Fluturasi de martie-aprilie 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Yoni, ti-am trimis Pm!!!


Trebuie neaparat sa stam de vb zilele astea sa ma lamuresti ce si cum trebuie sa fac!!!


Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

ok Ally ne auzim zilele astea
multumesc ptr PM, o sa-ti trimit si eu
si bafta maine la eco, sa vii cu vesti bune

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Somn usor si voua fetelor Yoni, Lauriciu!!!
Eu nu am maine eco, am avut joia trecuta!!!


Pe maine burtici!!!

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Irinuca, nu Lauriciu....scuze...iti dau un miel de pasti!!!

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Somn usor si voua fetelor Yoni, Lauriciu!!!
Eu nu am maine eco, am avut joia trecuta!!!


Pe maine burtici!!!

Ally , Eduard 32 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!

eram convinsa ca joia asta, nu stiu de ce
scuza-ma, ce sa-i faci ma intelegi, sunt gravida

fericita 36+ cu Sara Andreea
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Buna fetelor...da eu mai trec pe la voi...va citesc:) numai ca nu ma pot exprima :P....n-am nascut inca...sunt in asteptare pentru ca nu stiu nici eu DPN exact...nu a fost un bebe programat si in consecinta eu nu mai stiu care e ultima menstra...Eu sunt dupa ecografe...cu ele traies:D...Intrebare intrebatoare...daca nu vine medicul meu noaptea...si pe mine ma apuca nascarea noaptea cui dau eu banii?Medicului de garda?Daca ii dau lui atunci cine imi scoate firele?

In 38+ cu Sophie Elena (cel mai probabil)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pe mine la ora asta ma tot bantuie gandul ca nu stiu cum o sa nasc...am plecat tare confuza azi de la doctor...si incep sa nu mai am rabdare, obosesc atat de repede, gafai din te miri ce, ma simt ca o leguma toata ziua, dorm greu...mi se pare ca mai am o vesnicie pana vine momentul...

stie cineva cum se face dozarea de anticorpi la incompatibilitate de grupe de sange? a fost cineva la institutul de hematologie? eu am zis ca las treaba cu luatul de sange pentru analize pe sapt viitoare, si tot asa si asta cu anticorpii...dar nu stiu in ce consta, poate stie cineva despre ce e vorba...

yasmi sa te faci bine si maine dimineata sa ne spui ca esti bine

noapte buna burtici

Luca, AMR 10 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata..

Schris de unde stii ca ai incompatibilitate de grupa de sange?Tu ce grupa ai si sotul ce grupa?Eu habar nu am de asta si nici medicul meu nu a pomenit ceva...Si ce se poate intampla daca ai asa ceva??


Stiu ca se mai vorbea pe aici de incompatibilitatea asta..dar nici atunci nu mi-a fost foarte clar..

Saru'mana pt raspuns (anticipat!)

28+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata,v-am pregatit cafeluta

bb_yasmy esti deja pe la spital pe undeva?? nu cumva s-a gandit bebe sa vina mai repede??sa iti faca vreo surpriza??

eu ma simt putintel mai bine in dimineata asta si ma bucur de nu mai pot,parca am scos capul dintr-un butoi unde am stat o vesnicie,ingrozitoare senzatie

va doresc o zi cat se poate de linistita

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (15.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna

Buna fetelor...da eu mai trec pe la voi...va citesc:) numai ca nu ma pot exprima :P....n-am nascut inca...sunt in asteptare pentru ca nu stiu nici eu DPN exact...nu a fost un bebe programat si in consecinta eu nu mai stiu care e ultima menstra...Eu sunt dupa ecografe...cu ele traies:D...Intrebare intrebatoare...daca nu vine medicul meu noaptea...si pe mine ma apuca nascarea noaptea cui dau eu banii?Medicului de garda?Daca ii dau lui atunci cine imi scoate firele?

In 38+ cu Sophie Elena (cel mai probabil)


Medicului de garda sigur si el se va ocupa apoi de tine. Dr tau doar dc vrea sa vina sa te vada..Pentru fire s-ar putea nici sa nu mai mergi, iti pune resorbabile...La mine asa a fost si cu medicul si cu firele

Lavi bafta mare la eco, abia astept sa vii!!!Si eu am avut niste contractii aseara mama-mama, burta pietroi, dureri d eciclu, de spate, bb se impingea spre iesire...am stat mult si bine sa se linisteasca. N-am luat nimic.

Ailed, tie bafta la analize. Sa dea DUmnezeu sa iasa ok si d edata asta. SUnt sigura ca asa va fi. Esti foarte constiincioasa cu dieta!

Cami, sper ca restul glicemiilor au iesit ok, intra si spune-ne!

Iony, felicitari pe ca totul a decurs cum trebuie si ca vei face epi. Da-i sfaturi si lui ALly, ca vreau sa nasca si ea tot cu epi

Anaxena, ce dulce e Mariuca...credeai ca-ti spune ea ceva ce nu stiai, asa-i?? Dar s-ar putea sa vina si la tine barza mai repede...cam cum iti doresti tu asa...Ce frumos!

Stefana, ma bucur ca te-ai mai linistit cu eco..Vezi ce de pareri au si medicii, fiecare cu experienta lui

Irinuca felicitari pentru AMR! Dormi acum, asa-i? Am sa servesc imediat si cafeaua, pastrez si tie una calda.

Scrish, dar chiar ca mult costa nasterea...cand ma gandesc ca eu dau maxim 18-20...parca nu-mi vine s acred...mai ales varianta cu 95. mil...Dar daca tot ii ai iti spun sincer ca e important la prima nastere sa fie totul frumos si bine. Eu la prima am fost cam stresata, panicata, nu stiam nimic si asistentele de la neonatologie nu te bagau in seama pur si simplu. 3 zile cit am stat in spital cu am avut decat cativa stropi de lapte...de stres...Noroc ca sunt mai puternica asa si incerc sa trec peste greutati fara sa ma lamentez prea tare...

Andreea, Strumfpi, Catank, hai fetele intrati!

Deea, spor la cumparaturi!!! Azi merg prin Obaibi, au reduceri 70% (asa se merita). Iau pentru cei mari nu pentru junior, ca pt el am de toate. V-am spus poate va intereseaza si pe voi.

Las pentru toate.

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ally, am pus si eu poze de azi, cum am promis
Neataaaaaa!!!!!!!!!!

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput