experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

parca am vazut-o si pe b.nica pe aici? cu un mesaj...care invita la dialog! asa, ca intre suflete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Lucia Mirela, tu ti-ai pus problema, prin vis ai primit si raspunsul. raspunsul la orice situatie discutata aici pe experiente mistice, si nu numai, il "vad" in aceasta "biblioteca astrala", sa folosesc un termen descriptiv al imaginilor din vis!ma bucur ca aceasta informatie a venit prin tine! o asteptam de mult!nu fac scriere automata, insa vad raspunsul, si fac doar efortul de a il pune in litere si civinte! cand scriu, simt forta energetica, simt vitalitatea cum curge in templul treime sfanta, care sunt! cand termin de scris, parca se inchide un robinet de viata, si revin la fluxul meu de curgere simtire a gratiei divine-energiei-vietii! in mesaje personale, particulare, am spus, foarte clar, ca eu nu sunt decat un canal de comunicare intre cer si pamant! cum toti suntem! cu singura deosebire ca la mine constiinta si cunostinta isi dau silinta sa vorbeasca acelasi limbaj!"precum in cer, asa si pe pamant! precum in constiinta, asa si in cunostinta! la performanta asta am ajuns prin disciplina egoului! si, va rog sa ma credeti, ca am facut cunostinta cu propiul meu iad! aici este lupta! lupta cu puterea!
mai ratacesc si eu calea! sunt om, nu sfant! insa imi dau silinta sa nu ratacesc o viata!
am avut un profesor, Dan Seracu, care ne-a povestit o "faza". un student de-al dlui a scris la examen, perfect, la punct si virgula. studentul a vizualizat, citit si copiat informatia din astral pentru examen( prin antrenamente psi, aceste capacitati poti fi experimentate). constient de efortul mai putin ortodox al studentului, la picat la examen. am zambit, atunci nu am inteles, acum stiu ce a vrut sa spuna, cand a vorbit despre capacitatea de copiere a informatiei din eter! de la nivelul planului psihologic, aceste capacitati sunt bine studiate de servicii speciale!
se stie si se vorbeste despre akasha, domul universal de informatie din eter ! ei bine, in experienta mea mistica, am avut access la informatia divina, daca pot spune asa! cu alte cuvinte, mi s-a dat voie sa intru in "libraria" DOMNULUI!
cand nu scriu, ori sunt prea impamantenita in egoul meu, si nu mai vad cuvantul in lumina, ori sunt plecata. daca nu as avea aceasta naturalete a egoului uman, de a fi plin de gravitatea-problemele materiei, as fi fost probabil un sfant! si nu sunt! ca-mi dau cu greu silinta sa fac fata tuturor provocarilor vietii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
am avut un profesor, Dan Seracu, care ne-a povestit o "faza". un student de-al dlui a scris la examen, perfect, la punct si virgula. studentul a vizualizat, citit si copiat informatia din astral pentru examen( prin antrenamente psi, aceste capacitati poti fi experimentate). constient de efortul mai putin ortodox al studentului, la picat la examen. am zambit, atunci nu am inteles, acum stiu ce a vrut sa spuna, cand a vorbit despre capacitatea de copiere a informatiei din eter! de la nivelul planului psihologic, aceste capacitati sunt bine studiate de servicii speciale!
se stie si se vorbeste despre akasha, domul universal de informatie din eter ! ei bine, in experienta mea mistica, am avut access la informatia divina, daca pot spune asa! cu alte cuvinte, mi s-a dat voie sa intru in "libraria" DOMNULUI!


Impresionant.Nici eu nu as fi inteles ce vrei sa spui prin capacitatea de copiere a informatiei din eter pana mai ieri seara, cand am luat cunostiinta despre Teoria morfogenetica a lui Rupert Sheldrake vizionand documentarul lui Daniel Roxin "Razboiul parapsihologic – dezvaluiri uimitoare" (curtoazie a doua persoane dragi de aici ).
Mi-am luat notite sa aprofundez si sa cercetez mai departe cele invatate in acel film. M-au impresionat experimentele cu sobolanii in labirint si maimutele care-si spalau bananele care au preluat informatia din ... ether.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

banuiesc ca toata lumea vrea sa fie clarvazator!
ei bine! am o veste minunata! FUNCTIA DE CLARVEDERE FUNCTIONEAZA IN MOD NATURAL, PERMANENT! clar-vedere= vedere clara a realitatii subtile, energetice! picosecunda dupa picosecunda!
am sa va descriu in detaliu cum functioneaza aceasta clarvedere! pentru ca este o vedere...cu "ochii mintii" si nu cu ochii fizici.

nici nu va imaginati cum puterea CLAR-VEDERII VA STA SUB NAS...SI VA SI FOLOSITI DE EA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

3X3..sugestie-fara suparare...daca ai scrie mai aerisit-te-as citicu cea mai mare placere,si asta ar face multi.
asa tu scrii muuuuuult,inglobezi o gramada de informatie si dupa ce termin de citit un post de-al tau,sincer ma doare capul si nu retin mai nimic.

crezi ca poti face ceva in acest sens?



*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

3X3..sugestie-fara suparare...daca ai scrie mai aerisit-te-as citicu cea mai mare placere,si asta ar face multi.
asa tu scrii muuuuuult,inglobezi o gramada de informatie si dupa ce termin de citit un post de-al tau,sincer ma doare capul si nu retin mai nimic.

crezi ca poti face ceva in acest sens?






tocmai am postat un mesaj scurt! imi pare rau ca ai dureri de cap, cel mai sanatos este sa nu mai citesti! iar a vorbi in numele altora..este o mare responsabilitate!
cat despre retinere...este o absurditate! informatia se simte, se clar-vede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

3X3..sugestie-fara suparare...daca ai scrie mai aerisit-te-as citicu cea mai mare placere,si asta ar face multi.
asa tu scrii muuuuuult,inglobezi o gramada de informatie si dupa ce termin de citit un post de-al tau,sincer ma doare capul si nu retin mai nimic.

crezi ca poti face ceva in acest sens?






tocmai am postat un mesaj scurt! imi pare rau ca ai dureri de cap, cel mai sanatos este sa nu mai citesti! iar a vorbi in numele altora..este o mare responsabilitate!
cat despre retinere...este o absurditate! informatia se simte, se clar-vede!


eu ti-am spus parerea mea,clar,frumos,fara sa te jignesc,sau cel putin asta era intentia mea.ma

mie imi place ce scrii,altfel nu ti-as fi sugerat nimic.insa reactia ta ma face sa cred ca toate aceste postari sunt majoritatea copiate de pe undeva sau interpretate dupa nush ce surse on_line pentru ca o persoana care stie atatea nu mi-ar raspunde la rugamintea mea cu atata infatuare,infumurare...
asa ca..esenta ta e practic,alterata!



*Blackmoon Lady 5+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
informatia se simte, se clar-vede!

dezinformatia asisderea, se clar-vede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
postari ...copiate de pe undeva sau interpretate dupa nush ce surse on_line


da-mi te rog un singur link de pe internet , cu informatia esenta pe care am scris-o! iar daca vei gasi asa ceva..., ma plec in fata ta, si nu voi mai scrie un cuvant! PROMIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
informatia se simte, se clar-vede!

dezinformatia asisderea, se clar-vede!


SE VEDE TOTUL, capcaunul-le!

Mergi la inceput