mai bine de 2 mii de ani se vorbeste despre DUMNEZEU , ca este IUBIRE! si s-a incercat in acest timp, sa se potriveasca cumva realitatea CARE ESTE DUMNEZEU, in realitatea care este omul. unde se intalnesc aceste realitati? realitatea mistica, cu realitatea fizica? cum traieste DUMNEZEU in om?

de ce sfintii ajung sa devina sfinti, adica oameni simpli, ajung sa se sfinteasca, inca din timpul vetii pamantene? pentru ca un sfant, traieste viata, isi dedica viata si isi daurieste viata lui DUMNEZEU. cu alte cuvinte, cand mananca, inchina mancarea lui DUMNEZEU, si nu cauta satisfactia personala din feluri de mancare clasa I , isi pazeste fiecare vorba sa fie rostita in legea divina, fiecare gest sa fie facut in numele divin. in esenta, intr-un sfant, traieste DUMNEZEU pe pamant, intr-un om de rand, troneaza doar egoul ca unica putere si realitate in om, traieste acel adam de la origini, care si-a asumat responsabilitatea de creatie! de la ADAM SI EVA, realitatea divina devine din ce in ce mai confuza, greu de acceptat in viata omului contemporan. si ce este mai rau, omul cauta realitatea divina, in afara lui. NU IN INTERIORUL LUI! de ce, ca sa scape de responsabilitati!
este mai usor de aratat cu degetul in afara, decat de aratat cu degetul pe sine! daca il cauti pe DUMNEZEU in tine, ca si purtator de mesaj divin, intri intr-o disciplina feroce, care in nici un caz nu suporta valorile unei vieti egoiste! daca il cauti pe DUMNEZEU in exterior, cuvantul de la tine ajunge la DUMNEZEU, insa raspunsul de la DUMNEZEU foarte greu ajunge la om, nu pentru ca DUMNEZEU nu raspunde, ci pentru ca omul nu stie sa citeasca mesajul lui DUMNEZEU in viata de toate zilele. si uite asa, sunt persoane care inca se intreaba retoric si isi mai clatina si bruma de credinta, cand au impresia ca DUMNEZEU nici nu ii baga in seama. uite asa, oamenii se roata la un sfant, un mesager intre cer si pamant, realitate mult mai concreta si pragmatica pentru omul de rand.
este vorba doar de o porblema de comunicare, intre om si DUMNEZEU! si problema este a omului, si nu a lui DUMNEZEU!
in biblie, se specifica foarte clar, ca sunt aparitii de ingeri, mesajele sunt transmise prin vise... cu aparitiile de ingeri, stam cam prost! trebuie sa meritam o astfel de aparitie in viata! deci, pentru omul de rand, aceasta varianta de comunicare este cam anevoiasa. insa ramane o forma de comunicare , care este la indemana fiecaruia: VISUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Visul, este mai mult decat o poarta de comunicare mistica, este realitatea propiei creatii, cu care omul vine la cunostinta, in fiecare zi. omul traieste in vis ceea ce creaza in viata. inmulteste talantul, se ridica in transcedental, traieste in egoismul propiu, isi infrunta propiile creatii, balauri, etc.
moneda forte recunoscuta in planuri, este iubirea! se spune, ca DUMNEZEU este IUBIRE. si sunt numeroase experiente mistice in care s-a simtit prezenta divina prin iubire. IUBIREA insa este o forma de manifestare DIVINA, insa nu unica. este forma de manifestare care poate fi accesata si inteleasa de om. de mai bine de 2mii de ani se face filosofia iubirii. si pana la urma, cum iubirea ca mesaj divin lucreaza in om in viata de toate zilele?
si uite asa, ne apropiem de limbajul pe intelesul egoului. iubirea, in definitia psihologiei, este un afect complex. forma primara a afectului este emotia. ceea ce omul de rand, fara o educatie de specialitate in psihologie, sau psihiatrie nu poate patrunde, este mecanismul emotiei. omul nu fabrica emotia. emotia este raspunsul psihic de citire a interactiunii corpului cu o forma de energie, exterioara omului! la origini, emotia a fost DUH SFANT! si am sa ma explic.

