Mar-Apr 2011(154)Bv marin_ioana!Bv madutza_bra!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Pisuc. Multumim de cafea. Mie chiar mi-ar trebui una...Am nisip in ochi. Nu stiu de ce am insomniile astea...
Sper sa recuperez azi cand ii culc la pranz, sa dorm si eu cu ei.bubitzele sunt spre vindecare, cu ajutorul lui Dumnezeu. Au ramas cojitele, pe care le mai dau totusi cu mixtura, ca sa se usuce mai repede.
Sa stii ca si eu am reflux uneori seara. Tare nasol este...Eu si cam exagerez, maninc mult si amestecat. Am zis ca o sa ma stapanesc de azi.
Nasol insa ca sunt imobilizata in casa, as fi iesit si eu putin la cumparaturi si plimbarica.

Simona, mami de baieti David, Matei si 38 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Neata burtici..in speta Simona si Pisuc care in fiecare zi sunt matinale...

Alina06...mare fecior ai tu acolo..Mi se pare destul de mare pt aproape 31 de saptamani..Eu am citit ca bebe creste cam 200 gr pe saptamana si ma gandesc ca al meu are in jur de 1500-1700 gr...O sa vad saptamana viitoare cd merg la eco..Oricum felicitari..Am citit si aseara postarea ta..dar nu am avut timp sa-ti raspund.

Strumf..nu mai tine trucul..azi presimt ca iar intru in chinuri...Ma duc la farmacie oricum ca nu se mai poate..De 2 zile ma chinuie durerea de burtica si nimic,Merg la eco pe 26 feb....Eu astept poze cu camera sa stii..pt inspiratie

Pisuc..te plimbi zilnic..foarte bine mamico...poatemai achizitionezi cate ceva pt baietel...

Lavi tu ne faci surpriza??Eu zic ca rezisti pana vineri...

30+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 10 saptamani!!!!


Lalely, nici la mine nu mai merge cu supozitor. Sunt si eu blocata de cateva zile...Simt ca mor! Sa-mi spui ce ti-ai luat azi si daca ai rezolvat problema.

Simona, mami de baieti David, Matei si 38 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

heiii fara majorete pana vineri!!! plssssss

fetele in caz de orice, dar orice eu anunt!!! ce credeti ca vreau sa nasc fara galerie??? mai ales ca la mine, nastere naturala poate dura ceva

aseara nu am intrat pt ca m-am simtit rau...dar rau....contractii peste contractii...dar totusi neregulate, durere asa tare de burta jos, spate, stare de somnolenta si stare de voma....

felictari fetelor care au fost ieri la eco si au venit cu vesti minunate!!

simo, ma bucur ca acum e totul ok.

anaxena,

strumf...hai ca mai 2 zile si e wk si va puneti la amenajat camera sophiei de abia astept sa o vad

nu mai stiu cine ma intreba de nasterea provocata.....imi cer scuze dar am uitat....daca mai e interesata de informatie sa imi spuna.

pisuc...nu inteleg ce ai vrut sa spui.....cu dulciurile...kg....sau a fost ceva ironic???

deea, si ai grija de tine. mai a rabdare 2 saptamani macar!!

dino, hai ca mai e asa putinnnn.....

cami iarasi ne-ai fentat :))

salo asteptam sa vedem pozele profi !! super!!

stefana si eu am calcat hainutele de plus pe dos. si nu au nimic.

adri28 bine ai venit printre noi!

cristina_ph eu nu stiu nici un remediu. in sarcina am folosit lama jos si epilatorul la picoare.

happy, tu cum esti?? vreo noutate??

woowww dar suntem cateva cu dnp-uri fff apropiate care ne apropiem.....

nu mai stiu ce vroiam sa mai spun...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 3 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si ca sa nu imi ies din mana va servesc cu cioco cu liqior de cirese.... nu prea multe...doar cate una ca nu imi ajung


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan
AMR: maxim 3 zile !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza burtici!
hai si eu cu contractiile mele aseara n-am mai intrat si acum dimi urmaream telenovela pe forum ca m-am speriat ca ati nascut!
anaxena, sa-ti traiasca sotul, sa te bucuri de el!
yasmy, papa o bucatica si pt mine pls!
simo, mult numai ai de tras cu bubitzele inseamna...si cu dsfundatul... la mine merge intotdeauna cu varza murata sau zeama de varza...lauriciu ai fost pe receptie..?
eu ma duc sa-mi iau micul dejun ca mi s-a urcat dodoloatza in stomacsi imi e foaaaame!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 33cu dodoloatza frumoasa

AMR 5 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata si de la noi
strumphitza,ma gandeam ca poate te apuci de confectionat absorbante,de aia m am gandit sa iti zic de care am folosit eu

simona,bine ca nu mai e nimic si poate se gandeste bebicu tau sa mai stea in burtica un pic,si eu ma rog de al meu sa mai stea

am fugit sa pregatesc micul dejun Melissei.Ebonee e la gradi deja,vine abia diseara.
chiar,mamicile cu pui mai marisori care merg la gradi,ce faceti cu ei cand vine bebe? tot ii mai lasati la gradi?
eu ma gandeam sa o tin acasa pe Ebonee 1-2 saptamani ca sa nu imi aduca muci si altele acasa.voi cum procedati cu ei?

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Lavi draga mea, a fost doar o gluma draguta fiindca in ultima vreme ne povestesti de papanasi, inghetata si ciocolata! Am inteles cum e cu kilogramele, asa ca nu ma mai iau de ele, mai ales ca nici mie nu mi-ar fi placut sa iau 20 de kg, deja mi-e greu cu cele 8-9 luate pana acum...
Te pup si ai grija cu contractiile!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s33 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:



La multi ani Xeo!
La multi ani Ioanales!




La multi ani sot de Anaxena



------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 9 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Neata fetelor

Simo ce bine imi pare ca treg bubitele la baiat. Doamne ajuta sa nu faceti niciunul boala

Laley avadn in vedere ca si tu intri zilnic si ai si DPN mai tarziu, ar tb sa fii mostenitoarea noastra la fscut capitole

yasmy, pisuc, ailed

EDIT: si pt Danielle un pupic

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 9 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burticute

am dormit ca o valiza. iar sunt noptile alea bune in care dorm ca valiza, doar la pipi m-am trezit.

pisuc abia acum am vazut pozele cu hainutele la bebe. sunt asa frumoase

adri28 bine ai venit la noi. sarcina usoara iti dorim si un bebe sanatos si la termen

alina06 ma bucur ca bebe grasunel este bine

strumphitza a mai crescut putin burticuta

stefy ma bucur ca bebelina este bine

dinora bine ca ti-au trecut contractiile, lasa sa mai stea bebe acolo in burtica unde este cel mai bine.

toate burticutele.


S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput