Nasterea la Arcadia - Iasi (2)

Nasterea la Arcadia - Iasi (2) | Autor: copiloi

Link direct la acest mesaj

Primul capitol

Link: www.arcadiahospital.ro/maternitate/info/maternitatea-arcadia" target="_blank">Maternitatea Arcadia


Nasteri usoare si bebei sanatosi!



35 +

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

fetelor, o intrebare! daca se decide bebe sa vina mai repede de termen si nu imi permit sa stau la arcadia cu el mai mult pt ca stiti cat e de scump, dr. de acolo, Dr. Cacicovschi ma poate urmari si la Cuza? are voie? ca daca nu am medic la Cuza si trebuie sa ma duc acolo ce fac, nu ma mai baga nimeni in seama ca stiti cum e daca nu ai medicul tau. Ma intelegeti ce vreau sa spun?

...asteptand o minune in viata mea!
25w+
Daria-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

din cate stiu eu dr cacicovschi este medic doar arcadia, nu cred ca poate sa te ingrijeasca la cuza.....

Eu as vrea sa intreb daca stie cineva....Sa zic ca am contractii false, ma duc la arcadia, ma interneaza, dar de fapt a fost doar o alerta falsa...Platim o zi de spitalizare sau ce se intampla????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

alyna nu te interneaza. te verifica si vad ei daca e fals sau e pe bune

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Alyna,daca ai ceva probleme si necesita internare,te costa 450 pe zi,doar ce am intrebat eu ieri cand am mers sa semnez contractul cu ei.E cam nasol si sper sa nu fie nevoie,ca eu stau cu stresul asta cam din 25 de saptamani,am colul deschis si coborat, dar vad ca prin tratament am ajuns cu bine la 34 si sper inca multe saptamani inainte.Doctorita mea, mi-a spus ca daca cumva ma apuca mai repede de 35,merg la arcadia,vede care-i treaba si ma transfera la cuza voda,asta dupa ce iau ei legatura cu un medic de acolo,pentru ca la arcadia sant mult prea piparate scorurile si nu prea-ti permiti,sau nasti la ei si ceri transferul dupa alea 2-3 zile la cuza voada daca doamne fereste e nevoie de spitalizare extra.Dar cine mai vrea sa ajunga la Cuza,odata ce ai nascut la arcadia,fugi de cava si ajungi tot acolo,cam stupid.Asa ca Doamne ajuta sa nastem toate fara probleme la Arcadia!
Ce stiti de neonatologii de la arcadia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camiki

Alyna,daca ai ceva probleme si necesita internare,te costa 450 pe zi,doar ce am intrebat eu ieri cand am mers sa semnez contractul cu ei.E cam nasol si sper sa nu fie nevoie,ca eu stau cu stresul asta cam din 25 de saptamani,am colul deschis si coborat, dar vad ca prin tratament am ajuns cu bine la 34 si sper inca multe saptamani inainte.Doctorita mea, mi-a spus ca daca cumva ma apuca mai repede de 35,merg la arcadia,vede care-i treaba si ma transfera la cuza voda,asta dupa ce iau ei legatura cu un medic de acolo,pentru ca la arcadia sant mult prea piparate scorurile si nu prea-ti permiti,sau nasti la ei si ceri transferul dupa alea 2-3 zile la cuza voada daca doamne fereste e nevoie de spitalizare extra.Dar cine mai vrea sa ajunga la Cuza,odata ce ai nascut la arcadia,fugi de cava si ajungi tot acolo,cam stupid.Asa ca Doamne ajuta sa nastem toate fara probleme la Arcadia!
Ce stiti de neonatologii de la arcadia?



scuze daca sunt indiscreta, dar cine e doctorul tau?

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 18+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Doctorita Samoila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Fetelor voi ati fost la cursurile lamaze ???? pe mine m-au chemat marti....sunt tare curioasa ce o sa se intample

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camiki spune:

Marti la 17 am fost chemata si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boboruza spune:

Buna, sunt insarcinata am 32 de sapt. , pana acum am fost urmarita de un anume doctor de la CV dar ieri cand am fost la cabinet la consultatii si am stabilit anumite lucruri despre nastere m-a dezamagit pt felul cum a pus problema , anyway ... imi doresc sa nasc la ARCADIA natural , si ma gandeam la d-na Dr. Cristina Cacicovschi si vroiam sa intreb daca a mai nascut cineva cu ea si cum vi s-a parut dpv profesional .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui camiki

Marti la 17 am fost chemata si eu.

Ce fain....si eu tot marti la 17. O sa ne vedem acolo, pacat ca nu ne cunoastem :D, ne gasim noi pe acolo. Cand ar trebui sa nasti?

Mergi la inceput