cand SFANTUL DUH a intrat in trupul lui adam plamadit din materie grosiera, i-a dat VIATA, i-a dat suflu de viata, i-a dat gratie divina, i-a dat energie, zicem noi, cand ne codim sa pronuntam si sa recunoastem gratia divina.Adam, e prima creatura uman divina care a primit de la DUMNEZEU gratie divina pura, prin SFANT DUH, si a devenit om. apoi, eva. cu prima greseala, DUMNEZEU le-a dat gratia divina prin propia lor cunoastere, pentru ca au mancat din marul pomului cunoasterii.
altfel spus, calea de legatura dintre DUMNEZEU si om nu a mai fost directa, de constientizare directa a realitatii divine, deci traire in divin, ci a fost intermediata de procesul de cunoastere, creatie. Cu alte cuvinte, ca sa ajungi la DUMNEZEU, muncesti din greu, pentru ca ai incalcat legea divina, si ceea ce a primit omul a fost responsabilitatea de creator prin cunoasterea creatiei. in limbaj contemporan, as pune in felul urmator, omul a devenit partener, in afacerea asta, care se numeste CREATIE. I s-a dat puterea de creatie, i s-a dat accesul la cunoastere, i s-a dat accesul la propia creatie. Si de atunci, omul are parte de propia cunoastere, de propia creatie. au inceput insa sa se inmulteasca greselile, si odata cu greselile, si cu puterea omul, omul s-a ratacit de DUMNEZEU, il tot cauta , si cauta, si cauta...
vin eu, si spun, dupa experiente de ani de zile (ca de, si eu sunt batuta in cap, mi-au trebuit peste 20 de ani de zile sa inteleg realitatea mistica, slava DOMNULUI ca nu am ratacit toata viata) si ca visul si emotia sunt poti la nivelul planului fizic, de comunicare intre cer si om.
ce exista in cer, de jos in sus, de la om la DUMNEZEU (si asa se va numi si prima mea carte)sunt: plnul energetic al propiei creatii, spiritul, ca entitate individuala a creatorului om in planul subtil, dar si ca purtator de mesaj divin prin constiinta, si realitatea divina, transcedentala.spiritul este tamponul dintre DUMNEZEU si om, si dintre om si DUMNEZEU.spiritul vine atat cu incarcatura transcedentala, dar se incarca si cu povara de creatie a omului, ca partener in creatie, alaturi de DUMNEZEU. omul in vis, vede aceasta realitate a spiritului, ce apare in planul care exercita puterea cea mai evidenta: apare pe langa ego, cand puterea de creatie exercitata ca forta de creatie prin decizie in act de viata este evident egoista, sau apare eliberat de gravitatea egoului,si purtator de mesaj divin (profetie, premonitie, revelatie, iluminare...).
un singur lucru este sigur: omul are FORTA DE CREATIE IN MAINI. realitatea omului este doar LA TIMPUL PREZENT. orice exista in afara momentului prezent, este iluzie. si Buddha a fost marele initiat care a transmis acest mesaj.
mai mult, cartea tibetana a mortilor (b.nica a facut o intrebare mistica de mare profunzime, chiar daca s-a razgandit si a sters mesajul) descrie, cum dupa moarte, spiritul se dezbraca de elementele care a format corpul fizic, ce vor aduce iluminare, si eliberarea spiritului in divin. in sumar, descrie corpul devine pamant, pamantul se dizolva in apa, apa se dizolva in foc, focul se dizolva in aer, aerul se dizolva in constiinta, constiinta devine lumina, lumina se dizolva in TOTUL, UNUL. Tot aici, se spune foarte clar, cum spiritul se dezbraca si de creatiile care sunt ale omului. daca spiritul,iesit definitiv din corp, trecut dincolo, accepta, ca ceea intalneste, este creatia propie a omului, egoului, atunci, se spune, se obtine iluminarea. si spiritul nu mai orbecaie prin universul de energii, ci intra in legea divina. acolo este calauzit, i se va da, dupa cum spune si pilda talantilor, daca a inmultit talantii, i se va da, si mai mult, iar celui care a taiat frunze la caini, si a cantat oda egoului, i se va lua si ce i s-a dat.
omul are experienta de moarte in fiecare noapte. singura diferenta dintre o moarte pe bune si experienta de moarte, somnul, este ca din somn, spiritul se intoarce in corp; cand omul moare de-a binelea, corpul nu mai exista ca suport material iar spiritul cara dincolo amprenta puterii egoului prin propia lui creatie din timpul vietii.

