Nasterea la Arcadia - Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui boboruza

Buna, sunt insarcinata am 32 de sapt. , pana acum am fost urmarita de un anume doctor de la CV dar ieri cand am fost la cabinet la consultatii si am stabilit anumite lucruri despre nastere m-a dezamagit pt felul cum a pus problema , anyway ... imi doresc sa nasc la ARCADIA natural , si ma gandeam la d-na Dr. Cristina Cacicovschi si vroiam sa intreb daca a mai nascut cineva cu ea si cum vi s-a parut dpv profesional .

Buna! Este o mamica care a nascut cu ea, a vorbit numai de bine de dr Cacicovschi. M-a convins si pe mine si am renuntat la medicul meu care lucra la Cv (cam aceeasi faza am patit-o si eu la cab ei)si am ajuns la dr Cacicovchi. Am fost o sg data la ea si vreau sa spun ca este super, atat ca persoana cat si ca om. Eu personal ti-o recomand cu incredere.
Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boboruza spune:

Multumesc pentru informatii, mai am o programare la dl. dr si am sa vad cum pune problema si daca isi mentine opinia ... daca nu cred ca voi apela si eu la d-na dr. Cel mai tare ma enerveaza cand doctorii pun problema nu cum iti este tie mai bine ci cum le este lor mai comod si usor ... eventual sa iasa si bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB

Citat:
citat din mesajul lui camiki

Marti la 17 am fost chemata si eu.

Ce fain....si eu tot marti la 17. O sa ne vedem acolo, pacat ca nu ne cunoastem :D, ne gasim noi pe acolo. Cand ar trebui sa nasti?

Atunci o sa ne cunoastem marti,eu am dpn pe 26 martie,maine facem 34 de saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui camiki

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB

Citat:
citat din mesajul lui camiki

Marti la 17 am fost chemata si eu.

Ce fain....si eu tot marti la 17. O sa ne vedem acolo, pacat ca nu ne cunoastem :D, ne gasim noi pe acolo. Cand ar trebui sa nasti?

Atunci o sa ne cunoastem marti,eu am dpn pe 26 martie,maine facem 34 de saptamani.

Ce fain....Noi avem DPN 16 martie, avem deja 35 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

buna fetelor..eu am fost la cursul lamaze unde e o tipa foarte draguta care o sa va explice etapele travaliului, o sa va arate cateva exercitii pe care le puteri face atunci pentru a va reduce durerile,primele semne ale declansarii nasterii, o sa vedeti niste filmulete cu nasteri naturale si o sa-i arate partenerului cum sa va faca masaj atunci cand va doare coloana .in mare parte cam asta se petrece si dureaza 2 ore.puteti sa va si notati ce va zice...eu una am fost asa cuprinsa de tot ce se intampla acolo ca acum ma chinui sa-mi mai aduc aminte pozitii care iti amelioreaza durerile de spate...am deja 39 de saptamani si luni merg iar la control sa vad cand apare bebe .sarcini usoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Multumim de informatii Sanda :) Abia astept sa merg si eu...... Chiar sunt curioasa de masajele pt durerile de spate pt ca nu mai pot....am niste dureri.....
Pupicei si nastere usoara !!!!!!
Te asteptam si cu povestea nasterii ,daca o sa te lase bebelinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Deci Sanada,ai intrat pe ultima 100,saptamana asta ori cealalta ar trebi sa nasti,nu?Asta daca vrea si BB ..So,iti tinem pumnii si asteptam sa ne povestesti cum a fost.Astept si eu sa treaca timpul mai repede,ca mi-e din ce in ce mai greu,nu mai dorm bine noptile,dureri de spate,dar cu toate astea sper sa stea BB acolo pana la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Si eu la fel....imi este din ce in ce mai greu...Seara mai ales simt ca imi ajunge burta pana la genunchi, merg aplecata ca altfel nu pot....ma doare....Cu toate ca nu am burtica asa de mare ma dor toate, abia pot sa ma mai intorc seara de pe o parte pe alta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Fetelor stiti cumva rezervele la Arcadia sunt si cu 2 paturi? Eu am intrat pe tur-virtual Arcadia si am vazut doar cu un pat. Mie personal mi-ar placea sa fie cu doua, chiar daca stai acolo numai 2 zile mi-ar fi urat singurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanda_baby spune:

chiar ca sunt pe ultima suta de metri si sincer nu mai am rabdare...abia astept sa vina BB ..daca nu vine nici saptamana viitoare cred o sa-mi provoace nasterea ca am sa intru deja in 41 de saptamani..oricum ma bucur ca a stat BB pana acum pentru ca imi facusem multe griji cu tratamentul de mentinere.Voi ati facut contract cu vreo firma de recoltare de celule stem? eu am fost foarte nehotarata dar pana la urma am facut la biogenis si as fi vrut sa aud si alte pareri.
Pupici

Mergi la inceput