experiente mistice(3)

experiente mistice(3) | Autor: 3x3

Link direct la acest mesaj

Capitolul 2:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149518

In momentele dificile cauta-L pe Dumnezeu !

In momentele de liniste adora-L pe Dumnezeu !

In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu !

In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu !

Cu multa dragoste pentru tine.

...
dintr-un articol primit de la o doamna, prin email, 21 ianuarie praznuire- Icoana facatoare de minuni de la Biserica Mihai Voda

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

3x3, Dumnezeu este acolo si va pazeste, fetita ta a avut protectia divina prin ingerul care o pazeste.

Acum vreo douna nopti am avut un vis ciudat. Din tot visul, mi-am amintit doar ca o voce mi-a spus in vis ca mai am 2 ani de trait... Nu pot sa nu ma gandesc mereu la visul asta si nu stiu ce sa fac cu el. Ce parere ai, 3x3?

_
www.immunocal.ro" target="_blank">Despre glutation si Immunocal


cand vei muri, numai DUMNEZEU STIE. si nimeni nu are acess la informatia asta! stai linistita!

informatia o leg mai degraba de "moartea" in planul energetic, care inseamna renastere in planul fizic; am amintit candva despre cele doua "perceptii" care apar in vis: cand te visezi, si cand visezi si esti ca un fel de spectator al celor ce se intampla in vis, fara sa iti visezi corpul. cand acea imagine din vis "moare" se reintegreaza in energetica corpului fizic. iar in fizic, asta da...un plus de vitalitate, si tot ceea ce determina aceasta, de la manifestarea fizica la cea psihica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

3X3 imi pare rau ca ai trecut prin sstfel de spaima, dar Slava Domnului ca sunteti bine si ingerii copilului au fost cu voi.

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Doamne Ajuta ca e bine copila! tu esti zdruncinata inca, insa credinta ta e puternica. Am si eu ceva de povestit aici insa acum sunt prea agitata, si intristata de ceea ce am citit ca ai patit (nu ai dat detalii ale accidentului, nici nu cred ca psihic e potrivit pt starea ta fragila inca, sa pui in scris ce a fost si cum s-a petrecut)

am trecut si eu prin momente dificile si singurul sprijin mi-a fost D-zeu, caruia ii multumesc in fiecare zi ca are grija de noi si ca ne-a scos la liman cand ne-a fost mai greu si eram deznadajduiti ... stiu ca uneori ne-a lasat sa ne zbatem ceva vreme pana sa ne ridice napasta de pe cap, sigur ne-am invatat lectia insa


noapte linistita sa avem, Doamne ajuta!
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

3x3, slava Domnului ca sunteti bine! Am ramas fara cuvinde citind ce ati patit. Chiar ma gandeam de ceva vreme, caci nu te-am mai vazut online pe messenger, daca sunteti bine... Se pare ca nu ati fost chiar bine, dar ma bucur ca ati depasit momentul. Dumnezeu sa va aibe in paza lui!


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

MULTUMESC tuturor celor care au avut un gand de bine la necaz.

nikole, iti multumesc pentru provocarea pe care ai trimis-o in eter. sunt foarte multe aspecte de acoperit cand este vorba de treimea sfanta a templului OM, si reprezentarea ei in planurile fizic-energetic-transcedental.
atat lumina divina cat si lumina fizica are aceeasi reprezentare ca si concept. in eter, lumina divina este de o puritate si frumusete de nedescris. este, daca as forta o comparatie, o lumina cristalina.
odata ce lumina divina coboara din straturile profunde-fine-transcedental, si se apropie de lumea fizica, aceasta se "divide" in culorile spectrului vizibil.
in experienta onirica, ne visam din doua perspective:
-din perspectiva energetica a spiritului
-din perspectiva energetica a corpului fizic
cand ne visam din perspectiva energetica a spiritului, nu ne visam in corp. ci spiritul este cel care experimenteaza visul, exact ca in realitate.este momentul cand nu ne visam pe noi, ci visam ce se intampla cu noi, fara sa fim reprezentati la nivel energetic.
cand ne visam din perspectiva energetica a corpului, avem corpul energetic. "hainele" acestui corp energetic este de fapt energia pe care individul a "cultivat-o " in planul fizic. daca as parafraza o vorba romaneasca, care spune "dormi asa cum iti asterni", as spune, imbraci la nivel energetic energia de culoare pe care egoul o produce in experienta de viata din planul fizic.
lumina divina, astfel, la nivel de corp fizic, in planul energetic se divine in spectrul de culori, ROGVAIV:R-rosu, chakra1 , O-orange-portocaliu-chakra2, etc.
fiecare act in viata este un act sacru, de decizie a cum gratia divina primita permanent ca viata in templu este alchimizata-transformata de ego prin decizii in experienta de viata.
in functie de calitatea acestor alegeri, ne "imbracam" in culorile energetice ale luminii la nivel de plan energetic al planului fizic. cand corpul energetic din planul fizic devine purificat, adica se apropie cat mai mult de alb, cu atat corpul energetic din planul fizic fuzioneaza cu corpul energetic din planul spiritual. atunci, spiritul poate "lucra " mult mai activ si direct in viata.
pana la acest nivel, de fuziune energetica intre planuri, este o cale lunga de "examene" mistice, pe care le dam noi fata de noi insine. nimeni nu ne corecteaza, ci doar REALITATEA PROFUNDA A FIECARUIA CARE ESTE DIVINA! ACOLO ESTE LEGEA DIVINA! IN FIECARE DINTRE NOI.

la nivel de plan energetic, se pot vedea culorile toate, inclusiv negru, care nu contine nici o culoare, si este o dovada clara de lipsa a luminii si vointei divine; se mai poate vedea si alb, care este expresia diluarii egoului in energetica spiritului. mai pot fi culori inchise si murdare, ele intotdeauna arata o forma scazuta de vitalitate, probabil manifestata si prin boala in cele din urma.
culorile in energetic, le-am vazut, le-am trait. sunt de o frumusete de nedescris. numai in natura poti intalni culori profunde si pure. iar vitalitate pe care ti-o lasa, este iesita din comun.
exista litaratura de specialitate, ce poate fi accesatape internet, despre chakre si culorile lor.

eu personal am vazut culorile chakrelor in manifestare cand am avut energia kundalini ridicata. am vazut focul, in forma de spirala, care in miscare elicoidala se apropia de mine, si la fiecare rotatie, era explozie de culoare: explozie de energie-culoare rosie, apoi explozie de energie-culoare portocalie, etc. nu am vazut toate culorile, in miscarea elicoidala a limbii de foc, pentru ca cu cat se apropia de mine, cu atat simteam ca ma arde. si cand a fost la un pas de a ma inghiti, de a intra in vartejul limbii de foc, am simtit fizic, cum mi s-a luat mana in planul energetic si mi s-a pus la cap care a rotit un capac invizibil. limba de foc s-a oprit, ai au urmat exploziile de culori ale luminii energetice-divine, in toate directiile in jurul meu. dupa exprienta asta, a doua azi am avut experienta levitatiei.
deci, de jos in sus, colorile energetice ale realitatii din subtil se "picteaza" prin decizie si act de viata. cu cat iesi din culorile planului fizic, cu cat te "rafinezi" energetic, si culorile, se pierd in lumina! iar individualitatea energetica a planului fizic se integreaza in realitatea unica a planului spiritual, care este mediul tampon intre planul fizic si planul transcedental la nivel energetic.
cand se ajunge in planul energetic al planului spiritual, ca si lumina, prin efort de viata, se va trai experienta mistica.
devenirea de jos in sus are un singur pattern, care defineste acea expresie din antichitate cunoscuta: alchimia interioara. cand omul reuseste din noroi si mizerie sa transforme energia prea plina de suferinta a egoului, va metamorfoza la nivel energetic o frecventa joasa, scazuta, lipsita de vitalitate si viata,in lumina.

IERTAREA este una dintre ele!Asa lucreaza DUMNEZEU. dam curaj celor ce gresesc, sa ceara iertare, prin exemplul nostru, de a ierta! Asa se elibereaza de karma negativa, asa metamorfozeaza disarmonia in lumina, asa mizeria se transforma in aur...!
Aurul se numeste GRATIE DIIVNA, IUBIRE NECONDITIONATA, LUMINA , energie!

am primit de la o doamna un email cu un mesaj foarte frumos, nu cunosc autorul acestor cuvinte, insa le redau, ca sunt pline de adevar:
"Lupta interioara (cu sine)

Intr-o seara, un batran indian ii explica nepotului sau ce lupta teribila se da in interiorul fiecarei persoane.
Si ii spunea asa:
Exista in fiecare dintre noi doi lupi.

Lupul Raului. El este furia, gelozia, invidia, tristetea, regretele, aroganta, cupiditatea, vinovatia, inferioritatea, minciuna, orgoliul, superioritatea si egocentrismul..

Lupul Binelui. El este bucuria, pacea, iubirea, speranta, linistea, modestia, bunatatea, bunavointa, generozitatea, adevarul si compasiunea.

Dupa o clipa de gandire nepotelul il intreaba:
''Bunicule si care lup castiga?''
La care batranul ii raspunde simplu:


'Cel pe care il hranesti'
"

tuturor o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

am sa fortez o metafora comparatie ca sa redau cat mai clar relatia decizie si lumina divina.
se stie ca lumina fizica, in spectrul vizibil, este perceputa in exterior prin propietatea fizica a obiectelor de a absoarbe o anumita frecventa din lumina si a o reflecta : de exemplu un obiect rosu, este perceput rosu, pentru din lumina care cade pe el, este absorbita doar frecventa rosu, care este reflectata.
exact acelasi fenomen se intampla la nivel energetic: lumina divina-gratia divina primita de corp este "selectata" in corpul energetic al planului fizic de catre OM prin deciziile pe care le ia. reflectarea acestei energii, "personalizate" intra in "aura" corpului. cand ochiul energetic se deschide in timpul visului, va percepe realitatea omului creata de el insusi. sau, altfel spus, omul se imbraca energetic cu culorile absorbite din lumina divina si proiectate in energetica universului templului lui. omul traieste in legea divina, se imbraca in lumina divina, se viseaza in alb (tin minte ca cativa ani, am simtit o nevoie acuta de a purta alb), simte sa poarte alb.

se stie ca negrul nu este o culoare si semnifica absenta culorii; iar albul, la fel, nu este o culoare, pentru ca contine toate culorile. altfel spus, negrul este absenta luminii, iar albul este prezenta luminii.iar negrul si albul nu sunt numite culori.
cand este vorba de planul energetic, negrul este dovada lipsei luminii-gratiei divine.de aceea in literatura esoterica locurile de purgatoriu sunt "vazute" lipsite de lumina, sau omul vorbeste despre iad ca un loc lipsit de lumina divina. bolile sunt vazute la nivel energetic prin lipsa de lumina-gratie divina, si prezenta unor energii murdare creatie a omului prin decizie in viata. cand aceste energii murdare capata viata de la sine, este similar ca si in corpul fizic: aceste energii devin ca niste paraziti: hraniti de corpul energetic al corpului fizic prin gestul omului.

imaginea este similara cu ceea ce se numeste hranesti lupul rau, sau cel viclean. il hranesti, exista. devine independent de energetica corpului tau, incepe sa interactioneze prin "permisiunea" gestului facut de om(nu se spune ca cel rau are nevoie de decizia ta, gestul tau, ca fara vointa ta nu poate face nimic?). si odata data putere acestei entitati energetice-creatie propie a omului, ataca-distruge-vitalitatea in jurul lui. corpul nemaiavnd energie-lumina de sustinere a vitalitatii, apar bolile, energia -lumina devine lipsa de energie, si o manifestare a energeticii omului, propie creatie (de aceea as spune ca lipsa constiintei naste mostri-pentru ca o face la propiu, in planul energetic)!
de exemplu, daca te visezi cu pantaloni negri,este lipsa de energie generata prin comportament lipsit de consecinte armonice in viata. daca insa visezi cum ies gandaci negri din corp, atunci deja ai o boala (conform exemplului de gandac negru iesind din corp-semiparalizie in planul fizic). negrul din imaginea de pantaloni negri, este o energie noua, ca si imbracamintea. ai pus-o pe tine ocazional. nu a "intrat" in tine. deci, se poate corecta printr-o veghere a gestului in planul de decizie (ce alegem sa hranim, lupul rau sau lupul bun).
decoram ,in vis-in planul energetic al planului fizic, cu lumina-frecvente din lumina divina, propia realitate divina! aceasta opera de arta energetica este sau nu in armonie cu lumina-gratia divina din care provenim la origine. se spune, omul traieste fiecare secunda de viata sacru,pentru ca are capacitatea de a primi gratie divina si de a fi creator. omul traieste pe pamant sacru-omul, corpul fizic, templul DOMNULUI!
nu intamplator natura are culoarea verde. ca si in energetic, verdele este culoarea de vindecare, daca omul si-a reparat o greseala prin constiinta, lipsa de lumina, sau culorile murdare care au generat perturbarea copului fizic, sunt "achimizate" prin lumina verde. visul in padure, in poiata verde, visul cu flori si elemente ale naturii aduc un mare surplus de purificare.

energia naturii este o energie care ar fi trebuit sa existe in templul fiecaruia. este energia elementelor, reprezentata si in sistemul esoteric, la nivel de energetica a corpului uman.
omul este templu. cand intri in vis, templul- gazda fizica la nivel fizic omul energetic (oe) este perceput ca si imaginea din vis a ceea ce este omul. cand omul se viseaza pe el insusi intr-un mediu, omul din vis este omul energetic, iar mediul in care exista in vis, este reprezentarea realitatii energetice a omului. e ca si cum spiritul "spectator" al omului, priveste detasat realitatea energetica a omului. spiritul priveste cu ochiul constiintei. consitinta este cea care a duce la nivel de perceptie fizica imaginea omului din vis.
de exemplu, cand cineva spune ca m-am visat pe un drum, de fapt el, la nivel de plan energetic, era acolo, pe drum. insa spiritul omului energetic (soe) a vazut ca energetica lui grosiera din templu-reprezentat prin omul energetic (om) mergea pe un drum.

in cosmare, imaginea grosiera energetica a omului(omul energetic-OE) se lupta cu creaturi si alte minuni energetice ale propiului univers energetic(UE), iar spiritul ca ochi al lui DUMNEZEU, si sufletului omului, priveste lupta omului energetic(OE). si priveste cum se chinuie si fuge si traieste disperare si fuga. daca omul energetic-prin vointa si decizie isi aduce aminte de DUMNEZEU, atunci omul energetic-OE intinde mana catre propiul lui spirit(spiritul omului energetic SOE), replica divina a propiei realitati create de el insusi in viata prin decizie. atunci toata forta divina coboara instantaneu in planul grosier, iar omul energetic ESTE ELIBERAT INSTANTANEU DE SUFERINTA-calvar-lupta istovitoare...
si va trimit ca exemplu, la experienta lui eunice78, cand a visat cum foc cade din cer pe casa ei, si si-a adus aminte de DUMNEZEU, A SPUS RAUGACIUNEA TATAL NOSTRU, SI FOCUL DIN CER S-A OPRIT DEASUPRA CASEI EI, incetand calvarul.omul energetic-oe-a facut conexiunea cu spiritul omului energetic-soe, si a unit planurile energetice ale cunostintei-de la nivelul energetticii omului, cu constiinta-spiritului omului energetic.

omul fizic in cunostinta-constienta-constiinta :iata trinitatea la nivel de decizie! cunostinta este legata de vointa si dorinta, constienta este legata de reprezentarea si manifestarea cunostintei la nivel de perceptie a realitati consitente, iar constiinta ESTE SAMBURELE DIVIN, este frimitura de lumina divina care mai razbate la nivel de plan fizic.
omul energetic, OE : prima replica a omului fizic in propiul univers energetic: poarta dupa el cunostinta prin vointa si dorinta de decizie (este ceea ce in vis se percepe ca omul face, omul alege, omul lupta, fuge, etc); constienta nu mai exista (nu mai esti constient cand dormi-ea dispare), pentru ca mesajul de perceptie este preluat acum si trimis in plnul fizic de catre CONSTIINTA! cand prin cunostinta-decizia de ACCEPTARE A REALITATII DIVINE, se face legatura cu constiinta, omul devine constient de realitatea lui energetica omul devine constient de el insusi iar, si se trezeste imediat la realitate(revenirea la realitate dupa constientizarea realitatii divine-vezi iar visul eunice78).
conexiunea dintre planuri s-a facut prin CONSTIINTA. in planul energetic, rolul cosntientei este preluat de constiinta, iar cand cunostinta, forta de decizie a omului se aliaza cu realitatea divina-consitinta, se implineste iar treimea sfinta a templului, si omul se trezeste la realitate.
tot consitinta este cea care te trezeste din realitatea perceptiei energetice DINTRU-UN COSMAR. cand omul nu isi aduce aminte de nici un DUMNEZEU, constiinta este cea care il trezeste din cosmar.
in cosmar, omul energetic sufera emotional pana la limita. insa si energia lui este limitata, cand acest consum emotional din vis-energetic ajunge sa epuizeze protia de energie sau gratie divina-pentru ca emotia este "moneda" de schimb energetic la nivel de traire in toate planurile- bineinteles, ca unde sa se duca OE-OMUL ENERGETIC? SE DUCE LA REZERVA LUI DE ENERGIE, CARE ESTE IN SPIRITUL OMULUI ENERGETIC (SOE)-cel ce asista, inregisreaza si trimite la nivel de cunostinta realitatea din vis. cum spiritul nu functioneaza dupa legile egoului ci dupa legie divine, nici o forma de risipa energetica nu va fi hranita din energia spiritulu. si ce face spiritul energeticii omului? il trimite pe om, cu lipsa lui de vitalitate si incapatanarea de a isi trai delirul suferintei emotionale , il trimite in corpul fizic. iar omul se trezeste ori tipand, ori lac de sudoare, ori gafaind...depinde de scena de cosmar...de ce il trimite in corp? sa devina constient de risipa emotionala, pentru ca el, spiritul, nu are puterea de decizie la nivel de consum energetic al templului(decizia apartine omuluisi OE omului energetic), si numai omul sa decida daca alimenteaza suferinta din vis cu energia de viata a corpului fizic. si bine inteles, ca odata un plus de gratie divina de la corpul fizic, prin a deveni constient de sine, cosmarul inceteaza, ca si suferinta, prin trezirea lui la realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

zborul in vis
cand omul energetic -oe- isi dizolva individualizarea, si fuzioneaza cu amprenta lui spirituala, spiritul omului energetic (soe), atunci omul participa la realitatea lui energetica zburand deasupra ei. si daca te mai si trezesti din vis cu experienta de zbor, corpul fizic primeste un plus de vitalitate din energetic.
cand interactionezi prin vointa cu cineva din planul energetic redat in vis, te detasezi ca entitate energetica de spirit(separi spiritul de omul energetic), si iei decizii. cu alte cuvinte, prin decizie te individualizezi.
cand s-a intamplat accidentul, acum cateva zile, zburam. existam in energetica universului meu. din zbor, creatura aceea neagra m-a acoperit, s-a asezat pe mine, si m-a adus la pamant. cea ce am omis sa fac, m-a costat: am omis sa ma rog pentru oricine a fost in spatele acelui monstru energetic, sa ma rog pentru ea/el. am lasat vointa acelei creaturi sa se manifeste in planul fizic.am permis prin lipsa de decizie(care este o decizie)de a transforma in lumina si ruga in mod constient,am permis sa ma tin "ancorata" in energetica fizica pana cand "informatia" pe care o cara a fost "materializata". si s-a intamplat accidentul in care copilul meu putea fi foarte serios ranit sau chiar sa il pierd.
in zbor, in timpul visului, omul energetic, care fuzioneaza cu propiul lui spirit,este purtat in energetica universului fara ca el sa depuna consum energetic. si devine spectator al realitatii energetice inconjuratoare.
cand am facut calatoria la DUMNEZEU, omul energetic s-a diluat in spirit. am calatorit -zburat cu viteza foarte mare, pana cand si spiritul energetic al omului si-a pierdut forma de corp, si a capatat forma de lumina (sfera de lumina). mai departe, sfera de lumina, ca si scanteie de lumina, care eram, s-a diluat si ea, la randul ei in...constiinta. constiinta pe care o purtam in spirit si om energetic si corp fizic, la randul ei s-a diluat in DIVIN.am fost divin, informatie divina (eram ca un burete care vedea-absorbea o cantitate de informatie la viteze inimaginabile), atunci am avut trairea intensa de tot si nimic, de a cunoaste tot si vedea tot ce stie DUMNEZEU. am trait in conditia lui Adam si Eva, inainte de caderea din rai, cand ei erau divinitate si traiau divinitate fara sa traiasca realitatea divizata prin putere. pentru ca DUMNEZEU ERA SINGURA PUTERE. si eu, nu mai existam ca individualitate, existam ca divinitate.
puterea de a cunoaste, prin muscarea din mar, a fost impartita intre DUMNEZEU si Om. cand omul a decis de a cunoaste, a incetat sa mai recunoasca pe DUMNEZEU. imaginea sarpelui din scena pacatului originar este imaginea mostrului, cu putere de decizie. acel mostru =sarpe a ispitit Omul energetic sa "cada in pacat", l-a hranit prin act-decizie de a musca din mar-fructul cunoasterii. omul a inceput sa cunoasca, prin cunostere a inceput sa hraneasca si creeze monstrii-creatia omului.
intoarcerea, in zbor, a fost facuta prin individualizare, capatarea camasii energetice personale: din informatie -constiinta, constiinta-lumina; lumina-spirit energetic al omului; spirit energetic al omului, energetica omului; energetica omului-corpul fizic, corp fizic-trezire la realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

asa am visat eu intr-o noapte.zburam printre stele.era noapte asa cum in realitate inaintam printre stele cu o viteza ametitoare.fara sa vad vreun drum,parca stiam calea,mergeam unde trebuia si stiam.drumul nu a avut vreo finalitate pt ca bebele a plans iar eu am inceput sa cad parca rostogloindu-ma.m-am intors in corp,am simtit fuziunea corp-spirit,am inceput sa respir.m-am simtit energica cateva zile apoi,f bine fizic si psihic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

asa am visat eu intr-o noapte.zburam printre stele.era noapte asa cum in realitate inaintam printre stele cu o viteza ametitoare.fara sa vad vreun drum,parca stiam calea,mergeam unde trebuia si stiam.drumul nu a avut vreo finalitate pt ca bebele a plans iar eu am inceput sa cad parca rostogloindu-ma.m-am intors in corp,am simtit fuziunea corp-spirit,am inceput sa respir.m-am simtit energica cateva zile apoi,f bine fizic si psihic.


mami de 18.11.03 si Robert Stefan 27.09.10

mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah



danny1, felicitari pentru "calatoria" in lumea adevarata, plina de viata! lumea de care vorbeste si Buddha! daca ai fi continuat, ai fi avut un singur drum...originea divina...
cand te-ai intors in corp, ai simtit cum corpul energetic al planului fizic se integreaza in corpul fizic! spiritul ramane in asteptarea egoului sa isi ridice capul si sa sfinteasca locul unde traieste, si clipa pe care o traieste!sunt planuri distincte, care, atunci cand comunica, sunt in echilibru.
felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

ce se intampla cu cei care nu au nici o religie? care nu stiu de nici un Dumnezeu? sau ce se intampla cu cei care au un anumit tip de religie? mai exista templul, treime sfanta?
DA! religia sau absenta credintei nu impiedica cu nimic relatia dintre planurile trimii sfinte ale templului om.
cel ce nu are nici un Dumnezeu, isi asculta inima si isi urmeaza credinta in propiile valori. gratia divina care coboara in templu-cupa de grail, este utilizata conform credintelor personale, conform chemarii inimii. relatia se face prin karma, pe linia orizontala a crucii! si in functie de raspunsurile date pe linia de karma, se apropie de esenta divina sau nu! este alegerea persoanei! insa sunt vieti, si vieti, pana cand omul va lua recunoaste si accepta existenta divina, ca esenta a realitatii omului. omul are o singura viata, Dumnezeu are o eternitate. din pacate, daca omul nu se ridica in viata la esenta divina, va urma o alta, pana cand va reusi sa se intoarca la originea din care a coborat!
iar cei cu religie? religia este, cum zice Caroline, "costum party". indiferent ce cale alege ca si religie de urmat, omul este in aceeasi relatie ca si treime sfanta! diferenta se rezuma doar la cum povestea despre divinitate este asimilata si traita. este tot o alegere personala.
anatomia mistica a templului om este aceeasi, indiferent de credinta, indiferent de absenta credintei, indiferent de calea urmata. DIVINITATEA la nivel de templu este iubire, manifestata prin inima sau prin experienta mistica. la nivel de inima, iubirea se exprima prin toata paleta afectiva, de la emotii pana la sentiment, pe linie mistica, iubirea este adoratie divina, este neconditionata, este lipsita de amprenta personala, individuala, motive si conditionari, este, pur si simplu! iubirea pe linia inimii aduce tot felul de trairi, iubirea pe linie mistica aduce doar pace, armonie, echlibru, miracol!

Mergi la inceput