Povestea Giei -nasterea stelutei noastre norocoase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Gia Darria, sa fii in viata la fel de hotarata ca si mamica ta, care a stiut ce vrea si a luptat pentru tine! Sa ii urmezi exemplul si sa nu lasi nimic sa te opreasca din drumul tau! Bine ai venit acum aproape 1 an!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

am lacrimat, sa fi fericita si sa te bucuri de fetita ta toata viata,clipa de clipa
sa dea dumnezeu sanatate si parintilor tai,sa se bucure de ea, si sa danseze la nunta giei...




_

mamica carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Foarte emotionanta povestea! Felicitari pentru puterea, hotararea si curajul de care ai dat dovada pentru a-ti tine minunea in brate!

Gia Darria, sa fii mandra de mamica ta si sa fii o luptatoare la fel ca ea!

Citeam povestea nasterii si ma regaseam in anumite randuri, am stat si eu trei zile in spital cu membranele fisurate, cu aceleasi proceduri dureroase, cu antibiotic, cu Ca si degeaba, spre norocul meu insa ca nu am avut nici contractii in tot acest timp!
Tot un sef de tura care nu mi-a dat aprobarea pt ceza in a treia zi cand deja ajunsesem la disperare (dar a fost spre bine)...pana la urma mi-au rupt membranele si am nascut natural. Uf ce sentimente ma incearca, parca ieri a fost!


Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

felicitari pt ca ai fot o mamica curajoasa!
felicitari parintilor tai,pentru ca ti au fost alaturi,fara sa considere ca lipsa tatalui e un impediment!
sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Felicitari! M-am regasit in multe din ce ai scris..si baiatul meu a avut permanent un retard de crestere de 3 saptamani (tot cu spaima nasterii unui prematur am trait si eu), s-a nascut la 40 de sapt si 3 zile, tot cu 2900g :)
Am citit povestea pe nerasuflate, m-ai tinut cu sufletul la gura, dar totu-i bine cand se termina cu bine!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Ma bucur ca s-a terminat cu bine si ca sunteti bine amandoua. Sa fiti sanatoase si frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Sensibila felicitari pentru fetita ta si pentru gandul frumos cu care ne-ai impartasit nasterea ei.
Ai avut o nastere grea, din pacate ai intalnit si o doctorita care se pare ca nu avea tangente cu omenia...ma bucur insa ca ai gasit puterea sa ne povestesti experienta ta si ca ai incercat sa ne faci sa vedem dincolo de durere si neputinta, sa ne determini sa simtim bucuria ce ne asteapta atunci cand ne vom vedea copiii in brate.

Mergi la inceput