Bibi s-a dus la ingeri. :( Condoleante familiei!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aticia spune:

Multumesc tuturor fetelor care au intervenit- fara voi nu as fi reusit. Povestea lui Bibi va aparea in curand publicata in revista clik si in Adevarul.Azi am incheiat filmarile pentru emisiunea Apel de urgenta de la TV Neptun, un post TV local din Constanta. Emisiunea va fi difuzata sambata seara de la 18.30, iar pe timpul zilei se vor da detalii despre caz la emisiunile de stiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Lori, sunt vesti foarte bune, ma bucur din tot sufletul sa apara si rezultatele, te rog mult sa ne tii la curent. Cand va fi difuzata emisiunea pe Neptun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aticia spune:

Salut,
e prima oara cand fac raportul asa ca sper sa fie bine :
DONATII DIN BAZAR
In luna februarie s-au adunat din donatii din bazar banuti in lei si dolari( s-au facut si plati prin paypal). Asadar s-au strans 543 lei si 34$.
Destinatia banilor este achitarea facturii de transplant de maduva.Banii raman in cont pana se aduna suma totala pentru achitarea operatiei si procedurilor medicale.
Starea cazului nostru: inca adunam bani- maine mergem sa facem hemograma si miercuri facem a 10a transfuzie
ALTE DONATII
Ca update la cazul nostru va pot spune ca in total pana la sfarsitul lunii trecute se stransesera aprox. 19.000 de euro. Au mai ramas de adunat 121.000 de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Lore LA MULTI ANI fie ca toate dorintele sa ti se implineasca si sa petreci frumos de 8 Martie alaturi de cei dragi.



mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Draga ati, stiu ca esti ocupata, dar poate arunci un ochi pe aici pe la subiect. Ai de la mine un PM.

_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

ALATURI DE BIBI

BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

Am trimis si eu bani pe paypal, sper sa se adune cat mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cititi va rog si dati mai departe:

http://zicolorata.blogspot.com/2011/03/trebuie-sa-il-ajutam-pe-bibi.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Prietenele mele din grupul mamicilor de dulcetzuri si papanashi de sept-oct 2007 au raspuns cu generozitate rugamintii mele de a dona cate ceva pentru bazarul umanitar, pentru ca banii sa mearga in conturile lui Bibi si in cel al Raisei. Recunosc ca le-am luat prin surprindere si nu au avut timp sa se gandeasca prea mult ce ar putea dona, pt ca eu le-am scris joi, iar vineri ne-am intalnit. Insa au dorit foarte mult sa ajute, asa ca cine nu a avut ce sa doneze pt bazar, mi-a dat bani, sa-i depun direct in conturile lor. Astfel, astazi am depus in contul lui Bibi 150 lei, suma donata de alinkav si RoxanaG .
Spre sfarsitul saptamanii sper sa mai primesc cateva obiecte...

Suntem cu sufletul alaturi de Bibi, vrem sa citim ca operatia a fost o reusita si sa-l vedem pe Bibi cum creste mare si se bucura de o copilarie frumoasa ! Doamne ajuta !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aticia spune:

Multumesc Luy pentru initiativa ta. Esti o femeie minunata. Nu stiu cum voi putea vreodata multumi tuturor celor care se implica alaturi de noi pentru ca Bibi sa creasca si sa fie sanatos. Voi incerca sa fac rost de materialul care a fost difuzat pe TV Neptun si sa-l uploadez pe youtube.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aticia spune:

Azi povestea lui Bibi a aparut pe blogul lui Cabral http://cabral.ro/.
A aparut o inadvertenta, in sensul ca se pot face nu 30 ci maxim 300 de transfuzii, insa transfuziile ne sunt si prieteni - si dusmani. Sunt bune pentru ca ne salveaza bebelusul de la luna la luna- si dusmani pentru ca ii incarca organele vitale cu fier provocand ravagii in timp- mai ales intr-un organism in crestere, cum e cel al unui copil de 9 luni.
Multumim Luminita si multumim din suflet, Cabral!
O primavara minunata tuturor!

Mergi la inceput