Puiuti de Sept-Oct 2011 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor sunt ingrijorata. o colega de serviciu a fost internata la spitalul de infectioase cu mononucleoza. din cate am citit pe net mononucleoza este asociata cu citomegalovirus pt care eu am facut analize si a iesit ca sunt am anticorpi formati.
nu am intrat f mult in contact cu acea colega dar am inteles ca nici nu e nevoie de prea mult. nu stiu ce pot sa mai fac acum ........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Salutare fetele,

Cum suntetzi astazi?????
Eu de dimi am fost la recoltat sange pentru dublu test si acum stau ca pe ace pentru k astept rezultatul pe e-mail...
La noi,in Timisoara, dublu test costa 100.00 lei!!!!
Cand o sa primesc rezultatul o sa incerc sa vi-l comunic asa cum scrie pe rezultat si poate ma ajutati voi sa il interpretez pana voi ajunge la medic

Sa aveti grija de voi!!!!


in Iasi e 95 lei dublu test deci e scump oriunde. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Buna ziua!

La Cluj dublu e 150 RON , asa ca bucurati-va!

Seidana - eu zic sa nu iei vitamine, daca analizele sunt bune. Vitaminizeaza-te natural! Eu la prima sarcina am luat vitamine - am pus 19 kg si am facut un copil de 4200 si 60 cm/cezariana; la a doua n-am luat vitamine si am luat 14 kg - 3100/52 cm/ natural si ambele la un an aveau aceleasi dimensiuni 9kg/74 cm...deci parerea mea e acid folic si atat!

Loredana - mononucleoza e data de virusul Epstein Barr si nu de CMV, deci n-are nici o legatura faptul ca ai fost expusa la CMV.Deocamdata eu zic sa nu te ingrijorezi inutil!

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 11 sapt +
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

athosik, sa dea DD sa fie bun rezultatul!

loredana, daca ai anticorpi nu ar trebui sa-ti faci griji. totusi ar trebui sa iei legatura cu medicul tau si, eventual, sa repeti peste cateva zile analiza.
partea proasta este ca in colectivitate se raspandeste destul de repede, din cate stiu eu, si e probabil sa-l fi capatat si altii. exista posibilitatea sa-ti iei niste libere sau chiar un concediu scurt daca vezi ca s-a raspandit la mai mult de o pers?

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna grvidoaselor !!!
Mai dar ce tastarnita aveti ! Eu credeam ca vin la timp sa schimb capitolul si cand colo sunt si trei pagini din urmatorul scrise ... Foarte bine,hai ca se anima subiectul !!

Eu va pup,recuperez mai tarziu,acum ma bag la nani,ca pic de somn

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

buna dimineata, fetelor.
la mine e inca dimineata. :D

cum sunteti?
eu citesc tot pe aici dar imi pare rau ca nu retin nickuri. va salut pe toate fara exceptie.

mie mi-e rau azi. deja am dat la rate o data.
sa vedem cat mai rezist sa ma duc a doua oara.
cu toate ca am mancat numai paine prajita :|

of, abia astept sa treaca perioada asta cu greturi si acid la stomac. ca nu mai suport :(

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

elly_b cu siguranta imi voi lua concediu, nu vreau sa risc nimic. acum insa nu stiu in ce masura trebuie sa ma ingrijorez... pe cine sa suspectez. sa port ca o nebuna masca pe gura? nu e prea exagerat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Natalia ai nascut natural dupa cezariana? Ca asa se intelege din mesajul tau.
Si eu am luat vitamine la prima sarcina si am nascut un bebe de 4250 dupa 19,5 kg puse in sarcina. De data asta nu iau decat daca e necesar, deocamdata sunt bune analizele, si medicul de familie a spus ca mai pot astepta daca sunt bune analizele.

bujo mami de Filip si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

athosik, sa dea DD sa fie bun rezultatul!

loredana, daca ai anticorpi nu ar trebui sa-ti faci griji. totusi ar trebui sa iei legatura cu medicul tau si, eventual, sa repeti peste cateva zile analiza.
partea proasta este ca in colectivitate se raspandeste destul de repede, din cate stiu eu, si e probabil sa-l fi capatat si altii. exista posibilitatea sa-ti iei niste libere sau chiar un concediu scurt daca vezi ca s-a raspandit la mai mult de o pers?

mami de Annelies (30.06.2005) si 7+



Speram sa fie bine!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Natalia clar.. nu iau vitamine.. si asa vad ca pun pe mine lejer, de ce sa ma mai stofoc..
La dublu test ai mers nemancata? In cat timp ti-a dat rezultatul?

11 .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput