LMA Licurici de Ianuarie-Februarie 2009 (136)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola

Crisspy, uite ca tocmai aparusi:) Suc de portocale nu bea? mititelul..


Ba ii da mami suc de portocale, da' nu prea vrea sa bea...il urmareste prin toata casa sa-i de cu lingurita .

Nervi nu prea mai am , dar nu am nene chef de nimic

Crisspy, fericita de Razvi si 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian
cum suna vlad patrick?



Suna foarte bine...mie imi place in special Vlad, asa as fi vrut sa-l cheme pe Razvi dar nu a vrut Adi ca cica nu se potriveste cu numele de familie (Raicu)...plus ca asa il cheama si pe fratele meu

Crisspy, fericita de Razvi si 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,


Andreea este superba Ilinca... si eu ma topesc dupa numele ei, dar tati nu a vrut sa-i punem asa numele bebelinei.. lasa ca si Elena e frumos..nu??
Ma gandeam eu ca nu pot iesi cu amandoi, mai ales ca am un Nazdravanel...

Dark multumesc, o sa caut sa vad ce gasesc pe aici..

Cristina sa-ti traiasca si cel de-al doilea flacau, important este sa fie sanatos, iar fete vei avea doua cand se vor insura.
Hainute cumpar...O sa-ti trimit o poza cu bubulina imbracata in rochita alba..
A si-mi place numele ales..

Crisspyse poate sa-ti spuna sexul cand mergi, dar nu este foarte sigur.. depinde cum se vede. Superbe pozele cu Razvi, am spus-o si ieri.

Fetele eu is cam nedormita, nu din cauza colicilor ci pt ca i-am lasat cam pe toti sa ia fata in brate sa o legene si uite asa am ajuns sa nu mai stea in patut, sa nu mai adoarma singura.. imi vine sa ma impusc.. mai rau este ca trebuie sa ma cert cu toti sa-i conving ca nu trebuie tinuta toata ziua in brate..

Va rog sa ma sfatuiti ce cadou sa cumpar nasilor la botez? Sunt tineri, mutati in casa noua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

pyc la multti ani
multa sanatate si sa mai intrii pe la noi
sa ne mai ajuti cu sfaturi

carmen poti lua orice daca sunt tineri
de la rame foto
pana la servici de masa
fete de masa mai deosebite
sau o veioza draguta etc.
sunt milioane de idei
eu de obicei combin ceva practic si mai ieftin
cu ceva mai finut si mai scump
si eu ma gandesc cum voi iesi afara cu ambele fete
da macar eu voi naste prin martie
si se face mai cald
si ma gandesc ca e si antonia mai mare
etc.
plus ca aici e mai usor
nu sunt f multe masini
etc.

bee sa va ajute Dumnezeu
sunt buni cei din viena
bafta si tieeeeeeeeeeee
stiu ca irinac este un OM deosebit
si eu ma bucur ca mi-e cuscra

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 31+ PETRA ADRIANA
AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Vreme urataaa aici!

LA MULTI ANI, Luca!!
LA MULTI ANI, Alexandra!!

Am fost la "toddlers", Mister a tras o tura buna de joaca pe acolo, a mancat tort ca a fost ziua unui prichindel, acum e la Lynn iar eu... stau si astept. Sa-mi trimita sefa info ca sa incep jobul (cel mai probabil de maine). Eu fiind self-employed, sunt platita pe cat lucrez, o saptamana oricum voi pierde caci e childminder-a in concediu, asa ca sunt taaare dormica sa ma apuc de treaba. Dar pana una-alta, e bine si sa stai (ar fi de facut curat prin casa dar lenea e destul de mare, rufele se spala singure in masina asa ca...stau )

Cristi, felicitari pentru baietel. O sa aiba Carol un fratior, si cine va mai fi ca tine si Cristi-tati, cu 2 flacai frumosi! Imi place numele Vlad, pe bunicul il chema Vladimir si am si eu un verisor Vlad, era initial pe lista noastra dar in Scotia nu prea merge: "My name is Vlad and my Mummy is from Transylvania" . Combinatia Vlad-Patrick e super-faina

Andre_ea, ati petrecut fain! Ilinca e o scumpa... ce au crescut copiii nostri! Nu mai sunt bebelusi!

Carmen, daca nasii sunt tineri si "mutati la casa noua" sigur gasesti ceva dragut si util. Eventual intreaba-i si pe ei ce si-ar dori, sau "arunca o geana" prin bucatarie si vezi ce le-ar prinde bine si inca nu au. Ceva gen robot care face de toate cele, un steamer, un set de ... ceva, dragut si util.

Crisspy, ma bucur ca este bine cu sarcina. Sper sa scape Tzumpi repede de costipatie. Ce bine ca se muta ai tai la Bucuresti, ii veti avea aproape si mai ales il vei avea pe Razvanel cu voi acasa.

Micola, important e sa continui sa trimiti CV-uri, sa "aplici" pentru joburi si va veni si serviciul bun pentru tine.

Sanatate multa la toata lumea!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

"My name is Vlad and my Mummy is from Transylvania" .







mama de Carol (29.12.2008) si 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyc spune:

Va multumesc fetelor pentru urarile de ziua mea! M-am bucurat de ele si de faptul ca v-ati gandit la mine!

(.....pe de alta parte ma simt prost, caci eu nu spun niciodata la nimeni la multi ani si nici nu ma uit pe listuta aceea cu zilele de nastere...

Ieri am lucrat, am ajuns acasa seara, obosita, am avut insa sampanie, tort, am comandat niste sushi, am primit si cadouri....un tablou frumos facut de Paul, inramat...inca "ceva" (ca nu stiu ce reprezinta, sa-i zicem o sculptura) inramat facut dintr-o pasta de modelat, pe care a lipit stelute si sclipici....si de la tatic un lantisor cu diamante....si cam atat, gata cu ziua mea!

Azi mi-am luat zi libera, de musai, caci nu am bona.....si asa de bine imi prinde....ne-am jucat, am desenat, am facut baie cu spuma, am mancat, acum bebe face nani, eu pe net......cand se trezeste vreau sa iesim sa il duc la tuns si sa dam o fuga pana la plaja sa aruncam cu pietricele in apa...Doamne cat va invidiez pe cele care ati putut sta acasa cu copiii si sa profitati de asemenea momente!!!

Pupici, Pyc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

La multi ani Arianna, Luca si Alexandra! Sa cresteti mari si sanatosi!
Carmen nici eu nu cred ca ar fi indicat sa iesi cu amandoi afara, mai ales ca Stefan e...nazdravanel. Eu cel putin nu ma vad acum facand fata pe langa Thea la inca un bebe in carucior. Dar depinde si de copii...
Eu pe nasi i-am intrebat, pur si simplu, ce cadou sa le iau de botez. Dar daca ai vostri sunt tineri si proaspat mutati, ai o multime de posibilitati.
Cristi important e sa fie bebe sanatos. Pentru Carol sigur va fi mai bine sa aiba un fratior, mai ales ca sunt de varste apropiate. Iar pentru tine...poate a treia oara iese fata O sa razi, dar chiar am o cunostinta in situatia asta, si-a dorit mult o fata si abia al treilea a fost fetita. Ea avea de gand sa incerce pana la patru...
Dark iti urez sa fie cu noroc noul job. La mine numai maine nu-i poimaine, adica de vineri incep si eu. S-a nimerit bine, sa nu ma stresez tare din prima
micola iti doresc sa iti gasesti cat mai repede de lucru
bee gandurile mele bune se indreapta catre tine si socrul tau, sa fiti bine amandoi.
andre_ea ti-am admirat printesa de ziua ei, e asa de dragalasa Tortul unde l-ati facut?

Eu am aflat, in urma unor crize si a unei ecografii, ca am niste frumuseti de pietre la vezica biliara, drept pentru care mi s-a recomandat s-o scot cat mai curand...brrr

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712" target="_blank"> Thea primul an
Thea creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

LMA sarbatoritilor din ultimile zile!!!
La multi ani,Pyc!!

Arriel,multa sanatate, stiu ca operatia in sine nu e mare lucru, mai bine le scoti si ai scapat de dureri si probleme.
Crisspy,sa ai un bebe sanatos si cuminte!!
Cristi, felicitari pentru baietel,poate din a treia incercare iese o fata .Imi place numele pe care l-ai ales.
Andreea, scumpa foc Ilinca si ce par lung are!!





Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Arriel, imi pare rau de vestile tale, mama mea e operata de foarte multi ani si se simte ff bine

Cristi felicitari pentru baietel, eu zic sa te bucuri pentru ca se vor juca amandoi. Mie imi place numele foarte mult

Fata mea nu ma lasa sa dorm deloc noaptea , plange la titi cand mananca mai toata ziua ....si uite asa suntem amandoi obositi morti.



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput