Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Katteryna, am trimis prin paypal cei 15 euro care se stransesera acolo pentru Cristian.
O sa trimit si restul din contul de la banca, Luni. Acum nu stiu cati sunt acolo si daca va fi toata lumea de acord. Cei care imi dau ok-ul, vor fi directionati catre voi.
Va pup!!!


mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Multumim mult Doina!
Va imbratisam cu mare drag!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Katteryna astazi am directionat catre voi cei 353 Ron care erau in contul pentru Cristian.
Va pup si va imbratisez cu mare drag!

mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Doina nu stiu cum sa iti multumesc! Eu ma rog sa va fie rasplatite toate eforturile pe care le-ati facut pentru Cristian si tot ajutorul pe care ni l-ati oferit noua!

Saptamana trecuta am reusit sa ii cumparam Raisei un carucior adaptat problemelor sale. A fost achizitionat cu "ajutorul" Casei de Sanatate (noi am platit 780 lei diferenta din totalul de 2000 lei cat este valoarea lui) Este foarte comod pentru Raisa, sta mai dreapta si mai confortabil in el. Dincolo de dezavantajele sale (este foarte greu si ii lipsesc dotarile obisnuite(aparatoare de soare/ploaie, cos)este cea mai bun alegere pentru noi acum. Sper si ma rog sa nu mai fie nevoie sa il folosim, sper sa devina inutil pentru Raisa!
Aici este RAISA LA PLIMBARE
Maine vom merge la Bucuresti pentru masuratorile corsetului, avem si pentru el de platit o diferenta de 330 lei. Acesta ar trebui sa corecteze scolioza Raisei.

Sambata vom pleca la Constanta sa incepem terapia hiperbara care ajuta la oxigenarea creierului. Vom incerca sa stam 2 saptamani si sper sa ne descurcam si sa ne intoarcem cu progrese asa cum s-a intamplat de fiecare data dupa aceasta terapie. Sedintele sunt foarte scumpe, 400 lei sedinta. Ar trebui sa facem intre 10 si 20 de sedinte deci vom cheltui cel putin 4000 lei(10 sedinte de terapie fara cazare si mancare). Voi folosi banutii stransi pana acum din bazar, adica aproape 3000 lei si ma rog sa fie cu folos! Cand voi reveni voi atasa factura de la clinica pe blog iar daca se poate o voi atasa si la documentatia de la sectiunea ajutor umanitar.

Va multumim tuturor ca faceti posibila efectuarea acestei terapii, ca va ganditi la Raisa, ceea ce pe noi ne ajuta si ne intareste enorm si ca ne dati forta sa luptam!

Edit:tocmai au intrat cei 353 lei trimisi de Doina

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

bafta multa va pupam si va multumim pentru tot. Aveti grija de voi.

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Ma bucur din suflet ca v-am putut ajuta. Ai fost printre primele persoane care a donat pentru Cristian. Asta pe mine m-a impresionat mult si mi-a demonstrat a mia oara ca noi, cei cu copii speciali, suntem printre primii care intindem o mana.

Va pup cu mare drag!


mamica de baietzel Darius

Darius s-a nascut a doua oara
Darius 1 an
www.facebook.com/media/set/?set=a.247048438657385.78784.100000566922149" target="_blank">Darius 2 ani
pozele lui Labuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

la multi ani,Raisa,sa-ti dea Dumnezeu multa,multa sanatate alaturi de parintii tai dragi!va pupam,sa aveti o zi frumoasa!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Multumim Mihaela!

Astazi este o zi speciala pentru noi, caci in urma cu doi ani am primit binecuvantare de la Dumnezeu! Ne-a daruit un ingeras care ne lumineaza viata in fiecare zi, care ne-a apropiat de Dumnezeu si pentru care ne rugam sa fie sanatos!

LA MULTI ANI TRANDAFIRASUL MEU IUBIT!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Raisa! Sa ai parte de sanatate si toata fericirea si iubirea din lume!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

La multi ani Trandafiras iubit!!!
Iti trimitem multi pupici si te purtam in suflet si-n gand clipa de clipa!
Katy

Mergi la inceput