Prietene la bine si la greu - 104

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

asa.....am si eu timp de cateva vorbe

Magda mult succes sa veniti cu rezultate bune

lalu - enervanta e febra asta, deci cu tusea s-a rezolvat, traiasca ridichea neagra

Simina - treci la treaba, acum ai si numele, ce sa mai, ma bucur ca Maya nu a ramas cu semne

Ancutzule-vai vai ce-a avut Sabinutza la rusinica, pupam fetele

many - pupam fata cu program incarcat, e bine ca e aproape de casa. Auzi luna asta nu e luna viitoare, aia in care vine masina?

lyly - cum sunteti?

Miany - ma bucur ca ati scapat de domnii M, nazbatiile sa vina ca sunt semne de bine

biara - un pup mare pt piciorus

Dankutza - felicitari pt rezultate

Coque, Lili, Ralu - pupaciuni fara exceptie.

Hai toata lumea sa se faca bine, vulpea nu stiu ce a facut dar sigur vina vine primavaraaaa

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetelor, va rog frumos spuneti ce cantecele cantati copiilor? ca eu inafara de www.trilulilu.ro/monique1326/5242745f90ad2f" target="_blank">povestea unui ciobanas, www.trilulilu.ro/hrista19aida/60df83f5dbab0e" target="_blank">in padurea cu alune, www.trilulilu.ro/pitiq/41a5b908a5a052" target="_blank">gasca si www.youtube.com/watch?v=UH5SFnQvriM" target="_blank">o lume minunata - la asta oricat de suparat ar fi la masa, deschide invariabil gura
nu prea mai stiu. si si-asa nu am voce, mai repet si 3 prostii, o sa ma urasca pitix mai incolo

pls help




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

fetelor, va rog frumos spuneti ce cantecele cantati copiilor? ca eu inafara de www.trilulilu.ro/monique1326/5242745f90ad2f" target="_blank">povestea unui ciobanas, www.trilulilu.ro/hrista19aida/60df83f5dbab0e" target="_blank">in padurea cu alune, www.trilulilu.ro/pitiq/41a5b908a5a052" target="_blank">gasca si www.youtube.com/watch?v=UH5SFnQvriM" target="_blank">o lume minunata - la asta oricat de suparat ar fi la masa, deschide invariabil gura
nu prea mai stiu. si si-asa nu am voce, mai repet si 3 prostii, o sa ma urasca pitix mai incolo

pls help




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


deci esti prea tare, eu in afara de padurea cu alune, inger ingerasul meu cantat in ritm de c-eo fi, ce-mi vine si cateva versuri din o lume minunata nu mai stiu. asa ca, propun la intalneli sa ne printam cantecele si sa le invatam impreuna

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Simina, nu stiu daca inseamna ceva visul sau nu, dar eu de mult timp vroiam sa te intreb de ce nu te apuci de bebe2, avand in vedere cat de usor iti e cu Maya: papa bine, doarme tun... Ce mai...trai pe vatrai...


Monis
, in afara de muzica clasica, ii pun cantecele de pe youtube, iar el sta nemiscat - ca au si imagini. Asa ca, de ex, la scoaterea din apa de baie, am deja deschis youtube cu cantecelele pregatite. Asa reusesc sa-l impachetez in liniste.


Cateva cantecele de pe youtube (pe care eu le-am invatat deja pe de rost ) ar fi: Iepuras Coconas, Veverita, Un catel mititel (Timi rade in hohote daca fac si eu: hapciu! in timpul cantecului ), Azi grivei e manios, Pisicuta, Soricelul chit, Gainusa cea motata, Pupaza din tei, Infloresc gradinile, Un motan cat un pisoi, Ratustele mele, Boboceii, Oac oac diri diri dam, Noi suntem piticii (asta nu-i prea place, probabil din cauza vocii barbatest...habar nu am....desi Pavarotti asculta cu placere...).
Astea mi-au venit in minte acum, dar sunt mai multe. Unele au "videoclipuri" de toata prastia, dar asta e... pana gasim ceva mai bun.

Aaa, era sa uit de Nuki Nuki si Cho Cho kakao - care sunt in topul topurilor.



PS: ha, ha, ce tare esti, raluci. Parca mi te si imaginez.
MAi, eu la cantat nu am treaba, dar poezii nu tin minte neam. Nu i-am spus pana acum nici una. Tot ii cant...



Mami de Timi nazdravan si 14+ cu Fantomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

PS: ha, ha, ce tare esti, raluci. Parca mi te si imaginez.
MAi, eu la cantat nu am treaba, dar poezii nu tin minte neam. Nu i-am spus pana acum nici una. Tot ii cant...


pai pe bune, mai bine le cantam noi decat orice youtube, ia baga si tu un print si lipeste de frigider, sa vezi ca incantarea va fi mai mare

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele eu abia astept sa iasa urzicile

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

mai ,monis,eu am ragusit de cat i-am cantat si ii cant...in mare,e vorba de cantecelele mentionate de smara,pe unele le stiu integral ,pe altele partial...coincidenta,chiar azi am vizionat niste videoclipuri pe youtube,sa-mi reimprospatez memoria....mai nou ,m-am scos ...am primit de la fina-mea niste cd-uri (sunt in engleza ) cu cantece ptr. copii si i le pun pe alea,deja le stiu si la astea versurile atat le-am ascultat(yankee doodle,georgie porgie,jack and jill etc)...asculta,danseaza (chiar si cand mananca ,mai face unele figuri)...asta ne preocupa de cateva zile (am depasit stadiul masini)...

p.s cam multe paranteze in mesajul meu....


edit: daca tot am stat azi cu calculatorul deschis in prezenta lui fiu-meu ,a lucrat si el ceva : mi-a distrus tasta I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

musai sa ies ca cineva ma calareste!!!(si ma vrea numai pe mine desi e tata acasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, eu ii cant aia cu un 'motan cat un pisoi/sta pe-o lada de gunoi'..si... mai incolo il calca masina ..ca sa vezi ce educativ ii cant Am cutiuta aia muzicala cu vro 40 cantecele si de pe aia am invatat din mers. Dar recunosc ca mai mult de 3 cantecele nu am retinut..Si ala cu '1 elefant, se legana pe o panza de paianjeen' si ii numar pana se plictiseste si imi intoarce spatele si pleaca
Lumi_calin, trimit prin posta ca e ieftin, 3 ron la colet normal cu plata in contul meu bancar, sau 7 ron pt colet cu plata ramburs la posta cand il ridici.
Mai tarziu daca nu fujiti la culcare va pun poze cu ce am mesterit pt o prietena nazbadaioasa cadou surpriza pt dle le sotzde valentine.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 9+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

merci fetelor , mai astept idei si in continuare

Miany nu am nici un PM. am coletul facut deja, daca vrei sa-l pun maine la posta, trimite-mi adresa.




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput