Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***303***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Helou aghein:P.
Anamariame, nu remarcasem cu cantaritu', io vroiam sa te intreb ce-i aia dieta scarsdale.
Sa va zic de-ale Phiphei. Io ziceam ca e timida ca atunci cand vine cineva la noi intai pandeste, sta retrasa, cateodata protesteaza, vrea in bratze la mine sau se ascunde dupa picioarele mele...azi am avut revelatzia: depinde de sexul acelui "cineva"
A venit azi curieru' cu telefonul si ma gandeam ca ce se va mai intimida fata, poate va plange...si ea-l intampina cu gura pana la urechi. Ba mai mult, cand s-a pus ala jos sa-si completeze ale lui a venit langa el si-l tragea de picioare zambitoare. Si atunci m-a pocnit revelatia si am tras o recapitulare: la cine a plans/ a facut pe sfioasa/ s-a cerut in bratze? Pai: la o fata nashei venita pana la mine dupa ceva, la vecina, la vara-mea pe care n-o vazuse demult...Alta recapitulare: ce barbati au venit pe la noi? Unul care a instalat microcentrala, altii doi care au facut ceva revizie, un meserias "bun la toate", curierul...Si mi-am dat seama ca de fiecare data nu s-a dezlipit de langa astia!! Aia mestereau si ea statea gugutz in sufletul lor si le zambea. Ce ma fac io cu asa fata?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever




http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ai cam incurcat-o, Ilinca!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Ilinca, Theo e genul de copil care nu sta locului o clipa, nu intelege cand i se spune ca nu are voie, e ceva gen ca Ana lui Pisik.A fugit de langa sot si s-a dus la scarile rulante, pana sa ajunga la el deja cazuse.Eram in magazin sotul trebuia sa-l pazeasca.Totusi a avut noroc ca nu a patit ceva mai rau,de semne nu imi fac probleme ca ma gandesc ca putea sa pateasca si mai rau,prefer semnele decat altceva.Hai ca m-a sunat o prietena si am vorbit mai mult de o ora la telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

haha Ilincaaaa, exactasa face si Pisilinca...Tati e tare mindru de ea



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu sint deloc fan telefoane mobile si accesorii, in conditiile Jambo are magazin cu asa ceva Chiar nu ma pasioneaza; am un nokia foarte rezistent cu care putem sparge si nuci ; nu ma tenteaza sa-l schimb.


Pisigri, wow Africa! Mie mi-ar placea sa traiesc acolo; chiar ma batea si pe mine gindul intr-o vreme; am aceasta "pasiune" de cind mi-am facut o gramada de prieteni africani in Franta; sint niste oameni deosebiti cu povestiri impresinante si uimitoare; ar fi fain sa fie si Motanu' pe aceeasi lungime de unda; Jambo, de exemplu, nu ar fi curios nici in vizita sa mergem!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sanatate Poggonicei si un car de pupici!

Mireal

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Meeey... io ma apucasem de raspuns la capitolul trecut... ca am de recuperat.. so, comentez aci ce recuperez de dincolo.

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Hei, ce fursecuri de-ale Denisamadei? Precis ca atunci cand s-a dat retzeta n-am bagat-o-n seama caci ma subestimam, toate retetele mi se pareau grele:))) Dar acum ca sunt o mare maestra in ale bucatariei, as vrea reteta
[...]
Tema: v-ati imbatat vreodata? Cand, unde, cum, de la ce, de ce?:)))) Asta-i tema de-aia sa exulta dushmanii si sa ia notitze!!!:)))))))


Nu-s kiar fursecuri... da'e bune, mai ales ca le poti face in forma preferata. Vazui ca a postat Gianina reteta intre timp. Io m-am dotat cu forme diverse, dar vaz ca Gianina urmeaza sfatul lui Costin, care nu vedea necesitatea akizitionarii de forme de biscuiti cand avem "borcanul formelor de biscuiti".

Mey, cu tema... ce sa zic... kiar sa mi se taie filmul, nu am patit, ca am inkis supapa la timp. Dar de ametit... sunt inalt intrenata... De urmaritori nu ma stressez prea tare, ca doar si Chiti m-a observat cand am trecut la a doua bere.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Sint precisa ca te vei "invirti" cumva sa organizezi o vacanta minunata!
[quote]citat din mesajul lui novus
Ina, ce de-a teme, eu raspund la cea cu planurile de vacanta: anul asta nu stiu ce vacanta vom avea deoarece Pisi nu poate lipsi decat vreo 4-5 zile legate in perioada verii pt ca sunt pe final cu proectul atunci plus ca daca e totul ok ne mutam si noi tot atunci asa ca nu stiu ce finante vom avea, asa ca probabil vom merge cateva zile pe undeva aproape sau mergem in octombrie undeva la caldurica dar dupa cum stau lucruruile la araboci undeva ar fi vreme calda atunci cred ca nu mergem... asa ca anul asta chiar nu prea stiu ce vom face dar iesiri pe wkd sigur vom face multeeee


Adik nu mai merem in Gretzia anul asta!? Mi-ai promiiiiiis!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

Sanatate Pogonicei
MIREAL, of, ce patanie. Norocul meu ca Ana e ceva mai precauta, adica nu asculta neam, dar nici nu prea se aventureaza in chestii periculoase - minus dusul in mijlocul strazii, ca nu pricepe si pace ca masinile sunt periculoase

Ana sta acasa. Pana luni. Aseara a vomat de cat a tusit, iar azi am fost la spital sa o vada dr. Are gatul rosul si iritat, ganglioni umflati, nas plin si infundat, use iritativa. Nu are febra, ceea ce o scapa momentan de antibiotice. Suntem pe tratament, vineri revenim la control.



Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Cica aratm bine. Alb 13 era descrierea. Intr-un final ma trezesc. Imi era rau. Ma duc pe balcon ca se iesea usor din camera incare eram. M-am incurcat in rufe fix ca in desene aniimate. Am ajuns cu brio la geam si cand am vazut eucat de sus e etajul 3 am inceput sa dau la rate. Ai mei 2 etaje mai sus, noroc ca dormeau.




Simply, ne-ai trezit nostalgii cu amintirile la olimpiade... ce se mai petrecea si pe la olimpiadele astea... Ce vremi si ce oameni erau pe atunci... He-heeee! Eu inca nu ma dedam la alcooale pe vremea aia... de cat cu totul si cu totul tangential...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput