Mar-Apr 2011(152)Hai madutza_bra!!Hai bulina!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna mamici!
Am fost azi la doctor la eco, nu mi-a facut control pe masa. A zis ca nu mai avem foarte mult, dar nici foarte putin deoarece colul este destul de lung. A zis sa revin peste 10 zile. Deci cel putin o saptamana sigur o mai ducem. Lichidul e ok. Prezentatie foarte buna, cu caputu bine plasat, pregatit de start. La aparatul asta de la clinica arata bebe ca are 3000 g . Ma bucur ca nu eft mare. M-a incurajat o mamica si mi-a spus ca ea anul trecut a nascut la dr meu un baietel de 4800 si 62 de cm, natural, la varsta de 38 de ani. A zis ca a fost greu, dar medicul e super si a ajutat-o foarte mult.

Salo_sama mie nu mi s-a lasat burtica, dar am auzit ca nu e asa relevanta faza, la o prietena de a mea i-a cazut burtica in ziua nasterii si la o alta a avut toata sarcina burta lasata.
Rhynna, Elena Sophie bine ati venit acasa!Multa sanatate, pofta de mancare si somnic lin va doresc la amandoua!
Lavi esti foarte slabuta, numai burticu si titi sunt de tine!
Iony nu iti face griji ca nu esti singura grasuta de aici, mai sunt si eu am plecat de la 63-64 de kg si acum am 84 deci ma incadrez la 20 + pana la sfarsit! Dar sincer asta e ultima mea grija, culmea chiar nu ma deranjeaza deloc. Probabil ca si atitudinea sotului ma incurajeaza, imi zice ca voi slabi oricum dupa nastere.
Simo imi pare bine ca nu dai semne de varicela poate scapi.
Mada asteptam poze de la coafor! Si curaj pe maine, inca un pic si o pupi pe mamaruta!
Hai bulina ! Asteptam vesti si pozici!


Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

A da si am uitat sa va spun azi implinim eu cu sotul 2 ani de cand eu i-am dus prima floare la noi in cuplu, i-am dat un trandafir rosu, si el mi-a dat o cutie goala in schimb frumoasa sub forma de inimioara.
Dupa 3 minute in care a vrut sa-mi vada reactia la cutia goala, dupa ce a vazut ca nu-i merge a scos un inel frumos, frumos si m-a cerut de sotie. Aveam 3 luni de cand ne-am cunoscut!
Deci ma duc sa fac un tiramisu bun ca sa sarbatorim si noi (acum in 3 ) cei 2 ani de la cererea in casatorie!
Ma duc sa-mi pun si inelul pe deget, ca mi-am scos toate inelele de frica sa trebuiasca sa le tai! Dar azi fac exceptie!


Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea multi pupici
de ce esti suparata?
de ce nu mai vrei sa scrii?
te monitorizeaza cineva?
hai plsssssssssss
nu disparea

dorinut fiecare cu parerea lui
asa e
eu nu imi doresc cezariana
in primul rand din motivul de nu avea cine sa ma ajute
si sunt organisme si organisme
eu de obicei bolesc
si fina mea la fel
si in timp ce eu conduceam masina si altele pe afara
asa pe o parte de fund
cu toata cusatura
ea statea pe un scaun in casa
ca avea dureri si nu prea se poutea misca
stiu ca nu toata lumea e lka fel
da fiecare cu stolurile lui

eu fug sa stau langa fata
ea doarme
si sa ma uit la tv sau poate atipesc si eu putin
am avut iar contractii dureroase
si am luat gynipral
si acum sunt mai bine
mie imi misca mult bebe noaptea
deci cred ca voi terminata noptile
asa a fost si antonia
ziua linisteeeeeeeeeeeee
si noaptea
2-3 ore de plans
atat
da era destuil sa se suprapuna cu oboseala mea
eu nu puteam atunci dormi ziua
acu de atata oboseala acumulata
dorm imediat daca mi-e somnic

deci am fugit
va puppppppppppppppppppppppppp

ryhnna bine ai venit acasa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna fetelor dragi,
Am venit si noi de la control (vineri am fost si la eco). Bebicii au cate 1800 grame fiecare (aporximativ) si sunt bine , jucausi. Tb sa stau mai mult in pat si de diseara fac injectii de maturare pt plamanii lor, sa nu cumva sa ne ia prin surprindere nasterea si sa nu fim urlatori . Daca ei stau cuminti, cezariana este programata pentru 28 martie. Ma ajuta cineva sa treaca pe prima pagina data?
Cam atat deocamdata despre noi.
Ma ia cu lesin cand vad cate mamici avem deja la odisee

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss am citit PM
mai mult te admir acum
pupici multiiiiiiiiiiii

monas si felicitas felicitari pt rezultatele bune de la ecooooo

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Monas gata esti in listuta de programari . Ma bucur ca bebicii sunt bine si cresc pe zi ce trece.


Felicitas La multi multi ani! Sa va iubiti in continuare la fel de mult si poate peste alti 2 ani mai bine un bebic

------------------------------------------------------------------------------------------
37+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 11 zile!!!!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Anaxena foarte tari pozicile! Si fotograful e bun, dar si modelul e super, super! Foarte reusite si ai talent pentru a poza! Si eu as fi vrut niste pozici de astea, dar nu cu atata piele la vedere din cauza ca eu m-am ingrasat destul si plus ca nu m-as simti bine in fata aparatului, si atunci ti se vede pe fata! Imi place in toate posturile tale esti foarte relaxata si fericita, imi place poza aia in care se vad papuceii lui bebe si aceea asa parca in umbra. Foarte tare! Felicitari!

Feli cu Miriam in burtica 37 +
AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

scuzati intrusul
o scurta galerie unei colege de odisee 2008


HAI MADUTZA-BRA!!!!



nastere usoara si un bb sanatos!!!
asemeni si voua

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele ati disparut total?
hai ca eu nu pot dormi
nu am gasit nica de vazut la tv
voi ce mai ziceti?
ce mai faceti?
nu mai e nimeni in zona?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 33+ PETRA ADRIANA
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

monas,felicitas si ma bucur ca bebeii sunt bine

felicitas multi ani fericiti inainte alaturi de sot si de comoara voastra draga

deea ma bucur ca esti bine. si eu te rog sa intri mai des, cu sfaturi, cu pareri....fiecare este liber sa zica ce vrea. ce ai mai cumparat? ai terminat bagajul?

S-a intamplat minunea mult asteptata38+

AMR 1 sapt si un pic!!!

Mergi la inceput