Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Gataa, mi-am facut programare la nutritionista vinerea viitoare!
Ma simt deja mai slaba

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)

Felicitari.. Eu cu dieta.. nu am nici o sansa. Am incercat sa exclud pentru o zi ciocolata si m-am trezit cautand prin dulapuri dupa ceva dulce. Se pare ca nu pot renunta si basta. In schimb, am fost sambata la Pilates si m-am simtit asa de bine dupa.. dar greu.. tare greu. Parca ma miscam mai "cu talent" cand eram insarcinata decat acum.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Andreea! (scuze pt intarziere)
La noi botezul a fost f frumos, dar ffff scurt. N-am apucat sa dansez cu bebe, sa facem poze, etc. nu stiu de ce, dar a trecut fff repede timpul. Eu am lasat pe toata lumea sa-l ia in brate, sa faca poze, de imbracat, l-am imbracat in costum.
Am primit o groaza de cadouri. Si haine arimi mai mari,. nu prea inteleg de ce.
Si am uitat sa va spun, noi am avut ca marturii borcanele de miere, pe fiecare masa a fost un ursulet d eplus, hainele la biserica le-am dus intr-un cos cu 2 ursuleti pe el, tortul cu ursuleti. ca doar Patrick e un ursulet, nu?

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Neatza!
Andreea! (scuze pt intarziere)
La noi botezul a fost f frumos, dar ffff scurt. N-am apucat sa dansez cu bebe, sa facem poze, etc. nu stiu de ce, dar a trecut fff repede timpul. Eu am lasat pe toata lumea sa-l ia in brate, sa faca poze, de imbracat, l-am imbracat in costum.
Am primit o groaza de cadouri. Si haine arimi mai mari,. nu prea inteleg de ce.
Si am uitat sa va spun, noi am avut ca marturii borcanele de miere, pe fiecare masa a fost un ursulet d eplus, hainele la biserica le-am dus intr-un cos cu 2 ursuleti pe el, tortul cu ursuleti. ca doar Patrick e un ursulet, nu?

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




Si poze ... poze.. Sa vedem si noi ursuletul.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Bravo Corina pentru ideea cu ursuletii!!!

Asteptam poze sa vedem si noi minunea de bebe imbracat la costum.

Amelia sa stii ca am avut si eu cateva nopti mai grele din cauza patutului in sesnsul ca se trezea Luca de fiecare data cand il puneam in patut. Dar nu am renuntat si atata l-am tot pus pana a adormit de oboseala. Stiu ca a mai spus cineva de paturica. Asa fac si eu acm. Il tin cu mine in pat cand il alaptez dar infasat in paturica lui si dupa ce adoarme il mu cu tot cu paturica si atunci nu simte asa tare diferenta de temperatura. Ideea e sa nu renunti caci mai tarziu e mai greu. Mult succes si sa ne tii la curent!

Fetelor v-am urmat sfatul si am mers la nasi cu Luca. A fost foarte foarte cuminte. Am mers pe jos caci nu stau departe si a fost frumos afara. Am ajuns acolo si Luca era f bine dispus, a ras, a gangurit, a fascinat pe toata lumea. L-am tinut mai mult in dormitor , nu acolo cu toata lumea. I-am dat sa pape, a dormit un pic timp in care a reusit si mami sa povesteasca cu unu,altu si s-a trezit cu plans grav pentru ca nu recunostea camera.L-am imbracat repejor si am venit acasa. Sa vedeti ce s-a linistit in camera lui .Eu zic ca a fost foarte bine pentru o prma vizita in "societate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Apropo de recunoscut camere, saptamana trecuta am schimbat ceva in camera lui Lucas, in sensul ca am montat o biblioteca.

Cat am montat-o, si apoi umplut-o de carti si decoratiuni si jucarii, Lucas a dormit in balansoar, in birou. Cand am terminat operatiunea, tocmai ce s-a trezit si Lucas, si l-am luat la el in camera sa il schimb etc. Fetelor, din momentul in care a intrat pe usa, a zarit biblioteca, e chiar in fata usii, si a inceput sa o analizeze de sus in jos, si de jos in sus, cu gura pana la urechi, zambaret tot. Am stat vreo 10 minute cu el in fata bibliotecii, s-a tot uitat, si-a mai dat cu parerea, si zambea, zambea... Tare haios!

Si sambata, m-a certat fiu-miu pentru prima data! Ne guguleam noi, vorbeam unul cu celalat, el la mine in brate, numai un zambet, si imi vine ideea sa ii fac niste exercitii de kineto. I s-a schimbat brusc expresia fetei dar s-a conformat resemnat. Apoi cand am terminat, l-am luat din nou in brate, si incruntat tot mi-a zis : eeeahaouoaaee (sau ceva similar ) luuuung si pe un ton suparat asa , cu totul altfel de cum imi vorbeste de obicei

Corina, felicitari pentru botez!! Si eu vreau sa vad poze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Corina, sa va traiasca crestinutzul! Si eu astept poze, ca noi mai avem pana la botez, poate vad ceva interesant pe acolo...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ukume, multumesc mult de sfat . Sper sa reusesc si eu intr-un tarziu sa o obisnuiesc sa doarma singurica, ca eu nu dorm deloc cu ea in pat, tot cu grija stau. O sa testez faza cu paturica / saculetul de dormit.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

tocmai am realizat ca eu nu am nici macar o poza am avut 2 fotografi si noi nu ne-am mai luat aparatul. Am avut vreo 3 invitati cu aparat, poate imi dau ei poze, ca pana imi dau fotografii albesc.
Nu stiu ce a fost in capul meu...de fapt cred ca n-a fost nimic, ca nu am dansat cu bebe decat noi 4, apoi doar eu cu el nu am dansat DELOC, nu am mers pe la mese sa facem poze, nu am avut timp de nimic. Mi s- aparut ca am stat doar o ora. De fapt s-a terminat cam repede, fiind duminica. Lumea obosita, Arianna a dansat si topait si deja la 22 nu mai putea, asa ca pe la 22.30 noi am venit acasa. sotul a venit si el dupa vreo 45 min.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina, nu fi trista, important e ca l-ai crestinat!

si noi am avut tort cu 2 ursi, unul cu cravata si unul cu floricica. si eu tot la nissa m-am rezolvat.va uitati din nou pa poxe si vedeti tortul, daca vreti, ca le-am adaugat.

nici noi nu ne-am destrabalat la botez cata vreme am avut copiii la restaurant, in camera hotelului. dar de la 10 juma la 1 juma, am facut-o lata! am trecut prin toate muzicile, de la angela similea la joe dassin si zorba grecu si sarbesti si makedonesti si oltenesti si moldovenesti si jazz si metallica/cargo/ tapinarii. plus nelipsitul dan spataru pe care am fct fel de fel de sincronuri, nemaivorbind de brasoveanca la care am luat si ospatarii, iar cand a bagat anda calugareanu cu portocala, am aruncat de la unu la altu toate portocalele de pe mese. am fct dansez pt tine si lumanarile erau trofeul, au castigat prietenii nostri care fac saltul din dirty dancing, dj era tavalit de ras, iar la nush ce melodie d-a lu cotabita sau aurelian andreescu a fct kakaoke si noi eram backing vocals. a zis ca daca era moculescu prezent, ne dadea zece la cate versuri stim. la un moment dat am pus gil dobrica hai acasa si chelnerii erau fericiti ca pleaca nebunii, dar le-am zis apoi ca a fost la deruta, asa ca am mai ascultat si melodia aia cu "mai avem nevoie si de iarba" plus inca o ora de dansuri, culminand cu jazz. ne-am dus sa luam cadourile din apartamentul unde avusesem copiii si ne-am intors in sala de mese, sa vdm ce fetze fac chelnerii. sa innebuneasca aia cand au vzt ca ne intoarcem.oamenii astia care am ramas la final ne-am distrat ca la balamuc. se vede ca eram toti cu copii mici, scapati dintre pampersi.

fug sa pun in nasuri niste colargol. sa-nnebunesc, nu alta. soarele pe cer la 15 sulite si io nu ies cu astia ca au muci!

am fost la echo de cord, suntem ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

salut mamici, ne primiti si p noi?
avem 3 luni si ne cheama eric
iar eu sunt oana

Mergi la inceput