imi aduc aminte, am avut vise, atat porfunde, in care, ca si spirit, purtator de corp energetic al propiei mele creatii, am fost pusa in fata elementelor, care intrau in amprenta spiritului, prin testul mistic al pamantului, testul mistic al apei, testul mistic al aerului, testul mistic al focului. daca ramaneam ego, daca foloseam forta egoului, traim doar cosmar; daca imi deschideam cunostinta catre constiinta, si recunosteam limita egoului, prin recunoasterea singurei si puteri si vointe, VOINTA DIVINA, obtineam PURIFICAREA SPIRITULUI. prin forta de decizie, in timpul manifestarii elementelor naturii, abia acum realizez ca de fapt am trecut prin testul acestor elemente, ca sa ma eliberez de amprenta energetica a fiecarui element care intra in realitatea fizica a spiritului datorita fortei egoului. tin minte, ca la testul pamantului, erau cutremure de mare forta, se rupea pamantul, cadeau oamenii, in jur ca furnicile, erau striviti. am iesit din cosmarul acela numai prin gandul la DUMNEZEU. apoi totul s-a luminat. in testul aerului, la fel, am fost purtata de vanturi puternice, si ma luptam ca si alti oameni pe langa mine sa ma tin legata de materie, si, cand am strigat ajutor la DUMNEZEU, totul s-a potolit. apoi, testul focului, cand am vazut meteoriti de foc, imensi, din cer cazand asupra locului unde eram si am cerut ajutor divin, meteoritii de foc ricosau intr-un plan de protectie invizibil desupra mea. dupa ce m-am dezbracat de amprenta grosiera a fortei egoului din camasa energetica a spiritului, mi s-a dat voie sa ma urc la DUMNEZEU. a urmat calatoria in camasa individuala a acestui corp fizic spre Dumnezeu, ca si corp spiritual ca lumina, ca si constiinta, si topirea in TOT, UNUL! ceea ce descrie cartea tibetana a mortilor, am TRAIT IN REALITATE.

povestea de la om la DUMNEZEU este VIATA.viata in TRIME SFANTA. in fiecare clipa, in fiecare secunda, este viata in om, ca DUMNEZEU DAR DE VIATA OMULUI PRIN DUH SFANT, sau este viata DE DUMNEZEU, prin dar de recunoastere a UNICEI FORME DE CREATIE, A LUI DUMNEZEU IN OM. este calea de la om la maestru, de la om la sfant, de la om la DUMNEZEU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

frica este santajul egoului adresat constientei, este afect-emotie-energie ce inabusa puterea de cunoastere prin constiinta. frica inabusa templul sfant, TREIME, care este OMUL, CHIP SI ASEMANARE DE DUMNEZEU, prin anihilare de forta de creatie, prin inhibarea vegherii, inabusirea sansei de iluminare, prin cautare si cunoastere. prin frica omul devine vulnerabil in fata tuturor manifestarilor mai putin armonioase de la nivel subtil. frica este terenul cel mai propice pentru manipulare emotionala.
cunoasterea este un dar divin, este drept, prin greseala de la adam si eva, insa totusi, este dar. egoul se supune la tortura emotionala mai degraba decat sa recunoasca realitatea divina. egoul se incapataneaza sa vada alta realitate decat a lui insusi, pentru a santaja energetic, si obtine putere de control asupra momentului de viata prin emotie. frica paralizeaza creatia, paralizeaza spiritul, il handicapeaza, il inabuse, il sufoca in uitare, respingere, izolare.
oamenii care traiesc condusi de frica, traiesc drame emotionale interioare de mari proportii, tocmai datorita acestor ruperi de comunicare dintre realitatea mistica constientizata, si realitatea fizica traita.frica mareste decalajul dintre constientizare mistica si constiinta.
frica este sclavagism in ego! este ingropare in materie, nu iluminare, este refuz de cunoastere, nu invatare, este refuz de inmultire a talantilor, si nu lucrare in DUMNEZEU. daca acest refuz se intinde in timp, si contrazice promisiunii mistice pe care o faci in fata divintatii ca datorie fata de divin, si fata de tine, inainte de a veni in viata asta, drumul de viata se inchide. viata pe pamant este sansa de mantuire si iluminare.ai grija, ca ratacirea in frica sa nu distruga templul, iar daca samanta divina nu mai da rod in templu, viata in templu nu are rost divin. asa si cu smochinul, in evanghelie. nu a dat rod, cand a trebuit, s-a uscat. pilda din evanghelie este atat de reala, in viata de toate zilele. cei ce ratacesc calea, dau in boli, probleme mari, serioase de viata, pana la pierderea vietii. si nu pentru ca sunt pedepsiti de DUMNEZEU, ci pentru ca au rupt legatura de comunicare dintre contiinta-vocea divina si constienta. gestul de viata defineste legatura mistica. gestul in ego sufoca comunicarea mistica.
Nati, daca fratele tau este preot, cere-i sfatul! cu siguranta, DUMNEZEU ti-a dat un frate care a devenit slujitor al lui DUMNEZEU, sa iti arate si prin el, calea catre TREIMEA SFANTA, CARE ESTI.
DUMNEZEU sa te ajute si sa PAZEASCA, LUMINEZE. iar tie iti doresc sa fii deschisa, ca sa vezi ajutorul divin, care paote sa fei un cuvant, un gest, o intamplare, orice inseamna viata.
iar imi aduc aminte de cuvintele lui Nichita Stanescu, nu-ti pierde ochiul, calatorule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

frica de DUMNEZEU anihileaza egoul, frica de ego, anihileaza cumunicarea omului cu DUMNEZEU! de aceea sfintii parinti spun, sa aveti frica numai de DUMNEZEU, pentru a nu cadea in puterea egoului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

buna dimineata, de la mine!
este 5 dimineata si m-am trezit dintr-o experienta extraordinara.
visam ca eram in camera de la tara, in camera bunicii mele care era in bucatarie. acolo dormea bunica mea (plecata la DOAMNE DOAMNE de cativa ani de zile). iar eu eram langa ea, cuibarita la spatele ei, asa cum obisnuiam sa dorm. cand dormeam cu ea. si vad, ca de afara se aude ceva. ma ridic, si vad ca afara deja se lumina, o lumina care spunea rasarit de soare, si in casa intra trei fiinte, imbracate in ceva alb. am incercat sa recunosc fiintele, si parca ma gandeam eu una era mama mea, cele doua erau vecinile mele de la tara(nu am vazut fetele, recunoscut, insa pentru mine era nevoie ca sa dau nume acelor prezente, altfel ma speriam) asa credeam eu. si le-am intrebatpe fete, ce cauta aici asa de dimineata.si mi-au spus ca fata cea mica dintre cele doua persoane este bolnava. am iesit afara, in intentia de a face ceva, in sensul de a o ajuta, si afara, imi suna in gand, pai asta se intampla, daca iti scoti amigdalitele, racesti usor(eu crezand ca era racita, si de aceea au venit devreme si m-au trezit din somn).
si dau sa intru in camera, iar, nu mai vad pe nimeni,nici pe bunica mea. ma asez pe pat, si incep sa simt curenti puternici in tot corpul, iar corpul fizic tremura de presiunea de curenti care ma ma traversau. simteam ca si cum corpul era ca o teava sub presiune prin care gratia divina curgea in forta. eram deja in corp, simtind trepidatia fizica. am privit la mana dreapta (incremenisem, nu vroiam sa ma misc ca sa nu fac sa dispara senzatia),care era intinsa in fata mea, eu fiind culcata pe partea dreapta, cu mana intinsa in sus. am privit in palma dreapta, am vazut un ochi, deschis, mare in palma dreapta, am inchis ochii, si i-am deschis iar. am realizat ca vedeam aceeasi realtitate, acelasi ochi in palma dreapta, si aceleasi detalii ale realitatii fizice din jur. curentii curgeau.

in starea aceea, am inceput sa ma rog la DUMNEZEU, pentru vindecarea a trei puiuti(doi puiuti cu autism, si un puiut cu ochisori),pentru vindecarea durerii de masea a unui sufletel, pentru vindecarea mamei lui exclusive,vindecarea mamei mele. si vroiam sa mai caut nume...ale celor care asteapta un ajutor ceresc, pentru vindecare. si mintea mea s-a facut clara, clara. cautam nume, sa le rostesc in rugaciunea, ca gratia divina sa curga prin templul meu si sa coboare in templul lor pentru vindecare, si nu gaseam nimic. atunci, am zis, DOAMNE, vindeca pamantul. si curentii de energie au inceput sa se diminue, pana au disparut. corpul mi-l simteam foarte putin. eram parca anesteziata.nu mia simteam greutatea corpului.ouiul meu se cuibarea langa mine. m-am miscat. eram usoara, anesteziata. am deschis ochii. era o pace adanca.
m-am ridicat, sa scriu aceste randuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

redau mai jos un mesaj trimis pe umanitare, la ajutor pentru ema.

buna ziua. vreau sa va povestesc un drum pe care emma l-a facut, de curand. mama ei a avut un vis, care parea foarte asemanator cu visul unui prieten al meu de suflet, cu care comunic aproape in fiecare zi. acest sufletel, este o mamica de doi ingerasi, o mamica exemplara si un om deosebit. acest suflet, pe care il voi numei in povestea aceasta, ingerul pamantesc al emei, a avut in trecut un vis asemanator cu visul mamei emei.
amandoua visurile au ajuns la mine, pe experiente mistice. m-a frapat identiatea acestor visuri, avute de doua persoane diferite, care nici nu se cunosc. atunci mi-am dat seama, ca cea care o poate ajuta, este ingerasul emmei. am contactat ingerul emei, am facut rugaciuni, ingerul a facut imagerie ghidata, pst life , si am discutat dupa fiecare intalnire in sesiunea de imagerie ghidata. s-a tinut legatura cu mama emei permanent, cu fiecare pas facut.

dupa os erie de sesiuni de past life, emma a fost adusa din lumea ei in lumea aceasta. ingerul, a trebuit sa o intalneasca pe emma,in calatoria vizuala, captiva in acea lume a ei, energetica, paralela, sa ii castige increderea pana a o aduca aici, in planul acesta al realitatii fizice, unde are o viata de completat si implinit.

la putin timp, emma a inceput sa se deschida emotional. si multe alte imbunatatiri, pe care mama emei le poate spune pe forum. iar dupa cateva zile, mama emei a avut un vis, in care era insarcinata cu...emma. asadar, i-a dat nastere, inca odata, in energetic. deschiderea emei, se face din momentul in care a plecat din lumea asta, odata cu moartea bunicii ei. am sa scriu despre visuri pe experiente mistice.
psihologic, emma a ramas la varsta de 2 ani, la care s-a stabilit autismul. acum, chiar daca are varsta de 9 ani, ea face progresele de la 2 anisori.ca si cum, metaforic vorbind, s-a unit un fir de viata care fusese rupt la 2 anisori. i-am spus mamei emei, ca acum va copia, va repeta, va imita, va invata ca orice copil de 2 anisori. ca acum, are doi copii mici. ca acum descopera lumea, psihologic vorbind, de la nivelul la care a ramas, cand a parasit realitatea asta, ca sa existe in realitatea ei. pentru ca psihologic ea a fost conectata in lumea ei. numai DUMNEZEU a adus aceste mamici impreuna, ca sa recunosc visurile, si emma sa primeasca ajutorul de la ingerul ei, prin imagerie ghidata.
mai mult , ma surprinde, cum odata dupa moartea unei persoane din familie, se stabileste diagnosticul de austism. cazul emei, al carui autism a fost diagnosticat dupa moartea bunicii ei, a fost sesizat de ingerasul emei. cunoscand de pe forum, ca mai sunt astfel de cazuri, a prezentei autismului dupa decesul unei persoane din familie, ca este intalnit si la alte experiente de viata, ale altor mamici cu copilasi cu autism. eu nu prea am timp sa citesc, insa daca este adevarat, atunci, mamele acestor copii cu autism trebuie sa aibe niste visuri mesaje foarte puternice, de=a lungul vietii. asa cum a marcat-o pe mama emei, si ema acum isi urmeaza cursul normal de viata, tot asa si alte mamici sunt in contact cu copii lor prin mesaje din vise. eu am obtinut permisiunea mamei emei sa pun istoria emei, pe forum, si voi povesti totul pornind de la visuri.
nu doresc altceva, decat sa gasesc calea de lumina pentru toti micutii care sunt captivi in lumea lor! iar calea este mult mai profunda decat psihologica.
va astept pe experiente mistice, si sper ca istoria acestei reveniri la viata, sa inspire pe toate mamicile care au un inger foarte special in viata lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Doamne, 3x3, am ramas fara cuvinte!


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am aflat de emma de la Lucia Mirela. de fapt Lucia i-a vorbit mamei emma-ei sa ma caute pe experiente mistice. si-a luat inima in dinti si mi-a scris.
am inceput sa ma rog pentru copila. intre timp, mama ei imi povesteste despre un vis pe care l-a postat aici, si pe care am sa il redau, ca sa il discut in detalii, pentru ca face subiectul refacerii emmei, recuperarii ei, vindecarii ei mistice! au urmat intre timp, si alte vise. i-am spus mamei emei, ca isi poate ajuta fata. pentru asta, are nevoie sa intre in lumea ei si sa o aduca de acolo aici. intre timp, dupa ce visul a fost postat, ma contacteaza un om drag mie, si imi spune ca a avut acelasi vis. era frapata deasemanarea dintre ele. acest suflet drag, pe care am sa il numesc ingerul emei, mi-a cerut sa obtin amanunte despre fata din visul mamei emei. de exemplu, daca copila avea foarte putin par pe cap. mama emei mi-a raspuns ca da. eu eram intermediarul dintre cele doua realitati, ingerul emei si mama emei. in visul ingerului emei, copila imbracata in rochie saracuta de sac,cu par rar, speriata si ratacita, era emma. aceasi ema pe care mama ei a visat-o in acelasi decor rustic foarte vechi. cand s-au confirmat detaliile, am avut o mare revelatie. am stiut ca ingerul emei este cel care va face o calatorie in past life, si va intra in lumea emei, si prin imagerie ghidata, va aduce copila in lumea aceasta. o va reintregi.
am spus foarte demult, pe experiente mistice, ca autismul este o boala spirituala. ca cel care traieste in autism, traieste intr-o lume a lui, paralela cu cea a realitatii fizice. psihologic, este intre doua lumi, una fizica si una energetica. informatia nu o proceseaza psihologic pentru ca emotional este conectat la o lume interioara, care ii este si sursa de viata. emma era captiva intr-o lume in care suferea. mesaje s-au trimis catre mama, prin vis. nu s-au putut pune intr-o ordine aceste vise, si da un sens, decat acum.
i-am comunicat ingerului emei,ce am simtit. si a acceptat sa faca aceasta calatorie prin clarvedere. vreau sa specific ca aceasta capacitate a ingerului de a clarvedea, este o descoperire noua in viata lui. acum stie cum sa isi citeasca viziunile, si in stare de veghe. si , credeti-ma, este un om de mare forta intelectuala si sociala. un om de mare vointa, un om frumos, cum rar intalnesti.
asadar, ingerul emei, cand venea obosit de la munca, se intindea pe covor in mijlocul casei, facea rugaciunea la TATAL CERESC pentru intelepciune si ghidare. si s-a lasat dusa pe aripile ingerilor...in lumea emei! in lumea de dincolo. a trebuit sa o viziteze de cateva ori, pentru ca ema era speriata de prezenta ei. i-a castigat increderea, si in cele din urma a luat-o de manuta, si a ridicat-o in soare. in alta sedinta, a intalnit-o si i-a dat-o mamei ei, de manuta. din momentul acela, copila a inceput refacerea din punct de vedere psihologic. a inceput sa devina prezenta in realitatea fizica.

i-am spus mamei emei, ca ema a fost vindecata. acum este doar ...labour! munca de zi cu zi, si sa ii dea timp copilei sa recupereze tot ceea ce a lipsit in acest timp. emma a inceput sa repete cuvinte, sa copieze fratiorul, sa descopere lumea emotionala, energetica de care este conectata acum cu realitatea ei fizica. i-am spus mamei emei, chiar daca ema este o fetita de anisori, acum are doi copii mici, adica si ema, este la varsta la care a plecat din lumea asta, pe la 2 anisori. din momentul in care a fost diagnosticata cu autism, si pana acum, a pierdut ani de zile, captiva in lumea ei energetica. si face progrese, zi de zi. invata descopera, ca si un copil de 2 anisori, imita, canta, danseaza. este constienta de necesitati. ia decizii, o ajuta pe mama. este o bucurie mistica a inimii pe care nici nu o puteti inchipui cand mama emei imi trimite vesti, zilnice despre ingerul EMA care s-a reintors la viata.
mama emei a fost cu copila la un preot, si preotul a zis, se va face doctorita.si asa va fi. si va studia domeniul in care ea a trait pentru a ajuta pe cei asemenea ei. DUMNEZEU SA O BINECUVANTEZE SI SA II LUMINEZE CALEA, pentru viata ei si pentru viitorul multora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Nu pot spune de cate ori m-am cutremurat in timp ce citeam...
Sa o binecuvanteze Bunul Dumnezeu pe frumoasa Ema iar voua sa va dea putere si lumina!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput