Prematuri f mici Prettysunshine si ingerasul Lucas

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine

Au trimis deja un psiholog,dar e o fata asa tanara,cred ca n-are decat vreo 25 de ani,a fost draguta,dar nu stiu cat m-a ajutat ca mai mult m-a aprobat.
Mami de Cosmin (03.07.1997) si 23+ cu bebe Lucas

My baby

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.



Mai, astia-s toti o apa si-un pamant, si la mine la fel, a venit o fetica tanara, stagiara probabil si nu aveam nici un chef sa-i zic nimic, ii spuneam ca totul e ok ca sa scap mai repede de ea.

Uite ca a mai trecut o zi in care bebe a stat cuminte la caldurica. Si tot asa vor mai trece multe. Te pup, o noapte linsitita, sa ne spui rezultatele de la analize.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Buna pretty1
Am intrat si am citit zilnic ce s-a scris aici si m-am bucurat cind am vazut ca trec zilele si bebe creste acolo unde ar trebui.
Vreau sa iti spun ce mi-a zis mie o prietena cind eram destul de pesimista in ceea ce ii priveste pe piticii mei: trebuie sa crezi ca totul va fi bine, nu sa speri, nici sa iti doresti ci sa crezi cu tot sufletul ca veti fi bine si tu si copilasul.Poate ca suna asa ca o teorie frumoasa, dar la mine a functionat.
Sa dea Domnul sa cresteti cit mai mari, daca se poate cit mai aproape de termen si sa te bucuri de un bebe sanatos si voinic.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

asteptam sa ne dai vesti bune, noi iti suntem alaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Multumesc ca sunteti alaturi de noi,noi suntem bine,nu mai am contractii,dar tot intru in panica la orice durere cat de mica.Speram sa putem s-o tinem asa cat mai multe saptamani,sper sa si reusim!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si 24+ cu bebe Lucas

My baby

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

superrrrr....ma bucur mult si incearca sa nu te mai panichezi, ai sa vezi ca va fi bine ai nev carti, ceva de citit, andrele de impletit?? daca ai nev de ceva spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Emanouela,multumesc,carti inca mai am din Romania,nu stiu cat or sa ma tina,nu ma pricep la impletit,trebuie sa vad unde gasesc niscai reviste in franceza,ca in engleza slabe sperante

Mami de Cosmin (03.07.1997) si 24+ cu bebe Lucas

My baby

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

vrei ceva anume in engl???? mai gasesti, sa stii si in engl. nu promit nimic dar ma interesez, daca vrei ceva anume, spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

emanouela,ma plictisesc de nu mai pot,citesc mai toata ziua,iar aici la spital numai reviste in flamanda,din pacate nimic in engleza.Ma plictisesc,dar sunt multumita ca am ocazia sa ma plictisesc,sper sa ma plictisesc cat mai mult!

Mami de Cosmin (03.07.1997) si 24+ cu bebe Lucas

My baby

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

scriu acu mai in detaliu ca atunci era mancarea pe foc
deci in romana am multe carti, colectia Adevarul, de la Jurnal, Jules Verne, ce vrei...am si Disney....multeeee asa ca daca ai nev, spui. la Fnac, e o Diverta a lor, aici de gasesc si in engl. reviste gasesti dar in engl, ca doar e oras multicultural, am sa intreb unde anume si revin cand aflu....pana atunci stai cumintica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Pretty, ma bucur mult ca esti ok. Iti urez sa te mai plictiseti macar inca 12 saptamani. Eu am carti dar nu prea am cum sa-ti aduc, nu am cand/cum sa ajung la Gent. Daca ar avea sotul tau drum prin Brux pot sa-ti fac un pachet. Te pup si-ti doresc o noapte calma si odihnitoare.

Mergi la inceput