Pufi de ian-feb 2010 (220) - LMA Decenuela!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Salutare!

Citeam si eu ce zicea Ruxita... Si mi-am amintit ca io-s aia din poveste. Pai uite asa: trambitzam tot timpul, pe forum, ca fac nopti albe, ca fac ce si cum trebuie, ca sa imi culc copilul in patut. Si da-i si lupta si da-i si lupta. Dupa atata timp, ghici rezultat: am demontat patutul si dl doarme cu noi.


Apoi despre sarbatoritii cu nume Valentin si Valentina:
- pana in 1969 era Sf Valentin pe 16 febr. Dar au renuntat din cauza ambiguitatilor datelor. Acum ii zice Sf Mucenic Valent (nu Valentin). Pe 16 febr.
- in 2010 pe 24 aprilie a fost Sf. Mucenic Valentin(anul asta nu e pt ca pica Pastele atunci).
- asa este si Sf Mecenita Valentina, pe 10 febr.

Acum...sotul meu...Valentin pe nume...nu refuza nici o urare, oricand o primeste . Nu doar eu sa primesc mereu cadouri. Unde mai pui ca stie si de Ziua Barbatului (5 mai)

Ma intorc la puiul meu, cel chinuit de durerile de gingii...ii ies masele si sus...si jos...of of of...





Mami a lui Kiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
Bai, tomaca,tu esti o adevarata ambasadoare a celor suferinzi! Jos palaria!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Cam mult spus. Odata m-am gandit la asta, dar e greu ca nu stiu din ce as mai trai daca m-as ocupa numai de asta. Plus, ca multa vreme nu voiam sa stiu ca pe mine ma afecteaza mult, plang imediat si mi-e greu sa trec mai departe. Dar nu e o solutie. Problema exista si putin daca ajut, tot e ceva. Cand eram la scoala normala si mergeam pe la casa de copii, mi se facea rau.
De cand eram copil, eram mai mama ranitilor imi parea rau de cei nedreptatiti si incercam si eu sa-i ajut (m-a ajutat si firea mai de luptator asa). Dar eu am avut noroc de parinti care mi-au dat puterea de a lupta in orice situatie, si mi-au dat tot ce au avut ei, atat cat au avut. Am avut si eu saptamanile mele cu paine si margarina si stiu ca nu-i usor.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

bea..ca un om rational ce esti..normal..iti faci griji..iti pui intrebari...etc....niciodata n-o sa fie ca la carte..adik sa simti tu 100% ca ai di tati pt 2 copii...poate in anumite momente tre sa fim un pic inconstienti...si sa ne gandim ca nu neaparat partea materiala e cea mai importanta...si ca ar fi minunat si pt ivan sa aiba o surioara .....

eu nu-s prea ed acord cu valentinul asta insa.daca pt o parte dintre oameni....o zi...cu un nume...e necesara pt a fi mai atenti...pledez pt...
si ca sa radeti de je...acu multi ani...cand eram casatorita...tin minte ca...pt ca ap luat era jalnic si trebuia sa incepem renovarea...am fc cu creta rosie cred...o inima mare in baie...pe un perete...poate si am scris ceva..nu mai stiu...cert e ca n-am mai putut s-o sterg iar dupa vreo 3 luni cand am inceput renovarea....muncitorii au dat toata tencuialajos...mai putin inima...si toatalumea...radea..( nu m-am gandit ca baia va fi fol si de alte pers:D)

trezit jiji..se ridica la pat si impinge usa...fug

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Vreau sa urez si eu pufuletilor ca isi serbeaza in urmatoarele zile primul anisorLA MULTI ANI, SA CREASCA MARI, SANATOSI SI VOIOSI!
La mine este ultima zi de stat acasa, de maine incep serviciul dupa 3 ani, este un job nou, am sufletul prastie pt Tudy al meu care ramane cu bona dar nu avem incotro, nu ne mai putem descurca altfel.
Natalia a fost prima ei zi la gradi si a fost extrem de incantata. Asa ca s-ar putea sa intru doar in weekend pe forum

Aaa, pt fetele cu cremutza, la noi se vad foarte bine efectele dupa numai o saptamana nici sotului nu i-a venit sa creada, acum o saptamana ma speriase ca nu crede ca scapam de dr, ca am facut prostie ca nu l-am decalotat cate putin cum a spus dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



...hielouuuuuuuuuuuuu!!!

