Prematuri f mici Prettysunshine si ingerasul Lucas

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:



-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Mai stiti ceva de Pretty si bb Lucas?
ne rugam pt ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:



Bebe Lucas nu te lasa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Lucas e mai bine dupa o saptamana foarte lunga,dar inca traiesc cu teama,abia azi au reusit sa reduca oxigenul la 22 la suta si de ieri au reintrodus lapticul,insa mi-e frica de momentul cand ii vor scoate cortizonul.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Pretty trebuie sa crezi ca v-a fi bn, pt ca v-a fi bn. DD e alaturi de voi si noi ne rugam pt binele vostru.
Uite mai e putin si faceti o luna, DD vrea sa traiasca.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

va fi bine Ingrid, sunt atatia ingerasi care-l vegheaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Ingrid,eu zic ca e bine 22 la suta ,puiu meu a avut si la 3 luni 22 la suta,respira bine atunci.E normal sa ti mai fie frica,teama dispare pe parcurs ,cand el o sa mai creasca e normal,stiu prin ce treci si te inteleg.Spera,ca asa si el te simte ca nu ta ai lasat batuta si tu ii dai putere.Dumnezeu e cu voi ai incredere si el le rezolva pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

of,Loys,noi am avut doar 21 la suta pana la problema cu plamanii,iar azi avea din nou 27 la suta,tare ma tem sa nu creasca din nou.Iar oxigen inseamna probleme cu ochii.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de bebe Lucas (15.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

INGRID, suntem langa tine si bebe Lucas, cu gandul si ruga.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Of Ingid,eu nu am stiut ca de la oxigen poate ramane orb pana la vreo 3 luni,cand inca avea oxigen.Ma rugam ca copilul meu sa fie cum o fii numai sa fie .Puiu meu a oscilat de la o zii la alta,cand vroia mai mult cand nu mai era nevoie.Nu trebui sa ti faci griji ,nu respira in fiecare zii la fel ,nu are apnoie?Cat are acum in greutate?puiu meu cand la m adus din Budapesta mai avea nevoie de oxigen nu puteam sa i dau de mancare fara tubuletul legat de biberon,aici in luxemburg iau bagat din nou CPAP-ul,ca sai forteze plamani ,eu una eram ingrozita ca el a tot avut apnoie si facea rute false cand manca,eram pur si simplu ingrozita,dar nu era mare lucru ,cum nu mai vazusem asa ceva mi se parea.......enorm pentru mine orice alarma.Acum le inteleg ,si acum am momente cand exagerez ,.Puiu meu are displasie pulmonara (sper ca am scris corect)care ii trece cu timpul,intradevar e fragil din cauza plamanilor dar asta e ,stau cu el in casa si mai putin pe afara fara magazine.Eu zic ca puiu tau respira bine nu ti fa problema pentru ochisori,stiu ca vrei ca el sa fie bine ,daca doctorul lasa ca saturatie maxim 95 la suta ,sa nu depaseasca,nu o sa aibe probleme cu ochisori.puiu meu nu a respirat aproape deloc 100 la 100 ,de asta nu are nimik.Fi tare Igrid si curaj. DACA AI INTREBARI DESPRE ORICE ,ITI RASPUND DACA STIU CU CEA MAI MARE PLACERE.

Mergi la inceput