Gravidutze si mamici de Cluj-170

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Kitty, Meli va tin pumnii azi, sa treaca cu bine si repede!!!!



Ioana, mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




DOAMNE AJUTA SA TREACA REPEDE SI BIEN TOTUL

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si ...... Ioana 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

CE rau imi pare ca nu am intrat ieri sa o linistesc pe Meli. va fi bine, cu siguranta! Stresant, dar bine! Eu in Vladutiu am deplina incredere. Ultima data am fost si la Nicula in paralel, voia sa-i faca Sofiei anestezie generala doar pt a verifica daca e obturat canalul. Evident ca am refuzat si m-am intors la Vladutiu la care nu m-am dus pt ca stii cat e de greu de prins un loc, dar prin cunostinte am ajuns, i-a facut sondarea fara anestezie si s-a dovedit ca nici nu era infundat canalul. Deci eu clar merg pe mana celei de-a doua. Mai mult, tot ea i-a facut sarei desfundarea de canal la 10 luni fara nicio problema de recidivare.

Doamne ajuta!Te imbratisez!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Kitzy, pumnii stransi si pt voi!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Sorina, fii binevenita! Din pacate eu nu stiu sa te ajut cu vreun medic care e dispus, e drept, in Ro sunt reticenti, dar inteleg ca la tine a trecut ceva timp de la prima nastere deci riscul e mai mic

Dana, sanatate multa, asta e colectivitatea, dar trece si sezonul virozelor in curandVad ca Sara face forme tot mai usoare, nasuc infundat, muci razleti...Nu ma plang, de cand a inceput gradi, nu a necesitat niciodata antibiotic, si nici Sofia, totul s-a rezolvat cu aspiratul muci si aerosoli

O zi buna, azi il opereaza si pe cumnatul meu la ORL si sunt cu iima cat un purice. Doamne ajuta!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinam spune:

Va multumesc pentru raspunsuri. Pana acuma am fost la control la d-na dr Nicula Renata ea m-a operat prima data . Inca nu am discutat mai amanuntit despre nastere , dar din alte discutii am ajuns la concluzia ca nu prea e de acord cu VBAC, musai cezariana. Miercuri merg la dansa la control , dc nu e de acord cu ce vreau eu , atunci mai am ceva nume de rezerva. Inca o data va multumesc! Prima sarcina mi-a urmarit-o dr Todea , insa la nastere a fost plecat in Franta .

sorina
mami de Tudor 4 ani , un ingeras ian 2010 (16 sapt), si acum 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Buna dragelor!

Sper ca va mai amintiti de mine.
Am revenit si eu dupa o pauza de 3 ani, in care m-am ocupat de cea mica, si nu am prea avut timp sa intru pe net sa va scriu.

Am vazut ca in lista mamicilor apar ca Felicia in asteptare de bebe (26 februarie 2008).
Va rog mult daca se poate sa corectati - acum sunt Felicia, mamica de Andreea-Maria (26.02.2008).

Mersi mult!


Felicia, mamica de Andreea-Maria (26.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Apropo!

As vrea sa va cer sfatul legat de gradinita.
Din toamna vreau sa o duc si pe pitica mea la gradi. Eu lucrez pe str. Horea si mi-ar fi foarte comod sa o dau la "Gradinita cu parfum de tei" sau la Gradinita "Trenuletul vesel". Ce parere aveti de cele doua gradi?



Felicia, mamica de Andreea-Maria (26.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Hello,

Raluca, Meli sper ca sunt bine puisorii si ati trecut usor peste interventii! DD sa fie cu voi!Va asteptam cu vesti bune si refacere usoara!

Felicia la gradinita cu parfum de tei a fost fetita unei prietene si a fost ff multumita. Bafta la gradinarit!

Danaiulia sanatate multa puiului virusat si tin pumnii sa nu ia si puiul mic!

Sorina sarcina usoara in continuare! De dr Diculescu stiu si eu ca e deschis la nastere naturala dupa cazariana!

Eu azi am executat un tort decadent de ciocolatos, putin parfumat cu Sheridans, ca m-am saturat de deserturi pt copilasi, asadar va invit la o felie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cisi5 spune:

Avand in vedere ca se vorbeste de raceli si gradinite si bebe2 , vreau sa intreb mamicile cu 2 copii ce au facut cand a venit al 2-lea bebe legat de gradinita primului copil. Al meu e din toamna la gradi, deci suntem in plina desfasurare de viroze de tot felu (bronsiolite, otite, laringite) si nu stiu ce sa fac in continuare cu el, sa-l retrag o perioada de la gradi sa nu-l imbolnaveasca si pe bebe 2 (care trebuie sa vina in martie) sau sa il duc in continuare speranad ca nu va raci asa des si isi va face imunitate....Mare dilema...

Ar trebui sa-mi pun si eu semnatura dar inca nu m-am prins cum...mai incerc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Mersi de raspuns Diana. Si eu stiam ca e o gradi buna, o sa ma mai intersez sa vad pana la urma pentru care din cele doua voi opta.

Felicia, mamica de Andreea-Maria (26.02.2008)

Mergi la inceput