Noi pe aici ...mai undercover

La multi ani tuturor indragostitilor!!!

Eu sunt indragostita de fii-mea ...se pune??? pot si eu sa sarbatoresc ???

Hmmm...citit tot...se cunoaste ca a fost vremea superba ...toti pufii au fost pe afara iar pe forum a batut vantul

Arwen ...mie mi-ai parut o persoana deosebita de prima oara cand te-am citit....in nici un caz o persoana care are varsta ta ci poate chiar mai mult decat mine...nu vreau sa ma apuc sa comentez acum ..au spus fetele foarte multe lucruri frumoase si bine argumentate...eu iti spun doar atat ...fii in continuare asa si lucrurile se vor rezolva...de la noi multi si

Alexutzzza
foarte draguta doctora la care v-ati dus...mai rar asa specimene, deci tineti aproape.. sa ii treaca lui Yannis durerile de dintzosi

Bea ...parerea mea...dar nu-i lua bibe de sticla lui Ivan...eu am avut de la Nuk ...foarte multumita de el ...dupa ce Isabela a inceput sa fie independenta ...adica sa si-l tina singura am avut noroc ca am fost langa cand a dat cu el de gresie si s-a facut tzandari ...deci de la o varsta in colo musai de plastic ...BPA free ...

Dece
ai luat biletul la concert??? si mie imi plac mult

Nyny sa va fie de bine plimbareala

Tomaca multumim ca ati intrebat de noi

off... clar am nevoie de memoplus...nu mai stiu ce am citit ...si nici macar n-ati scris atat de mult...offf......hai sa trec mai departe pana nu uit ce vroiam sa spun ...

Eu m-am pus pe citit carti de psihologia copilului si asa mai departe...super cele luate de pe transfer nici nu am stiut pe care sa le incep mai intai asa ca am inceput cu ceva ce aveam in casa ..asta a si fost unul din motivele absentei mele ...pe langa isabela cea umblacioasa si pe alocuri urlacioasa ...si acum sa impartasesc cu voi ceva din ce am citit despre intarcare:

"Este, deci, de inteles teama trecerii de la san la biberon. Cu atat mai mult cu cat acest moment ii reaminteste mamei de propriile experiente de separare, oricare ar fi ele (propria intarcare, divortul parintilor...). Daca acestea au trecut fara probleme majore, intarcarea copilului va urma, probabil, acelasi drum. In caz contrar, copilului i se va parea insuportabil momentul pentru ca mamei ii va fi teama sa nu retraiasca acele momente dezagreabile. Fara a-si da seama, ea va intarzia cat mai mult posibil momentul schimbarii, sau va face schimbarea in cateva zile, avand mare grija sa-si incatuseze emotiile si sensibilitatea. Intarcarea micutului inseamna a deveni mama in realitatea zilnica. Este un moment in care se rupe legatura cu istoria veche pentru a se crea alta, diferita, dar la fel de bogata."

Mamica mandra de odorul ei

edit ca bolduisem in loc sa fac italic textul din carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

BF nu sunt purtator sanatos. din decembriesi pana acum am racit de 3 ori, acum ultima oara am facut o bronsita de toata frumusetea, behai intrun hal. de aceea miam facut exudat ca una doua racesc. mie mia dat antibiograma daca zic corect si da vreau sa facem toata familia tratament in acelasi timp ca sa nul purtam de la unul la altul.

ruxita exudatul lam facut cu bani sia cum nam sa repet dar sunt sigura ca il am dupa cum spuneam mai sus una doau racesc. o sa faca si sotul si copii sa vedem daca il au si ei.of

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Am uitat sa zic: noi ne cadorisim si de Valentine's Day. Mult, putin, nu conteaza! Nu pierdem prilejul de a ne arata sentimentele . Viata e prea scurta, sa amanam. Atunci cand suntem nervosi aratam imediat. Cand iubim de ce sa amanam pt o data anume?

Eh...nu ne luati in seama. Suntem 2 romantici. Ca si la nervi...suntem ca doua valvatai.

Acum mi-am amintit: va las un link, cu citate despre iubire.

http://enciclopedie.citatepedia.ro/index.php?c=iubire

O zi superba va doresc!




Mami a lui Kiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Buna fetele,

Vreau sa urez si eu pufuletilor ca isi serbeaza in urmatoarele zile primul anisorLA MULTI ANI, SA CREASCA MARI, SANATOSI SI VOIOSI!
La mine este ultima zi de stat acasa, de maine incep serviciul dupa 3 ani, este un job nou, am sufletul prastie pt Tudy al meu care ramane cu bona dar nu avem incotro, nu ne mai putem descurca altfel.
Natalia a fost prima ei zi la gradi si a fost extrem de incantata. Asa ca s-ar putea sa intru doar in weekend pe forum

Aaa, pt fetele cu cremutza, la noi se vad foarte bine efectele dupa numai o saptamana nici sotului nu i-a venit sa creada, acum o saptamana ma speriase ca nu crede ca scapam de dr, ca am facut prostie ca nu l-am decalotat cate putin cum a spus dr.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Comorile mele NATALIA (20 feb 2008) si TUDOR (21 ian 2010)

prietene DC .




Bafta si acomodare usoara.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Buna fetele,

Vreau sa urez si eu pufuletilor ca isi serbeaza in urmatoarele zile primul anisorLA MULTI ANI, SA CREASCA MARI, SANATOSI SI VOIOSI!
La mine este ultima zi de stat acasa, de maine incep serviciul dupa 3 ani, este un job nou, am sufletul prastie pt Tudy al meu care ramane cu bona dar nu avem incotro, nu ne mai putem descurca altfel.
Natalia a fost prima ei zi la gradi si a fost extrem de incantata. Asa ca s-ar putea sa intru doar in weekend pe forum

Aaa, pt fetele cu cremutza, la noi se vad foarte bine efectele dupa numai o saptamana nici sotului nu i-a venit sa creada, acum o saptamana ma speriase ca nu crede ca scapam de dr, ca am facut prostie ca nu l-am decalotat cate putin cum a spus dr.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Comorile mele NATALIA (20 feb 2008) si TUDOR (21 ian 2010)

prietene DC .




mult succes la noul loc de munca si sa fie despartirea cat mai usoara ...ma refer la cele 8 ore din timpul zilei

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Salutare!

Citeam si eu ce zicea Ruxita... Si mi-am amintit ca io-s aia din poveste. Pai uite asa: trambitzam tot timpul, pe forum, ca fac nopti albe, ca fac ce si cum trebuie, ca sa imi culc copilul in patut. Si da-i si lupta si da-i si lupta. Dupa atata timp, ghici rezultat: am demontat patutul si dl doarme cu noi.


Apoi despre sarbatoritii cu nume Valentin si Valentina:
- pana in 1969 era Sf Valentin pe 16 febr. Dar au renuntat din cauza ambiguitatilor datelor. Acum ii zice Sf Mucenic Valent (nu Valentin). Pe 16 febr.
- in 2010 pe 24 aprilie a fost Sf. Mucenic Valentin(anul asta nu e pt ca pica Pastele atunci).
- asa este si Sf Mecenita Valentina, pe 10 febr.

Acum...sotul meu...Valentin pe nume...nu refuza nici o urare, oricand o primeste . Nu doar eu sa primesc mereu cadouri. Unde mai pui ca stie si de Ziua Barbatului (5 mai)

Ma intorc la puiul meu, cel chinuit de durerile de gingii...ii ies masele si sus...si jos...of of of...





Mami a lui Kiti



pai atunci, la multi ani si sa traiasca!

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput