prietene la bine si la greu 106

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Ancutza nu iti mai fa griji pt mesajul tau. Cu toatele avem zile mai bune si mai putin bune. Te asteptam sa iesi din butoi. Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am citit pe sarite... Monis, Ancutza si altor mamici "suparacite" si multi sa treaca repede toate problemele!

Noi am primit raspuns de la Clinica San Donato din Milano pentru montarea stentului lui Rares prin cateterism.
Acum asteptam punctul de vedere si acceptul de la Mures pentru obtinerea formularului E112.
Sa zicem ca sunt semne bune, nu-i asa?!

Magda, mami de Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Monis te referi la cafeaua cu cardamon?

Lidia


nu, la cum ar fi sa nu simti sarcina pana la 9 luni




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Am citit pe sarite... Monis, Ancutza si altor mamici "suparacite" si multi sa treaca repede toate problemele!

Noi am primit raspuns de la Clinica San Donato din Milano pentru montarea stentului lui Rares prin cateterism.
Acum asteptam punctul de vedere si acceptul de la Mures pentru obtinerea formularului E112.
Sa zicem ca sunt semne bune, nu-i asa?!

Magda, mami de Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006


clar e un semn bun




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatzaa!
Ancutz, sa stii ca de asta suntem aici grup de sustinere, ca ne avem una pe alta sa ne mai plangem, sa ne mai sprijinim, daca noi nu ne intelegem una pe alta, apoi cine?? Haidi, tot am mai vrut sa stau la palavre cu tine, si cu Laura A, da mama lui de timp ca intra in sac, nu mai apuc sa fac nika.
La cap finante, poci sa ma lauz ca stau o tzara mai bine decat tine, adicalea luna asta dupa socotelile mele am crosetat vro 7milioane, drept urmare nu am fost nevoiti sa ne mai cersim de nicaieri, ba chiar avem bani si de dublu test

Si cum ieri ma minunam de italianca mica ca se trezeste asa cu noaptea in cap, am experimentat si noi azi de dimi, fiimea s-a trezit de la 4!!De la 4 la 5.30 s-a frichinit pe nervii mei, pe durerile mele de cap, pe picioarele mele leganata, si pe urma am auzit zmau ca viziteaza baia, asa ca i-am predat-o victorioasa!Bineinteles ca la ta'su a adormit in 3 timpi si doo miscari, da na..eu am reusit sa mai dorm vro ora si gata noaptea. Acu am bagat un ness 3in1 ca nu mai pot de somn si de dureri de cap..Si parca mi-am revenit.

Magda, sigur e un semn bun, tin pumnii sa rezolvati si cu formularul ala ca mare bataie de cap am auzit ca e cu el sa il obtineti. uff uff..Nu mai zic ca tare ma bucur sa citesc realizarile fulgusorului tau gingas, si ce frumos interactioneaza acum cu surioara! Tare mandra trebuie sa fii de el!

Monis, sa treaca bre viroza aia mai repede si la voi si sa fie fara urmari transmisibile la Santi!

Many, sa stii ca maine te anunt victorioasa ca indeplinesc misiunea pt tine, de fapt de ea m-am apucat de dimi!

Mai emisiunea aia cu I didn't know I was pregnant e serialul meu de noapte buna preferat, pt cele interesate incepe la 23.45 pe Discovery travel&living si tine undeva vro jumate de ora. E destul de interesanta, si cum io sunt cam in miezu problemei cu gravideala seara il cam urmaresc Sa mai zic ca multe din mamicile de acolo de nu au avut habar ca sunt gravi au uneori o nastere, doua la activ?? si cu toate astea nu au habar ca sunt pe cale sa aduca pe lume un copil

Haidi va pup!!!o zi mai frumoasa in suflete ca afar' bag de sama ca e urat si innourat..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 11+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Licurici a platit tati in contul tau




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Monis sin capitolul la 1 an inca alaptam avem asa:eu,tu,ralu_seby,raluci,dianar,danan,laurairina(alapta),smaranditza(si ea alapta),ionelamaria, lylyana,lili,lavi,many,ancutza,coque,dozz(putem s-o trecem aici zic eu),ramonika,magda.din ce imi aduc eu aminte.Poate sunt mai multe dar eu am gasit 18

sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Me too, me too ... and still counting

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Monis sin capitolul la 1 an inca alaptam avem asa:eu,tu,ralu_seby,raluci,dianar,danan,laurairina(alapta),smaranditza(si ea alapta),ionelamaria, lylyana,lili,lavi,many,ancutza,coque,dozz(putem s-o trecem aici zic eu),ramonika,magda.din ce imi aduc eu aminte.Poate sunt mai multe dar eu am gasit 18 de George-Stefan (15.11.09)sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Pentru noi alaptatul s-a incheiat acum o saptamana, la un an si 10 saptamani.

Magda, mami de Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata
Sa va spun cat am dormit? 12 ore...am fost rupta dupa drumul la Bucuresti,cu atatea ore in taxi.... Noroc ca o am pe mama s a avut grija de fata....

Sa va spun cat de minunata e Monis? Va spun doar atat: in starea in care era,a venit pe gerul ala sa se intalneasca cu mine,ca sa ma ajute cu trimiterea actelor....

Ancutzica,cum ai depistat oxiurii?
Imi pare rau ca esti atat de suparata,sper sa se rezolve problemele cat mai repede,si tu sa ai din nou zambetul pe buze. O pup si pe Sabi,sa-i treaca repede.

Magda,va doresc sa fie aprobata cererea si operatia sa fie un succes.(Si Richard are stent,dar la adulti e mai simplu)
Felicitai pt mergaret!

RamoC,asteptam impresii despre "viata in 3"!!!
Felicitari pt laptop!

Lidia,Licu,si mie imi place emisiunea "I didn`t know I was pregnant", si ma minunez cum e posibil sa nu simti cand misca,cel putin....toate celelalte semne ale sarcinii pot fi comfundate,dar miscarile....



Mergi la inceput