David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumesc fetelor pt complimente,pt sustinere si pt ca ne sunteti alaturi.
Noi suntem binisor,dormim in reprize,dar e ok.David a tusit f mult azi noapte si azi dimineata.Nu sunt semne ca ar fi racit,deci e tusea de la fibroza asta nenorocita.
Sunt un pic mai precauta zilele astea ca e plin de viroze si nu i-am facut anti-gripalul nici anul acesta.Mi-a fost teama de el si am zis ca poate il facem cand va merge la gradinita..Momentan iesirile lui se rezuma la parc si cand nu am incotro la mers in magazine,insa evit pe cat posibil sa-l mai iau mai ales ca spitalul e in carantina si sunt prea multe cazuri de gripa,viroze..
In rest,eu am o stare aiurea,ma dor si genunchii de cateva zile,cred ca din cauza vremii,dar per total suntem binisor,atat cat se poate in situatia noastra.
Va pupam si va dorim toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna tuturor.
Am avut o perioada tare grea cu somnul,de fapt cu nedormitul si trezitul in creierii noptii pt joaca..perioada lunga as spune si tare greu a fost.Inca nu am scapat,dar in ultimele 3 zile a mai dormit si ziua si noaptea,ca deja ma gandeam ca are probleme de alta natura si e musai sa mergem la dr.Bineinteles ca numai prostii imi treceau prin cap si ma gandeam la toate bolile posibile si imposibile..Se poate ca agitatia lui sa fie si din cauza medicamentelor,ca tot ia o gramada,si daca e asa practic vom fi intr-un cerc vicios caci din pacate nu am cum renunta la ele.
De aproape o saptamana e racit,a fost taica-su racit si a luat si David,asa ca suntem pe tratament intensiv cu siropele,picaturi,aerosoli si toate cele..Deja am capiat eu si mi-am facut lista sa nu uit care,cat si cum si cate sa-i mai dau..se duc sticlutele de medicamente imediat,de zici ca-i apa,,nu altceva...de parca avea putine de luat in rest..Ce sa zic..sper sa-i treaca mai repede si mergem inainte ca nu avem incotro.
Au napadit acum multe probleme pe noi,sper sa iasa soarele si pe straduta noastra si sa trecem cu bine peste toate si sper in vremuri mai bune,ca de greutati mi s-a cam luat.
Am facut aseara poze,am primit un cadou superb de martisor de la o draga prietena..trebuie numai sa ma dumiresc cum se pun pe calculator..Nana,multumim din suflet,stiu ca citesti mereu subiectul asta.,ca nu aveai de unde sa stii ca am aparatul stricat:)Mi se umple sufletul de bucurie cand vad cati oameni ne sunt alaturi,chiar daca nu scriu aici si ma ajuta enorm sa vad ca exista atatia oameni buni si oameni care te ajuta si ti-s alaturi chiar daca nu-i cunosti personal.
Daca tot suntem la capitolul ajutor si oameni deosebiti,luna asta de la bazar am strans 819 lei,bani folositi pt kreon si o sticluta de first defence.Din pacate luna asta nu am mai reusit sa-i acopar tot tratamentul ,suntem cumva in groapa cu banii si destul de indatorati si n-am mai avut de unde sa ma mai imprumut.I-am luat strictul necesar,atat cat am putut eu sa-i iau,mai ales ca de o saptamana facem poteca la farmacie dupa una alta,dar pe langa medicamente mai sunt si laptele praf,pampersii,cerealele,mancarea..lucruri deasemenea prioritare.Ma asteptam la asa greutati pt ca momentan eu nu mai am nici un venit si pana o sa-mi vina si mie banii mai dureaza.Sper insa in vremuri mai bune..si astept ca luna martie sa ne aduca si vesti bune si mai astept si indemnizatia aia ca pe painea calda.Nu erau ei multi bani,dar al naibii 800 lei(cu tot cu alocatia aia de 200) cand is in minus se simt enorm de mult.Asta este,ne restrangem,important este ca David sa aiba ce-i trebuie,noi facem tot posibilul si imposibilul sa-i asiguram ce are nevoie.
Ma rog,nu vreau sa ma plang si nici sa se intrepreteze gresit,sunt multumita si recunoascatoare fiecarei persoane in parte pt ajutorul acordat pana acum. si pt ca ne-ati fost alaturi.Noi insa trebuie sa facem mai mult,pt ca el creste,cheltuielile au crescut si ele f mult si vor mai creste,este o boala care necesita multe medicamente scumpe sau f scumpe,mancare la greu,un regim hipercaloric,nah,necesita multe si sper sa reusim in viitorul apropiat sa facem mai multe pt el,pt a-i asigura tot ce are nevoie.
Cam astea sunt vestile despre noi.Va pupam,va multumim si va imbratisam cu mare drag.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Ledi, cu siguranta o sa iasa soarele! E bine totusi ca a inceput sa mai doarma, putina sacaiala in minus. Multa sanatate si sa treaca raceala cat mai repede

Va pupam si pe voi si pe Nana cu iubiricea ei

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare..
David cand mai doarme,cand nu mai doarme:))).Acum deja m-am lasat pagubasa,ca nu vrea si pace si ma tot straduiesc de prea mult timp si n-am sanse.
Raceala e nasoala,e plin de secretii,tuseste oribil,au coborat si secretiile ca deja haraie urat..a si ragusit..Avem probleme si cu scaunele ca au inceput de ceva vreme sa fie mai multe,mult prea multe..deci sigur doza de la kreon nu e ok.M-a capiat doza asta si calcularea ei,..si marjele ei de min si max..si off,o adevarata inginerie zau..
E pe tratament intensiv..are 9med numai dimineata,plus 3 in aerosoli..nici n-am mai stat sa i le numar pe toate de peste intreaga zi ca ma ia cu dureri de cap...Si peste astea daca o tine tot asa ,cred ca vor mai veni 3,cu care sunt asa in stand-by,sa vad ce se intampla si cum evolueaza..Oricum e pe gentamicina de sapt trecuta,in aerosoli..Cu Cedaxul stau in stand by,in functie de evolutia lui,ii dau sau nu..plus inca alte doua..
Nu inteleg,ca la noi a fost o raceala usoara...chiar usoara fata de altele,dar la el s-a complicat mai tare se pare,desi l-am luat din pripa cu toate si am lucrat si la fizio mult mai intensiv..
Eu is mai bine,nu excelent,dar mai bine..oricum nu a fost genul de raceala care sa ma puna la pat,am dus-o lejer pe picioare,oricum nu aveam incotro..
Aseara l-am tuns pe David..
Aici am reusit in sfarsit sa pun niste poze noi..
http://community.webshots.com/album/579837670bJDaaq
Va pupam si va dorim toate cele bune.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

admirat baietel proapat frezat si sa treaca raceala cat mai repede si medicamentele din stand-by acolo sa ramana
Ledi




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Pupam si noi un tunsulici!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumim pt pupici!
Da,e un scump si un dulce si un frumos..zise cioara..cra-cra-cra..

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Foarte dulce David!
Ledi te admir pentru puterea si forta cu care lupti pentru David! Va tin pumnii sa treceti repede peste raceala care il supara.
Scaunele s-au modificat de cand cu raceala? Poate sa fie si de la mucii pe care ii inghite probabil.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza fetelor.
Una calda,una rece..se culca tarziu,se trezeste devreme,ba a mai si plans azi noapte,desi nu-mi dau seama de ce..m-am dus asa ca prin vis la el,ca am picat la datorie imediat dupa ce l-am culcat si pe el..ceea ce e neobisnuit pt mine sa ma culc la ora aia.

Mada,nu,problemele is de ceva vreme..de la un scaun pe zi ajunsese la 5-6 scaune,deci nu e de la raceala.I-am marit un pic doza de kreon,dar tot nu e ok.Si momentan suntem arestati la domiciliu ca-i bolnav si nu-l mai scot nicaieri,sa nu-mi mai prinda si altceva,ca e plin de viroze la tot pasul..Spitalul e in carantina,deci nici la consult nu pot merge cu el...nici la analize,ca e clinica in incinta spitalului..

Va doresc o primavara frumoasa,cu mult soare in suflete,sanatate,bucurii si impliniri.

Multumim de aprecieri,cum spuneam si eu ca cioara,cra-cra-cra..ii al meu,normal ca-i cel mai cel pt mami si tati.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Multa sanatate, Ledi! O primavara frumosa!

Esti priceputa la frezat, ii sta bine lui David tuns. E o veselie de copil, asa ma bine-dispun pozele voastre!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput