am nevoie de sfaturi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

deci nu ar trebui sa-i fie cald. caruiorul de care e? cand o pui in el culcata ai incercat sa dai copertina pe spate? poate asa ii place . ma gandesc ca vede mai multe.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Cred ca orice solutie ai alege, inainte de toate ar fi bine si pentru tine si pentru bebelina sa incerci sa faci toate manevrele calm-chiar daca e foarteee greu uneori si iti vine sa o iei la fuga. Gandeste ca e un omulet care nu vrea sa stea in carut nu pentru ca nu vrea, are ea un motiv, un disconfort poate gen prea frig, prea cald, prea tare carutul, ceva tare de la haine, capse nasturi pe body, etc, poate vrea sa te vada pe tine sau ceva in jur, gandeste-te ca pentru ea tu esti prima persoana care poti rezolva asta. Ia carutul in casa, pune-i jucarii sa le poata vedea atinge, pune-i muzica, mai ia-o in barte, pune-o la loc cu calm si cu drag si zambind. Poate merge, nu stiu, merita incercat. Eu am avut cu primul baietel o chestie de genul acesta cu masa- cand il puneam in scaunul de masa urlaaa. Prima data am zis ca asa e la inceput, a doua oara deja stateam cu inima stransa ca ma asteptam sa faca la fel si asa a facut. si asta a continuat o vreme. Il luam si ii dadeam sa manance in brate disperata ca nu mananca, va slabi si tot felul de ganduri negative imi faceam cu ce nu va merge. Intr-o zi a venit o prietena la mine si in timp ce ii canta si dansau l-a pus in scaun. Eu deja ma gandeam da da, stai sa vezi acum cum urla. Si nimic, i-a dat sa manance tot cantand si zambindu-i. Atunci am realizat ce deja era o lupta, eu eram stresata ca n-o sa manance, cum esti tu stresata ca o sa stai inchisa in casa ca nu sta in carucior, bebe ma simtea si nu se mai simtea in siguranta si plangea. Incearca si pune-l o data cand esti linistita, nu te grabeste nimic si poti sa te relaxezi. O sa treaca asta si o sa te plimbi mult cu ea prin parc. E doar o perioada. Mult succes si sa-ti creasca minunea mare si sanatoasa!

Mergi la inceput