Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***307***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Bravo Ilinca!!!! Ce individualism americanesc, ala romanesc e mai autentic!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

ILINCAAAAA

Eu propun ca moderatorii astia sa iti scoata AVERTISMULTUL ca nu stiu cu cine au de-a face. Si sa isi ceara si iertare.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata!Simply, tinem pumnii sa se faca Mura bine! Pisigri, eu sunt perfect de acord cu tine. La absolut tot ce ai spus. Aceeasi incrancenare in a implementa anumite idei AP am sesizat-o si eu pe forum si m-a cam deranjat, pentru ca in viziunea multor useri, daca nu esti o mama AP 100%, nu esti o mama buna. Si nu e deloc asa, sunt copii crescuti excelent si fara a li se acorda 100% libertate. Si sincer, nu cred ca as putea accepta sa incalt/descalt de fiecare data copilul meu de 8 ani . Daaaar, nu am absolut nimic impotriva parintilor care o fac, in niciun caz nu ii vad ca pe niste sclavi. Ce a spus Ilinca am citit si eu in niste carti, si pentru ca mi-a placut mult ideea, am pastrat-o in mintea mea ca pe un fel de justificare cand iau o decizie sau alta referitoare la copilul meu. Orice decizie este corecta atata vreme cat tu o accepti fara ezitare (revin la exemplul cu ipsatia, daca eu nu pot accepta acest gest, nu o sa ma fortez niciodata sa o fac, desi spun psihologii ca e o etapa absolut fireasca in evolutia unui copil, care trebuie pur si simplu ignorata). Sigur, vorbim despre decizii de mijloc, nu extreme. Nu as fi o mama fericita si impacata cu mine daca mi-as propune sa fiu sclava copilului meu, daca i-as permite absolut orice, oricand, oricum (sigur, pastrand limitele sigurantei). Nu pot accepta, de ex, sa imi picteze peretii din casa, pentru ca mi s-ar parea mereu dezordine din pricina lor. Iar referitor la raceli...oh, sunt si eu paranoica de cand am stat cu Eva internata, si atat eu, cat si ea, am ramas terorizate, si mi se pare normal sa previn un nou episod, chiar de-i impotriva vointei ei. Pana la urma, sustinem dezvoltarea libera a personalitatii unui copil, dar e totusi copil, nu stie mereu ce e mai bun pentru el.Ela, asa cum a zis si Ilinca, pe ap.ro e articolul despre rusine la care m-am referit.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Floric, si eu am ramas in lista, si sunt activa in continuare...ma rog, mai mult sau mai putin. Fac Pilates aproape zilnic, aseara am facut programul pt coapse, cand m-am ridicat de jos mi s-au inmuiat picioarele la propriu si a trebuit sa ma tin de canapea Si incerc sa nu mai mananc nimic seara dupa 5-6. Deocamdata acul arata pe plus. Nu am slabit decat vreo 500 grame, care pentru mine sunt 0. De aia nici nu am mai dat vreun raport.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata.,
Ilinca, bine zice Flory, ar trebui sa isi ceara scuze moderatorii astia

Pisigri - bine punctat tot ce ai scris, eu trebuie sa fiu un pic mai hotarata in voce (nu tipat ca nu merge) cand vine vorba de imbracat/dezbracat, pampers etc.. Stefan a avut niste tentative de "Nu" cu urlete dar s-a lasat pagubas cand a vazut ca nu are cu cine se lupta. Nu am incotro, sunt si mama si tata, nu am timp de negocieri pt.ca nu am cu cine sa-l las. Acum cateva sapt.urla de ma stia tot blocul cand il bagam in scara, il bagam in lift si gata,dupa 2-3 tentative din astea s-a lasat pagubas de tipete, il las 10 min.sa verifice cutiile postale, butonul usii de la intrare apoi butonul de la lift, butonul din lift si gata, ajungem sus

Am observat ca a plans ultimele 2 dati la gradi. si-a dat seama ca il las singur cand intra acolo... si noaptea la somn (el adormea singur in patutz),dupa 10 minute incepe sa planga f.tare si striga "mama", ma duc la el, se lipeste duios, ma strange de gat cu drag si adoarme

Pisigri - nu ai Brazelton in format electronic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ce a facut ficioru-meu aseara in timp ce eu preparam laptele... a luat cheia din usa de la baie (in ultima vreme o incui pt.ca ii place acolo), a bagato pe partea cealalta , s-a incuiat (se incuie f.usor) , a scos cheia si a aruncato in WC (si asta intr-un timp f.scurt). Noroc ca mai am chei de rezerva, cand am intrat inauntru el era cu mana in toaleta dupa cheie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575
Ce a facut ficioru-meu aseara in timp ce eu preparam laptele... a luat cheia din usa de la baie (in ultima vreme o incui pt.ca ii place acolo), a bagato pe partea cealalta , s-a incuiat (se incuie f.usor) , a scos cheia si a aruncato in WC (si asta intr-un timp f.scurt). Noroc ca mai am chei de rezerva, cand am intrat inauntru el era cu mana in toaleta dupa cheie
Eu rad , desi am patit-o si eu ...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

Ana inca doarme. Ce ma fac eu cu ea de luni, cum o trezesc?Of, parca de ieri numai chestii care sa imi arate ca am luat o decizie proasta imi ies in cale. Ea nu s-a trezit veci la ora asta, cred ca o data i s-a mai intamplat.

Am primit pe mail o chestie. Stiu ca scepticele, in frunte cu BIANCA, o sa vina cu pareri si chiar le astept. So, am primit o chestie cu facutul banilor acasa, prin Google Ads. Cica este o documentatie care costa 134 ron si include si 300 site-uri gata facute, care te invata cum sa pui anunturile astfel incat sa generezi cat mai multe click-uri si ca se castiga pana la 300 de euro/zi muncind cate 3-4 ore pe zi de acasa.
Nu pot sa zic ca sunt genu care pune botul la orice, dar tot in ultima vreme am invatat si sa nu mai fiu sceptica la orice fara a cerceta intai, sa mai am si incredere, ca nu o fi lumea chiar asa de rea. Ce ziceti de treaba asta, ati mai primit vreuna, stiti de sistem?

Mami de minune mica




Am primit si eu mailul asta


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ramona - nu va plictisiti deloc, bag de seama

ai mancat gogosi ieri?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca - bravo tufata draga

pai daca nu era asa te inchideam in baie 1 ora

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si zece luni

Mergi la inceput