Pufi 2010 (223) LMA Sara, Miruna, Matei, Andrei!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Ayanna..daca faci testele de alergie, poate se dovedeste ca nu e alergica la soia, si-i poti da Humana SL (formula de soia), care este mult mai placuta, ca si gust, fata de HA, care am inteles ca e cam...scarbos... Humana SL a baut o vreme si iris, asa ca pot sa-ti spun ca e chiar ok, ca si gust. Acum...depinde de bebelina, daca-l accepta, si bineinteles, daca il tolereaza.
Simply.....interesanta optica medicilor englezi. Acum...eu ce sa zic..mandra mea nu prea papa alte lactate, asa ca ma chinui si o alerg in continuare cu laptele praf. Oare cat ar insemna o portie de ceva echivalent cu laptele (branza, smantana, budinca), ca si grame? Macar orientativ...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)
spun ce am gasit pe net :o portie= aproximativ 50 gr sau un pahar cu lapte

uite aici


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

HAIRCUT, SIMPLY, SORINA, TOMACA...saru'mana mult de tot! Eu chiar sunt in ceatza rau cu LP-ul asta...daca noi n-am avut de-a face cu el pana acum si plus ca ne-a chinuit si alergia, nu m-am informat cum trebuie...plus ca s-a tot intamplat sa amanam cu analizele si cu toate cele si m-am concentrat pe altele si pediatra spunea ca las' ca vorbim mai incolo despre asta, acum sa scapam de problemele prezente...dar timpul trece si tace si eu tre' sa intzarc copilul si tre' sa-i asigur toate cele necesare, incluziv din punct de vedere nutritiv...

Multumesc inca o data...e un start pentru info mai departe, ca eu chiar credeam ca NAN e singurul producator de HA...doamne!!


_
Mami de zgubilice cu ochi de ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui myky791

la multi ani andrei casian!
la multi anisori sonia andreea! sa cresteti mari sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor!
la multi ani matei de mralu!

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


Zau ca nu stiu cine e Sonia si unde ai gasit-o si am sapat in toate listutele. Help!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



din lista am luato si eu sonia a lui rlc sandor

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

spun ce am gasit pe net :o portie= aproximativ 50 gr sau un pahar cu lapte

uite aici






Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

M-am enervat, am gasit si eu o pastila de slabit care imi place si aia din USA o livreaza in Ro cu un cost al transportului dublu decat cel al produsului, iar distribuitorii zonali din UK nu livreaza in Ro.
Pai...vedeti ce naspa e ca locuim intr-o tara din lumea a treia!!!??!!!
este vorba despre Abdominal Cuts http://www.revolutionlifestyle.com/abdominal-cuts.html




Si ce-ti trebuie pastila. Lasa-o incolo.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa





cica tanti Kendra a slabit cu pastilele astea. numai ca ea face si mult sport, ceea ce eu nu fac.
doar abdomene.
vreau si eu la sala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Am o dilema:i-am cumparat Arianei o pereche de papucei(masurat talpa,luat marime conform graficului) si sunt maricei,adica e mai intra un degetel in spate....cand merge nu ii ies din picioare,trebuie sa ii cumpar marime mai mica?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."




Ce e aia masurat talpa si marime conform graficului?
Tu nu probezi incaltarea pe piciorul copilului? Ca la noi nu se potriveste nimic, decat probat intai. Pt ca are piciorul mai gros.
Eu nu pot sa ii iau nici o incaltare fara proba, am luat o data si am gresit si gata. Il iau cu mine si probeaza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui myky791

la multi ani andrei casian!
la multi anisori sonia andreea! sa cresteti mari sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor!
la multi ani matei de mralu!

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


Zau ca nu stiu cine e Sonia si unde ai gasit-o si am sapat in toate listutele. Help!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



din lista am luato si eu sonia a lui rlc sandor

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti



Gata, m-am prins!
Am crezut ca e pufuleata.

Rlc_sandor are petrecere mare azi, are amandoi puii nascuti azi.

La Multi Ani Sonia!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sorina multumesc pt raspuns

Ayanna,mie mi-a spus medicul de aici,ca dupa un an laptele nu mai este asa important(ca si bautura),mi-a spus sa ii asigur echivalentul a 3 portii de lactate pe zi,gen branza,lapte/smantana in mancare,iaurt,gris/orez/budinca cu lapte....acum asta mi-au spus englezii,

Mie Ariana nu imi bea nici LV,nici LP nimica, putin daca ea sunt fericita


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."




O sa murim cu doctorii si indicatiile lor.
Mie mi-a zis pediatra sa ii dau LP pana cel putin la 2 ani, ca e imbogatit cu vitamine, ca e necesar cresterii si dezvoltarii, ca e neaparat ca dimineata si seara sa bea lapte, etc,etc....

Eu asa voi face, asa simt si eu ca e important laptele pt el....dar oare de ce in alte tari nu e la fel??????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Haircut...sedere si odihna placuta la parinti!
Myky..poate te odihnesti in w-e, si trece si durerea de cap!
Lali...ohooo, copil cuminte ai tu acolo! Eu prestez smotru dimineata mereu, sau orice altceva am de facut, ca nu am cand altcandva. Pentru motz..daca m-ai intrebat...spun. Desi nu sunt prea mandra de mine, am apelat la o firma de catering pentru mancare, si tortul il comandam. N-am incotro, cu atomix asta a mea.



Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


si eu m-am gandit initial la varianta asta. am cerut oferte de la firmele de catering. le-am studiat, pe unele le-am negociat, ca pana la urma sa renunt pentru ca vine si mama la mine cu ocazia asta, a spus si soacra mea ca ma ajuta. Mi-au spus sa-mi fac eu meniul si gatesc ele tot. Drept pentru care m-am conformat si acum cu ce m-am mai inspirat din ofertele primite si din ce am mai gasit pe culinar.ro, incropesc si eu un meniu pentru petrecerea lui David. Cu tortul nu ma prea hotarasc ce si cum, dar e musai sa ma hotarasc sa pot da comanda la inceputul saptamanii viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

salutare de la mare!

fetele sa intrati pe mail!

Dragos Andrei

Mergi la inceput