**Buburuze de 2009 in actiune(7)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
mama ne s-a extins sub cu rahitismullll
Picky in Africa is multi rahitici pt ca ok, e soare dar ce sa asimileze???? Ca de unde??? fosfor de unde????? degeaba ai D3 daca nu ai si Ca ca sa se fixeze...pricipit???? si Darius are o forma usoara de rahitism, e aceea ii si da osteocare...nu tre sa ii faci analize, ii examinezi scheletul...can e bebe...Farius are coastele dispuse in evantai....adica i doc sa se ingusteze in jos, ele iau o forma de evantai....asta e o forma usoara.
simino mda, mare noroc nu ikea asta....ca e cat de cat cesibila
mai intru eu, deocamdata va pupacesc pi tati....fara numarrrrrrrrrrrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Ema asa si la Eva....exact la fel.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Mady chiar vroiam sa te strig la apel dar m-a dat peste cap prietena mea cu sangererile... Ma bucur ca sotul incepe sa-si revina si sper ca in cateva zile sa fie ca nou si chiar mi-as dori sa nu mai fie cazpul de o alta interventie
Lali uite ca ai aparut si tu, deci nu mai strig catalogul si ptr tine...pai bucata de autostrada ii mai scurta azi ca voi nu prea ati fost harnice sa-mi dati mult de munca De cand s-a nascut Stefi i-am dat in primele 3 luni vit K si de la 1 luna vit D care trebuie sa i-o dau pana la 2 ani. In rest nu a fost cazul de alte vitamine si cu atat mai mult de calciu, fier etc;..doctora mi-a zis ca aceste vit si le ia din alimentatie, Fe si-l ia din painica de aceea e bine sa-i dai copilului painica cu margarina/unt sau chiar si paine goala sa pape..lapte cat mai gras, eu ii dau de 3,6% care are si vitamine in el, plus legume si fructe. Lui Tony i-a dat medicul Ca, ptr ca s-a dezvoltat prea repede ptr varsta lui..are 1,80 la aproape 13 ani..deci e foarte inalt...

Ema, Cris, Lavi nu ati aparut la apel?

Anna cum merge munca? Ce mai face ginerele meu?!

Alic, Adina, Sorina, Elena, Alexa, Alynta, Andreea si restul fetelor ...pe unde sunteti? nu veniti la o cafea cu noi?!

Alynta i-ai facut analizele lui Matei? Ai primit rezultatul? Cum se mai simte?


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 34+ o printesuca mai mica

AMR: 6 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ema ok, am inteles de coaste si sternul iesit asa in relief, dar dinti?! pana la urma sunt copii care pana la 1 an jumate au dantura aprope formata iar alti care nici la 2 ani nu o au, dar nu cred ca-i un semn de rahitism ..in fine..cum am mai zis nu-s doctor ..
Si stiu ca ce are Darius a avut si copilul verisoarei mele, dar in timp s-a rezolvat


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 34+ o printesuca mai mica

AMR: 6 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Fetelor o intrebare..
Bebe se poate intoarce in burtica in pozitia in care era acum cateva luni? Adica cu capul sus?!



Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 34+ o printesuca mai mica

AMR: 6 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

aparut picky....daca e al meu acasa tre sa fac cerere, sa o aprobe, sa ma programeze si dupa sa intru la pc....glumesc , doar ca ma iau cu una cu alta, plus ca ma iau in gura cu el si intarzii la apel....nu trece o dat sapt asta sa intru in progr meu normallll
normal timpul le rezolva doar structura oaselor nu, ea acum se rezolva....eu is una din pers la care timpul a rezolvat asta si am putin toracele in evantai, ei na, cu dintii am scris si aseara, de mult nu mai e ca la carte
simino, deocamdata nu stiu nic de pretty, ieri, bebe era stabil, Doamne ajuta
cris pretty e una din praline
mada vezi numai si cu exces de Ca iar nu-i bine, urmezi exact tratam
am recitit ce am scris mai inainte....saraca limba romanaaaa, ce am putut sa-i fac
mai intru eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky daaaaa, bebe face tumbe????....se poate intoarce
cat despe angerarea fetei.....depinde de ntensitate, durata...daca e doar papa mica nu e bai poate fi de la sex sau contril sau mai stiu eu ce, daca e continua si abundenta e de naspa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ema si eu ma rog ptr bebe Lucas sa fie tare si sa supravietuiasca
De aseara ii apare pe hartia igienica pete de sange dupa ce urinaza...stiu ca in primul trimestru sangerarile nu sunt un lucru ingrijorator daca nu apar si alte simptome, precum crampe, dureri de cap, febra etc..dar eu i-am recomandat ca ptr binele ei sa mearga sa faca un control.

Matusa mea, nevasta unchiului meu care e acum la noi, i-a pus doctorul diagnosticul de rahitism..si da semn vizibil la ea sunt coastele evantai si iesite in relief.. in rest ii mica de satura, slaba, de nu se pune nimic pe ea, muncitoare, cu gura mare(ca toate femeile)si super de treaba ....bine cu ea nici nu a avut cine sa umble pe la medici cand era mica plus ca nu a avut o copilarie prea placuta..


Cat despre bebelina mea, am observat de ieri ca sughiturile ei se simt sus cand in stanga cand in dreapta, iar pana atunci le-am simtit mereu jos, iar miscarile se simt acum jos, iar inainte se simteau sus..iar de joi cand m-am pus in pat la somn simteam ca ma sufoc, acelasi stare am avut-o si aseara..de aceea am impresia ca s-ar fi intors..dar vb ta..poate face tumbe

Eu astept sa mai iasa soarele din nori si sa o scot la parc....azi fara catel ca ieri o groaza de nervi mi-a facut Stefi iar eu nu puteam sa alerg dupa ea cu catel si tricicleta....da sa o mai iau si in brate..urla ca din gura de sarpe si


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 34+ o printesuca mai mica

AMR: 6 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

exact ce spuneam a fost ff cumminte dimineata ary si acu e tero de o jumatated e ora ma chinui sa cooitesc 5 mesaje, ca vine domnisorica si cu degetele ei apasa pe temiri si dispare tot.

simina cred ca am mancat cu pofta o lipie libaneza si de la asta mi sa tras, andutu pai pe tava se pune ce vrea fiecare sa fie cat mai diferite si mai multe sa aibe de unde alege

piky da sambata pleaca si scap de stres si de rautatea ei ca deja ma disperat nu mai rezist, soacramiu este mai bine dar tot ff trist de la depresie , si cred ca si prezanta soacrami cu mmofturi ifose si fite il dispera. ieri iar iam zis vreo 2 sa o usture, ca sa luat de "mutra" lu cez ca este acra si i-am zis si eu ca avem pre multe probleme si nu putem fi veseli cum este ea ca noi nu ducem viata pe care o duce ea. legat de sangerari eu stiu ca nu sunt ok, si cel mai bine sa mearga la medic, si legat de bebelina daca se intoarce inseaman aca are loc de joaca, dar sincer nu stiu daca este ok sau nu.

lali da cred ca ai dreptate sa fi facut indigestie, in fine papa zi shaorma, mu mi-au iesit lipiile dar mai incerc si cand nimeresc o lipie frageda iti dau reteta, astea sau intarit rau, o sa incerc altceva data viitoare adica sa le bag direct in punga sa stea moi, paulica ce face el cati are? semne de rahitism ??

cris ce faci mami? unde esti??
ema azi fac tortilla deabia m-am invatat cu chesti deastea sa vedem ce iese, poate astea ies ca lipiile

fug sa imi fac cafea ca sunt chiauna am baut dor o jumatate de 3in1

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Am venit din oras..am scurtat-o ca si-a varsat apa pe ea...afara frig...am taiat-o de urgenta in casa....
Stiu ca e rau prea mult calciu de asta ii dau doar ce e pe reteta....Problema cu calciul este ca o perioada i-a mers bine..dintii au iesit in erioada de calciu dar nu se mai asimileaza,cel putin nu acum.
Ma mai duc odata dupamiazala billa si gata.
Ma toaca la cap ca o moara neferecata....bodogane si in somn...brate nani catelul apa,carutul...zici ca are un i-pod in gura asa toaca...asta noapte ma busea rasul cum comenta desi dormea profund...ea si tac`su sforaiau,eu radeam...Tac`su` sforaia de se auzea prin doua usi inchise.


Mergi la inceput