Prietene la bine si la greu - 105

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lyly, condoleante pentru bunic.
Many, sper sa iti treaca raceala repede repede. Nu mai fa scenarii negative, trebuie sa fii pozitiva si sa fii sigura ca veti reusi! conteaza foarte mult, chiar daca iti e greu. Dar la cat efort faceti pentru bb2, eu zic ca mai ai putin de tras, si pe urma urmeaza partea frumoasa!
Simina, deci voi sunteti deja la plimbat pe jos, mare a crescut ranjita!! Amalia prin casa merge binisor in picioare, dar afara incaltata in ghetute si imbracata gros nu face nici un pas. In mod clar nu poate calca bine incaltata cu ghetutele, astept sa vina primavara sa cumparam niste incaltari practice si comode.
Noi am experimentat o saptamana de dormit iar doua reprize pe zi, dimineata devreme la 9 si dupaamiaza la 2-3, de unde spuneam ca doarme o singura data, iar si-a dat programul peste cap. E maraita de cand a facut febra saptamana trecuta, maseluta inca nu i-a iesit de tot, iar mofturi la mancare si scuipat mancarea e deja lege. Ma apuca nervii si toate alea, eu sunt cu dureri de cap de vreo doua zile. Nu stiu cum o sa ma descurc cu doi, dar clar nu imi va fi usor deloc..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 9+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Monis stii cumva numele titularului de cont? Stroe Ecaterina sau Uzea Ecaterina, banuiesc ca este aceeasi persoana dar care este numele trecut la deschiderea de cont? La agentia Raiff. de langa mine sunt tare ciufute si vor dupa ce dictezi IBAN-ul sa spui titularul de cont. Multumesc

mami de Vlad (29.10.2009)



Many, multa sanatate!!! Hai ca o sa fie bine .
Cred ca fiecare simte asa, ca n-ai putea face fata, dar stii bine cum ne intarim in fata necazurilor copiilor... si stii vorba aia: sa nu-ti dea D-zeu cate poti duce.... .

Uzea trebuie sa fie (cred ca Stroe e numele de dinainte de casatorie).
Am dat si eu mailul cu formularul 230 in doua firme pana acum. Incerc sa-l mai dau si intr-o banca...

Apropos de asta, Dozz nu incerci si la tine cu formularul pentru cei 2%?




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Fete dragi va pupam printre M (de data asta de adulti ) si dorim ca nimeni sa-i aiba ca fuse tare greu.

Lyly
, spun si eu Multi Ani cu intarziere, multa sanatate si sa va dea Domnul tot ce va doriti si visati
Condoleantze, Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul!

Monis
, sarut mana pt link, sper sa-i ajute Dumnezeu sa reuseasca ceva.
Felicitari Santi, tine-o tot asa!

Si gargaritza a inceput sa mearga pe sarma exact cu o zi inaintea lui Santi. E o fericire pe ea mai mare decat a noastra!

Cu somnul suntem dati peste cap nu numai de la boala ci si de la frichinelile donsoareai care de vreo cateva nopti se trezeste pe la doua-trei si sta vreo trei ore treaza Sper ca de luni cand va merge la gradi sa fie mai obosita si sa se regleze. Iar este lipita de mine de zici ca suntem siamezeBine, este atat de scumpa cum ma mangaie si ne dragalim insa nu vreau sa stea numai dupa fustele mele.

Gata, fug sa-i pregatesc ceva de papa (apropos Licu , de ce nu incerci sa o lasi pe ea sa pape? - Giulia de cand mananca singura nu mai refuza nici o mancare, mananca super bine - bine lasa un dezastru in urma... )

va pupam si incerc sa mai intru mai tarziu!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis noi nu putem folosi formularul 230, daca suntem in CIC, nu? DAca putem te rog ajuta-ma cu informatii.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor, am nevoie de ajutorul cuiva din Bucuresti,daca e posibil.....
Luni trebuie sa merg la Ambasada Japoniei pt a depune actele pt viza fetei. Problema este ca dupa cateva zile ar trebui sa merg din nou,sa iau viza(imi vine foarte greu sa merg din nou la Bucuresti).... Ar putea careva sa ma ajute? Asta insemnand sa mearga la Ambasada Japoniei,sa ia viza si sa mi-o trimita prin DHL?
Si,de asemenea,sa ne intalnim luni pt a-i da imputernicirea (Platesc transport,efort,timp si orice altceva)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Fetelor, am nevoie de ajutorul cuiva din Bucuresti,daca e posibil.....
Luni trebuie sa merg la Ambasada Japoniei pt a depune actele pt viza fetei. Problema este ca dupa cateva zile ar trebui sa merg din nou,sa iau viza(imi vine foarte greu sa merg din nou la Bucuresti).... Ar putea careva sa ma ajute? Asta insemnand sa mearga la Ambasada Japoniei,sa ia viza si sa mi-o trimita prin DHL?
Si,de asemenea,sa ne intalnim luni pt a-i da imputernicirea (Platesc transport,efort,timp si orice altceva)



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


ai PM

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Monis noi nu putem folosi formularul 230, daca suntem in CIC, nu? DAca putem te rog ajuta-ma cu informatii.

mami de Vlad (29.10.2009)



nu, ca nu facem venituri in CIC. Dar fac altii , toti colegii nostri etc

Lumi ai mesaj si de la mine pe mess




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salut gagici, azi suntem si noi pe-acasa, cu treburi administrative aka ordine si curatenie

Ramonik imi pare rau ca nu ati ajuns, nu am mai vazut-o pe Ruxi de cand avea 6-7 luni , au venit Lumi, Beatrice si Ionela, copilasii s-au jucat frumos, Sabina ar mai fi stat la joaca, nu i-au ajuns cele aproape 2 ore , dar trebuia sa mai ajungem si in Piatra asa ca am plecat primii.
Uite aici cateva pozici

am vazut si pozici cu Matei, Remus si Iulian, dar nu am apucat sa las comentarii

Lyly si Simina condoleante pt bunici

Many te cred ca e greu, dar ai incredere, esti o femeie puternica si o sa treci cu bine si peste asta, si o sa fii cea mai fericita mamica de copilasi frumosi

Licurici Amalia mai creste pana vine si bebe din burtica, poate o sa te intelegi altfel cu ea si nu o sa fie chiar asa greu

revin ca Sabina e franta si trebuie sa faca nani



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ziua si de la noi!!

in primul rand..La multi ani cu sanatate si numai bucurii si impliniri alaturi de acei dragi,Lyly!!

P.S condoleante ptr. bunic!!!

many think pink!!!! tinem pumnii sa fie totul bine pana la urma!! multa sanatate!! ce mai face vladut? pozici?

monis multumim de link !!! cutremuratoare situatii!!
P.S azi dupa 15 ar trebui sa intre banutii !! ms mult inca o data !!!

BoboMom felicitari ptr. bilantul piciului si multumim de info!!!

Dana n. lasa butoiul deoparte si hai mai des pe la noi!! multa sanatate lui davidut!!! ( e tare fain cum danseaza el)

gabitza si noi avem antiderapante miniblu ,dar nu am sesizat odori neplacute!!

Lumi ce fain ca mergeti in Japonia!!! isteata foc pisicoasa!!!!

Simina te inteleg perfect cu plimbatul de manuta...noi suntem in stadiul asta de ceva vreme ...si sa te tii ,frate cand o ia la pas alergator....mai luam tricicleta cu noi ,ca e mai usor de dus si cand oboseste il pun in ea (deocamdata mai sta in ea)


din categoria cra-cra: David reuseste sa urce singurel treptele mai mici ,pe celelalte numai cu ajutor,dar se tine foarte putin de manuta; cunoaste sensul multor cuvinte si le foloseste corect in context (sus-jos,cald-rece,alee-se opreste in fata ei si zice lee,indiferent unde le vede etc),stie cum il cheama (da-did),cum ma cheama pe mine,pe bunic si pe bunica..si ar mai fi,dar mno ce e prea mult strica..

trimit si revin dupa ce pun papa la foc ptr. piticot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

aaa,Monis voiam sa zic ca David e incantat de jucarie!!

bag un ochi la intalneala de la Iasi si apoi fug...nu rezist tentatiei

Mergi la inceput