experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Intrebare on/off topic: 3x3, practici radiestezia? Sau ai cunostinte despre ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Amonar, ce ma bucur pentru experienta ta! ma bucur ca ai reusit sa simti acest flux de energie prin trupul fizic!
tot ceea ce egoul traieste in imparatia lui, are greutate, gravitate. odata inaltata, scaldata de energiile spiritului, care vin manifestate fie direct, fie prin elemente, fie prin ritualuri, fata de care constient egoul se deschide, si participa activ, extinzi perceptia senzoriala in zona spirituala. si traiesti senzatia de usor, senzatia de calm, senzatia de pace...energia de care te-ai simtit eliberata nu este negativa sau pozitiva, este energia creatie a propiului ego! s-a facut lumina, acolo unde egoul era inradacinat in suferinta emotionala.
pacea pe care ai simtit-o este pacea pe care ai coborat-o din planul tau spiritual in planul fizic, si ramai in pace...pana cand egoul iti va da de lucru suficient ca sa te aduca in conditia plina de gravitate.
stii deja fara sa mai cauti! insa inca nu esti pregatita tu sa accepti rapsunsul.
creierul nu fabrica nimic! el este doar un conductor de energie-gratie divina! visul avut este un adevar . imaginea din vis este o realitate energetica. o accepti sau nu. este decizia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

3x3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Intrebare on/off topic: 3x3, practici radiestezia? Sau ai cunostinte despre ea?


Tanti Zavaidoc, , bine ai venit pe experiente mistice!
da, am cunostinte despre radiestezie. nu o practic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

doar ca informatie, recomand pentru cei ce intampina probleme in intelegerea limbajului adaptat stilului egoului mesajului de pe experiente mistice, cartea "ISIHASM, Dialog In Absolut" a lui Ghelasie Gheorghe!
in editura Axis Mundi, la pagina 11, scrie,
" Odihna Daruirii-Transferarii Plinului Propiu in Deplinul exterior este Taina Odihneri in Dialog Transcedental. Esenta existentei este Spiritul-Limbajul in sine. Spiritul fara Dialog nu mai este Limbaj- Spiritual. Odihna Crestina redescopera Odihna Dialogului Spiritual. Fara Dialog si Limbaj nu mai este Spirit viu, ci doar un principiu care se auto-munceste sa devina, sa evolueze la Spirit Viu cu Limbaj".

iata o esenta mistica spunsa atat de frumos de parintele Ghelasie. ca de fapt, toata cartea este o capodopera mistica. cine patrunde mesajul, traieste in DUMNEZEU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

3X3 Stiu ca te bucuri pt mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
[...]In momentul cand am pus piciorul in interiorul acelei figuri geometrice am simtit un val de energie care imi cuprindea piciorul si urca mai departe si se raspandeste in tot corpul. A fost o senzatie foarte puternica si de deosebita, de parca as fi intrat sub un dus cu un jet puternic dar de data aceasta nu un dus cu apa dar un dus de energie. O energie pe care nu am mai simtit-o niciodata in viata mea. Este greu de expus in cuvinte. M-am simtit usoara ca o pasare, orice urma de durere fizica si psihica a disparut, imi venea sa rad si sa plang in acelasi timp. Am simtit o descarcare de energie negativa TOTALA: Am simtit ca sunt cuprinsa in toate celulel corpului de o energie pura si daca as stii cum este energia divina, as indrazni sa spun ca am simtit energie divina. La un moment dat l-am auzit pe tatal meu spunand 'sunt liber ca o pasare, ce frumos e aici': Si i:am simtit bucuria, parca era a unui copil care simte bucuria in toata fiinta lui. Cand am ajuns in mijlocul cercului am izbucnit in plans. Am 'aruncat' toata tristetea, dorul si chinul remuscarilor din mine.
La intoarcere m-am simtit 'goala', fara sentimente bune sau rele. O stare de a 'fi' care exprima pacea ce o simteam in suflet. Acum stiu ce simte tatal meu, stiu ca e bine si pot merge mai departe.[...]


Amonar , ma bucur pentru experienta ta. Ma bucur ptr. eliberarea si pacea pe care ai simtit-o. Nu stiu daca ai citit experienta prin care am trecut eu ( pg. 10 al acestui topic; http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161433&whichpage=10) dar si eu am vrut fff mult sa ma reconectez cu o persoana care a plecat in cealalta dimensiune si nu mi-am gasit linistea pana cand nu am reusit sa-i transmit persoanei respective gandurile mele de iubire si asigurare ca totul va fi bine ACOLO unde a plecat. Si eu am izbucnit in plans si m-am simtit cuprinsa de o pace pe care nu am experimentat-o in viata mea.

Si eu imi propun sa vizitez Marea Britanie vara urmatoare si sa ma duc sa vizitez Stonhenge si the crop circles. Sandra (teraputa mea de polarity-shiatzu) a fost deja la Stonhenge si mi-a spus ca in locul acela a simtit o energie extraordinara, sacra, care a umplut-o de curaj,vitalitate, inspiratie. In vara asta (iulie) se duce intr-o excursie sa experimenteze the crop circles din Westbury . Am sa o intreb cum a fost cand se va intoarce ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Exlusive, am citit experienta ta atunci cand ai postat-o. In momentul respectiv nu am putut sa inteleg pe deplin ce ai experimentat. Am urmarit topicul acesta de fiecare data, fiecare postare noua. Acum dupa ce am recitit unele postari, si cele puse de 3x3, am avut o revelatie. Am inteles pt ca am citit cu inima nu cu mintea.
Energia care m-a vindecat pe mine de durerea din piept a fost impresionanta. Intr-o secunda cineva/ceva mi-a luat toate durerile. Inca sunt in faza de derulare a filmului in mintea mea ca sa pot sa inteleg ce s-a intamplat acolo. Am inteles ca pt fiecare persoana aceste locuri au efecte diferite. Depinde de starea si asteptarile pe care le ai in momentul in care intri in energie.
Ma bucur pt tine ca ai ocazia sa mergi la Stonehenge. Si eu vreau sa ajung acolo o data....

Acum voi lipsi vreo 3 saptamani dar sigur voi reveni sa va citesc.

3x3, poate ma poti ajuta cu o intrebare. Acum cateva zile mama l-a visat pe tata. A spus ca ea nu l-a recunoscut. Era tanar, foarte frumos si avea parul vopsit (probabil nu mai era carunt). Mama s-a suparat in vis, ea a crezut ca el a inceput sa mearga la alte femei si nu a vorbit cu el de suparare.
Oare de ce ne apar parintii/parteneri in vis ca fiind tineri si frumosi? Ce vrea sa ne spuna sufletul lor, al nostru?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar

Exlusive, am citit experienta ta atunci cand ai postat-o. In momentul respectiv nu am putut sa inteleg pe deplin ce ai experimentat. Am urmarit topicul acesta de fiecare data, fiecare postare noua. Acum dupa ce am recitit unele postari, si cele puse de 3x3, am avut o revelatie. Am inteles pt ca am citit cu inima nu cu mintea.


Amonar , cred ca daca as fi intrat la topicul asta inainte de experienta prin care am trecut as fi iesit asa cum am si intrat - nedumerita de ceea ce se aici ...
Dar cum ai spus si tu - nu toate lucrurile pot fi descifrate si intelese prin logica mintii, ba mai degraba dupa simtirea inimii ...

Si sunt inca multe lucruri pe care oricat ar incerca 3x3 sa le spuna aici, si indiferent cat de open-minded sunt eu ca interlocutor, am inteles deja ca sunt nivele si nivele prin care va trebui sa ma initiez si pe care va trebui sa le masterez ca sa ajung la nivelul ei de percepere a universului ce ne inconjoara.

3x3 , si eu am visat-o pe mama (e in ultimul stagiu de cancer) ca era tanara, frumoasa si fericita. Zambea, ba chiar radea in visul meu, si parca avea si flori in mana. Dimineata cand m-am sculat, mi-am spus ca daca am visat-o asa, inseamna ca nu are ganduri prea negre despre destinul care o asteapta, fiind impacata cu soarta. Asta imi doresc cel mai mult: SA NU II FIE FRICA. De fapt i-am povestit si ei experimentul prin care am trecut, si am incurajat-o: "Mama, cand ai sa ajungi in tunelul acela intunecat in care ai sa simti cum plutesti in liniste, pace, iubire sa-ti aduci aminte de spusele mele - eu ti-am spus ca asa va fi. Asa ca sa nu-ti fie frica. Toata lumea se duce de aici intr-o alta dimensiune, nimeni nu ramane aici."
Ce a fost diferit in atitudinea ei? Nu m-a contrazis. Ba din contra, desi nu e o femeie relegioasa, mi-a spus ca citise si/sau auzise si ea de "tunelul ala" prin care se trece in lumea cealalta ... si pentru prima data in viata am avut sentimentul ca nu ma asculta cu urechile si nu ma judeca cu mintea, ci ma simtea cu sufletul. In momentul ala i-am transmis toata dragostea si acceptanta mea. Forever, in this dimension and into the infinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Amonar, nu ma duc in vara asta la Stonehenge + Crop Circles, dar sper ca la vara viitoare. Sandra, prietena si terapeuta mea, merge in vara asta la Crop Circles & Sacred Sites
( http://www.journeyswithsoul.com/cropcircles.html )

Imi propun insa sa ma duc la o conferinta in aprilie 2012 -EARTH SPIRIT Conference- pe care o au in Vermont (USA, aproape de granita Canadei). Intre timp m-am inscris la newsletter-ul lor cu articole scrise de their speakers.
(BTW, ptr. cine vrea sa o vada pe Sandra, apare aici, in poza a 10-a, if you scroll down on right (tipa cu parul scurt alb, si plovarul portocaliu) http://www.earthspiritconferences.com/speakersApr11.html)


Mergi la inceput