BIOGENESIS FERTILITY CENTER (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

auzisem parca ceva de 85%. sunt minunati!
eu nu am platit nimic nici astazi. nici nu stiu daca trebuia ...sincer nici nu m-am mai gandit.
cu emotiile ai dreptate, au mai trecut :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Tokyo, analiza de azi trebuia platita. Esti tare :)) o sa platesti luni dublu, ha, ha!

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

super tare :)))

nici cristna nu mi-a spus nimic ...

si cat trebuie platit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

lasa tokyo, ca tie iti aduna la sfarsit.
ingeras da cat ai dat, ca la mine in oras is niste preturi de mori = adica eu am dat si miercuri si azi cate 100 de lei. la urmatoarele repetari o sa ma duc la alt lab la care e jum pretul dar iti da rez in 2 zile. acum e prea impt rez ca sa ma zgarcesc la bani.
eu din lotul nostru mai stiu tot asa 2 tipe doamna aceea mai in varsta care nu a ajuns la punctie, o tipa care a fost in salon cu mine si a obtinut doar un folicul si nu cred ca era de calitate ca plangea saracuta si tipa care a facut hiperstimulare care a a fost cu mine si tokyo in salon dupa et.oricum la entuziasmul mariei de miercuri sigur is f multe reusite.
eu chiar cred ca am asteptat sa apara clinica asta ca sa fac fertilizare. de cand am citit despre ei mi-au atras atentia in primul rand pentru ca nu erau romani si dupa prima vizita din noiembrie 2009 m-am indragostit de ei si am zis eu daca ajung la fertilizare aici vin. eu puteam lejer sa fac in iasi cu echipa lui onofriescu dar nici o secunda nu mi-a trecut prin cap asa ceva. in plus eu cand l-am intrebat pe el de fiv a zis, a nuu, n-ai cum cu chistul tau. adoptia e solutia pt tine.
raman la ideea mea ca in viata lucrurile nu se intampla cand vrem noi si cum vrem noi. Exista cineva acolo sus care ne poarta de grija.
in alta ordine de idei, va anunt prima dim de greata. yupiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

filipac si eu abia am devorata cum o felie de lamaie ...
oare asa devreme sa inceapa greturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui tokyo

super tare :)))

nici cristna nu mi-a spus nimic ...

si cat trebuie platit?


57 ron

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Voi vorbiti serios?
Doamne, cat imi doresc sa-mi fie rau si sa-mi vomit toate matzele de 3 ori pe zi! numai sa stiu ca bb este in regula!

Eu nu am nimic, nu mi-e rau, nu mi-a fost la nicio sarcina rau.
Doar somn, sani si pipi des (toata sarcina).

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

ingeras, stii ca si eu am zis la fel: suport orice, numai bb sa fie ok.
acum, la drept vorbind, eu iau utrogestanul de dim oral (din cauza acelei scurgeri maronii, care acum s-a oprit) si poate fi si de la el. insa chiar am simtit nevoia sa manac ceva acru si racoritor :)

parca miercri au sunat mai repede, nu? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

clar nu suntem normale ca ne bucuram ca ne e greata iar tu ingeras ca ne invidiezi. inseamna ca esti o norocoasa ca n-ai chestii din asta naspa.
cel mai frumos a fost ca prietena mea care e insarcinata in 12 sapt si care a zis ca ea isi face testul de sarcina pt mine in dec, si daca e poz o sa fiu si eu insarcinata, si care nu prea a avut stari de rau pana acum imi scrie dim in acelasi timp cu mine - mi-e greata. si cand a ramas i-am zis asteapta cu greturile si vomele pana in feb ca sa boram amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Da, Tokyo, m-am uitat eu mai devreme cand am postat data trecuta :)) la 12.07 aveam raspunsul.
Acuma beta e mult mai mare la toate trei si dureaza mai mult pana primesc fax-ul de la laborator

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput