Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Kateryna, am trimis si eu mail la toti cunoscutii. Saptamana viitoare am sa depun si eu ceva banuti. Tu si Raisa sunteti mereu in gandurile mele, sa dea Dumnezeu sa aveti parte anul aceasta numai de vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multa sanatate, Raisa!
DD are grija de puii mici si nevinovati!
O sa trimit si eu niste bani azi.
Revin mai tarziu dupa ce fac transferul!




Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!
Fetelor, nici nu va imaginati cat de mult ati facut pentru noi! Datorita voua, exista un blog si datorita voua povestea Raisei ajunge la urechile multora si poate nu mai trece niciun copilas prin ce a trecut ea la nastere....dar asta este alta poveste si inca mai am socoteli de incheiat pana in momentul in care voi putea trage un semnal de alarma.
Vreau sa va spun ca am primit banuti prin paypal de la persoane al caror nume nici nu am stiut sa-l citesc!
Acum sunt 372 euro in contul Paypal.
Pupicei la mamici si piticei!

RAISA MARIA

Înainte de a-#355 i trimite crucea pe care o duci, Dumnezeu a privit-o cu ochii S#259 i cei preafrumo#351 i, a examinat-o cu ra#355 iunea Sa dumnezeiasc#259 , a verificat-o cu dreptatea Sa neajuns#259 , a înc#259 lzit-o în inima Sa cea plin#259 de iubire, a cânt#259 rit-o în mâinile Sale pline de afec#355 iune, ca nu cumva s#259 fie mai grea decât po#355 i duce.#350 i dup#259 ce a m#259 surat curajul t#259 u, a binecuvântat-o #351 i #355 i-a pus-o pe umeri.Deci o po#355 i duce.#354 ine-o bine, #351 i urc#259 de pe Golgota spre Înviere! -Arhimandrit Arsenie Papacioc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Buna dimineata!

Povestea Raisei m-a impresionat si revoltat si pe mine atat de tare, incat mi-am promis, in clipa in care am terminat de citit, ca voi face tot posibilul sa ajut.

O admir mult pe Katteryna, avem toate de invatat de la ea, si sunt sigura ca are exact atitudinea care o va duce la reusita. Te pup mami de Raisa, te imbratisez cu drag si sa stii ca esti prezenta de multe ori in gandurile mele.

Pe aceleasi cai enumerate de celelalte fete, am facut si eu cunoscut cazul micutei noastre; am avut si surpriza de a observa ca pe unii ii lasa rece, dar si fericirea sa vad omenie si bunatate.

Sunt multumita, dar nu ma opresc aici. Ma gandeam sa caut fundatii si asociatii umanitare, din strainatate, sa ii bombardez cu mailuri.
Deja am apelat la prieteni care au firme cu angajati multi, sa le dea cate un formular celor care doresc sa ajute.
Mai aveam o idee: pe autostrada (la bariera unde se plateste), sau in malluri , exista cutii unde se pot pune banuti, pe care este cate o poza a cuiva care are nevoie de ajutor. Poate reusim sa infiintam asa ceva, habar nu am incotro sa ma indrept , dar ma organizez.
Apoi, am mai rugat un prieten care are o revista gen 'seara de seara', care se distribuie gratuit in Constanta, sa ne publice afisul cu Raisa. Inca astept raspuns.
La fel, pentru mediatizare, poate inchiriem un banner in oras.. cum vi se pare?

Doamne, ajuta-ne sa reusim!! Multumesc din suflet grupului care face sa se intample acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am trimis si eu acum niste banutzi. Titular de cont Nana Motoc.
Sa va fie de folos si multa sanatate puiului mic si scump!


Mamica fluturasului Andrei si 38+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Nana, multumim din suflet! Multa sanatate va doresc!
Uka, mami trebuie sa-ti spun ca ai un entuziasm molipsitor in tot ceea ce iti propui sa faci ca sa ne ajuti!Un pupic apasat!

RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

am finalizat acum www.scribd.com/doc/48824081/Afis-Umanitar-Raisa-Uzea" target="_blank">afisul Raisei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna,

Katteryna multa sanatate Raisei !
Doamne ajuta sa fie totul bine si sa reusim impreuna sa strangem banutii necesari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetelor,

Sper ca eforturile voastre sa aiba rezultatul dorit cat mai repede si trandafirasul sa infloreasca.
katteryna, sunteti mereu in gandurile mele.
uka, monica, ioanna, manga, raluk, sabina, liliac

Gianina, mamica unui pestisor de aur, Loris Stefan (02.10.2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am o rugaminte...nu pot descarca formularul cu 2%. poate sa mi-l trimita cineva la mihaela.munteanu@gmail.com
multumesc

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput