Prietene la bine si la greu - 107

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Bre da ce bataie pe mine, daca nu m-as simti asa de rau mai ca as pluti pe un norisor de fericire
Pup fetili, la noi e zi de smotru si bucatareala(bucatareala am bifat-o pana acum)restu urmeaza..si martisoreala sper sa mai incapa ceva..
Wee placut si plin de intalneli maine, sa imi dati pozici de vizionat!!
Apropo de asta, mi-a soptit o pasarica de la Ieshi ca se practica si acolo intalneli de fulgusori, da aici nu ati pus nici o pozica..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 11+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari

am vazut si eu paginile postate de Dozz cu idei de jocuri si mi-am amintit ca aveam salvat si eu ceva asemanator,un ghid practic cu jocuri(unele cam tampitele)pe saptamani de la 0 la 5 ani.Prima parte , pana la un an a fost postata in una din adresele mai vechi de fulgusori.Am trimis un mail cu partea a doua(1-2 ani) la adresa comuna ; nu am avut timp sa-mi arunc ochii peste ele, sper sa nu fie numai idei tampitele


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare si de la noi!!!

am revenit acasa,puiul doarme de la ora 13...asa ca am timp de doua vorbe..

monis bine ca ai scapat de migrene!!!

Dozz,Gabitza multumim de carticele !!!

Andre ce sa inteleg prin loc normal de joaca?! te referi la ceva "indoor" sau "outdoor"?!
noi am mai fost cu David in Polus (tati a stat mai mult cu el,mami a fost la sesiuni scurte de shopping),la etaj am inteles ca e ceva in genul celor vazute in pozele fetelor de la Ieshi..la Iulius ,nu prea stiu cum e..ne e cam peste mana sa mergem...asa ca ne-am rezumat doar "loco"..poate stiu fetele celelalte ceva despre...oricum mai testam pana vine primavara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna ziua

Monis,dar ce placinta de gospodina ai bagat
Ma bucur ca te simti mai bine
Da,cu somnul si la noi e rau daca nu-i respect programul...cand e obosita,daca nu o pun sa doarma,nu numai ca e data ea peste cap,dar si restul familiei

Licu,nu ne-am mai intalnit,cu toate ca ma gandisem sa fac o adunare la mine acasa....dar acum,cu plecarea,e greu....deja am inceput sa cumpar ce am nevoie pt drum,sortez hainute etc.... Ma apuc acusica sa fac si lista de medicamente "just in case"
Pozele de care vorbeam sunt din aceeasi serie cu cele postate de Ancutza,doar ca eu nu am reusit sa le postez.

Andre,nici noi nu aveam probleme cu somnul,dar de cand cu o tura pe zi,vad ca ne-am ametit..... Si se mai si scarpina pe la masele,cred ca mai iese ceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua buna

pentru ca e sambata si pustiul meu mai doarme ( inca 5 minute maxim) va spun o poveste ce ma are protagonosta( sa vad cum reusesc sa ma incadrez in timp)
Nu, nu mi-am iesit din starea proasta... dar asta cred ca e de povestit.

Dupa cum unele dintre voi deja stiti, eu mi-am exprimat optiunea pt 1 bebe si gata, deci problema rezolvata. Al meu sot tindea spre 2 la interval de vreo 4-5 ani intre ei. Aici am avut mereu o problema... consider ca pentru mine ar fi mai ordonata viata mea daca , in cazul in care ar fi 2 copii, ar fi la 2 ani distanta. Adica nu te apuci de munca cu gandul la bebe de acasa... cu ochii pe testul de sarcina , cu burta in crestre si cu gandul la concediu. Acestea fiind spuse am luat in calcul ca, financiar, e cel mai nepotrivit moment pentru bb2, asa incat si eu si sotul am hotarat ca Mihnea e singurul copil pe care il vom avea si am incheiat discutia.

Dupa o veme am inceput sa ne gandim ca , undeva... peste ani... vom regreta decizia asta.... dar asa e.

Ei, cum ne-am tot gandit noi la asta... am spus sa dam o sansa destinului ... una singura... chestia hotarata din mers, undeva la jumatatea lunii cand deja era aproap gata perioada fertila... Zis si facut ... si mai ales luat gandul de la asta.... ar fi culmea sa ne iasa si a doua oara de la prima incercare ( si singura)

Acu', va dau voie sa ghiciti ce discutam azi dimineata cu sotul


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Ziua buna

pentru ca e sambata si pustiul meu mai doarme ( inca 5 minute maxim) va spun o poveste ce ma are protagonosta( sa vad cum reusesc sa ma incadrez in timp)
Nu, nu mi-am iesit din starea proasta... dar asta cred ca e de povestit.

Dupa cum unele dintre voi deja stiti, eu mi-am exprimat optiunea pt 1 bebe si gata, deci problema rezolvata. Al meu sot tindea spre 2 la interval de vreo 4-5 ani intre ei. Aici am avut mereu o problema... consider ca pentru mine ar fi mai ordonata viata mea daca , in cazul in care ar fi 2 copii ar fi la 2 ani distanta. Adica nu te apuci de munca cu gandul la bebe de acasa... cu ochii pe testul de sarcina , cu burta in crestre sicu gandul la concediu. Acestea fiind spuse am luat in calcul ca, financiar, e cel mai nepotrivit moment pentru bb2, asa incat si eu si sotul am hotarat ca Mihnea e singurul copil pe care il vom avea si am incheiat discutia.

Dupa o veme am inceput sa ne gandim ca , undeva... peste ani... vom regreta decizia asta.... dar asa e.

Ei, cum ne-am tot gandit noi la asta... am sps sa dam o sansa destinului ... una singura... chestia hotarata din mers, undeva la jumatatea lunii cand deja era aproap gata perioada fertila... Zis si facut ... si mai ales luat gandul de la asta.... ar fi culmea sa ne iasa si a doua oara de la prima incercare ( si singura)

Acu', va dau voie sa ghiciti ce discutam azi dimineata cu sotul


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )


esti gravi deja?????



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ancutzic, o linie mica, palida, pe care sotz nu o vede fel langa cea pronuntata de pe testul de sarcina.... se pune????


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Gabitza,Ancutzica,multumesc pt voturi!
Eu nu le gasesc pe ale voastre in concurs...se poate sa dati un link?

Miany,si Annabelle tot de la 13 doarme,dupa o sesiune de shopping in Kaufland.

Fata doarme,mancarea e pe aragaz, Richard a iesit sa manance(dupa o zi de smotru-pregateste casa pt fetele lui ), asa ca eu bantui pe aici.....

Oh,din capitolul "ce tampiti sunt unii" : am avut de reglat geamurile,si au venit doi tipi de la firma cu care le-am pus.
Nu stiu cum,dar unul dintre ei"mi-a cerut prietenia" pe fb- am dat ok....acum imi trimite mesaje cu "ce ochi frumosi ai"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Iiiihhhaaaaaa, Ionela!!!!
Si cand am ramas eu era o dungulita aproape imperceptibila,si uite ce fata mare am acum!!!!

Sa fie o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!

Felicitari si voua,si lui Mihnea pt surioara/fratior!!!

Sa curga berillleeeee!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Nu ma intelegeti gresit... da eu sunt in stare de soc. Ce-s eu frate?!?! masina de facut copii... cum naiba altii muncesc luni intregi si noi..... No, daca munceam luni ma gaseati pangandu-ma pe aici cu mare foc... deci nici asa nu era bine. Deocamdata asimilez informatia.... chiar nu ma asteptam deloc... Cumva e o sarcina intentionata dar nu planificata.... eu abia acum incep sa realizez ce si cum.... ... acu, cand ajunsesem si eu la dimensiuni umane... m-a apucat crescutul iar.... peste cateva luni iar vor prefera unii sa ma sara decat sa ma ocoleasca


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput