**Buburuze de 2009 in actiune(5)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

nU Ma refeream la faptul ca Eva daca se sperie se duce la usa si sta acolo,sau ma ia de mana si spune pa pa.Eu rad de ma sparg ca ea rezolva toate situatiile asa.Se duce la usa si asteapta acolo s aplecam.Asa e tac`su`.Eu nu am nici o treaba cu chestiile astea,ea se ridica si pleaca.Si asa face de cand nu mergea.Se ducea taras la usa si astepta.Oricum nu stie inca sa riposteze ea e la capitolul"pupa"tot..de nu stiu ce sa ma mai fac cu ea.Ea pupa televizorul,calculatorul,usa si tot ce poate.Am deschis si un subiect dar nu intereseaza pe nimeni se pare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lavi farsele le-am ascultat aproape pe toate ...unele sunt mortale..
Cris de abia astept sa-ti vad potaita
Ema tot asa agitat ii Darius...s-o fi indragostit baiatul si sufera......Cris nu ma bati..Da
Mady off mititica...chiar ca e o tara de kk...pai cum frate sa refuze un copil in stare grava din lipsa de locuri...Ma rog ca starea ei sa se imbunatateasca. Doamne ajuta Pe mine ma intristeaza foarte mult astfel de cazuri si de multe ori evit sa citesc sau sa vad la tv ....ptr ca ma oftic ca nu-i pot ajuta pe toti... Societatea e cruda dar mai tare doare indiferenta celor care pot sa ajute si nu o fac. Suntem alaturi de ea


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 31+ o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

salutare fetelor am venit si eu
am avut o zi destul de buna linistita, cu cateva exceptii pana la urma am vb cu mama si i-am zis de bani, uni zic ca la omu al dracu sa ii iei si cenusa din vatra, asa ca am decis sa iau bani de la socramiu si cand am ii dau inapoi ii ia bine nu iara bine dar eu imi fac datoria, consider ca sunt bani imprumutatii.

lavi chiar am ras la farsa, si ala cu numele belea.

cris firar a naibi de datorie sa scap dracu de ea ca mi sa luat, dupa ce ca iau numai prosti scumpe ca altceva nu are mai si te incarca pana nu mai poate si apoi fac pe sfinti [,

ema ce faci cu pistolu?? si nu m-ai mesteresc nik ca nu am chef din cauza supararilor, ca daca vreau sa margelesc tre sa fac trebile ca latfelse uita cas aia, chiar daca trebile pot fi amanate of doamne ce bestiuta ai?? a speriato pe biata stefi lasa ca se intalnesc mai des si se obisnuiesc.

[b] mady
nici eu nu stiu pe nimeni la budimex, chiar daca am fost odata cu fata, imi pare rau ca tea "caprit" coafeza ta, eu am o coafeza decand eram mika adica isi dadea corijenta in capu meu si acu ma face boboaca, imi pare rau pt ionela. ati rezolvat ceva??

[b] piky
sincer incerc sa nu mai iau dar era datorie pe 3 luni ca i-am dat cate putin sa facut la loc , pai eu una deabia am scapat de scoala asa cu accept examen la autostrada ta[:P].

fetelor pe langa toate problemele pot sa va spun ca am devenit inamicul nr 1 a lu cez... unde.... la remy, si de trei seri ne luptam intre noi si ghinion cxa eu ma oftic si mai ies si invingatoare am noroc de carti ari si de mascaltone... stiti doar mascaltone la mascaltone trage, sincer asa mai evadez si este mai ok, azi la internat soacramea pe socramiu la dezalcolizare, si am intrebat-o daca l-a dus acolo sper ca acu nu mai tipa si urla, si i-am dat peste nas ca m-ia dat mama bani sa iau un bax de pampersi si am venit cu ei acasa si ii zic pai ma inttrebat mama daca mai am pampersi si iam izs ca nu a scos bani si m-ia dat , si nu ia convenit.
gata fug sa vad ce idei imi mai vin sper ceva bun

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata...mi-e somnnnnnnnnnnnnnnnnnu mai reusesc sa-mi revin si ziua clar nu pot sa pun si eu cornul jos ca ii gaseste dracii pe toti sa sune si ciu-ciu odihna..iar la ora asta am niste ochi injectati de cine ma vede zice ca mi-am facut abonament fulloption la un magazin cu etnobotanice

dar hai sa ne bem noi ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

mady bu cate treaba mai am eu acusica,numai de alte topice nu am timp,dar parca era vorba sa vina la techirghiol,nu?nu sti?ce s-a intamplat cu ionela?....ei si cu tine,ba nu fata,au ajuns coafeze toate gagicile care au fost refuzate peste tot,mai putin in domeniul astamoamaaaa ce sadica sunt
picky nu i-am facut o poza asa,prima grija mi-a fost sa nu o ia la vale si sa se prabuseasca cu totul,dar m-am distrat copios de pe seama ei cand a venit seara ta-su de la munca[8D.fata,eu imi facusi datoria de a punu anunt,acum sunt absolvita de orice vina.da as pleca oriunde,numai sa am o zi linistita,fara munca si clar fara bunica ,ca m-am saturat.. .Ia sa vezi ce bine or sa se inteleaga fetele nostre cand o sa veniti incoace
getik pai asa sunt magazinele astea de cartier,mai ales daca sunt si singurele prin zona,umfla preturile de te lesina,dar important e ca scapati .Fata,nu am mai jucat rummy de cand era gravida,si eram 4 insi:eu,nato,sora-mea si cumnatul..iar masculii erau asa de ofticosi si trisoriiiiiiiii..mamaaaaaa..si ii prindeam si tot ei se suparau.Fosrte bine i-aui spus,sa nu creada ca ea e buricul pamantului si totul se invarte in jurul ei

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Neatza.Vin si io la va dau si voua.
Azi avem program de spalat rufe si facut mancare.Ca tati va veni de acum la opt noua seara.A,si trebuie sa ne luam calculator.Acu` sovai intre un laptop si un desktop,pretul e cam acelasi dar eu am deja un monitor de 21" si e nou asa ca as lua desktop...e mai bine dar unul cu configuratie sa mearga ca racheta.Aseara ne-am dus l real sa vedem ce si cum si la altex.S-a stricat cel al mamei mele si i l-as da pe al meu iar eu sa-mi iau unul nou.Si asta repede ca Eva nu poate sta la ea fara calculator.

Getik sigur ti-a incarcat socoteala....sunt niste nesimtiti.CAND mai iei sa-ti notezi si tu de fata cu el.

va pup si mai vin io daca ma lasa fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Am venit la cafea,apoi ma apuc de treaba.
Andu e mai bine,tot ii mai curg balute dar a dormit mai bine azi noapte iar ieri a papat ceva mai mult.
Cris-asa ma simt si eu tare obosita,mi-am cumparat vitamine(in ideea ca ma vor ajuta sa-mi mai revin),am luat vreo 2-3 zile iar acum le plimb in poseta dupa mine poate poate nu uit si iau iar.Visez si eu la o zi in care sa nu fac nimic altceva decat sa dorm dar e departe ziua aia.
Picky-da chiar ca ditamai autostrada ne-ai servit .Si eu imi doresc sa ne intalnim toate,cine stie poate vom si reusi.
Getik-e mai liniste acum ca socru nu e?
Va las,ma apuc de treaba!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata manrelor
crisule si mie mi-e asa de somnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn, e asa o reme mohorataaaaa.....macar nu-s sanse de ploaie, ca e rece, deci daca e, va ninge
picky agitat???? ieri parca a avut scaprici la fund.....pana sa il culc mi-a alergat in jurul mesei din living....si fata hai, da, arati super....si nu ma inerva....
deci ieri a fost cosmarrrrrrrrrrr.....vecinii demolau, plodu la fel....plus ca facea ca toate minunile prin casa si alerga de mama mama....asta c sa nu mai zic ca m-a tampit de cap cu un utrenulet cae canta, adus de picky....e, las ca te aranjez eu
azi nu cre s mai intru, vin astia sa schimbe instal electrica....alti bani, alta distractie
va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Salutare gagici!
Ne-am trezit si noi incet incet, ieri seara am fost la mama din nou si l-am filmat pe Rares vb la telefon, va pun filmuletul mai imediat doar sa-l descarc, mori de ras cu se certa el cu vocea care-i spunea post telefonic deranjat
Simina si noi am facut 39.6 tot de la maselute si ne-a tinut cam 2-3 zile, deci tot ce se poate sa fie de la masele, dar bine ca a trecut
Cris astept poza da? si pacat dar mare pacat ca n-ai sonor
Mady cum mai e micuta....Mady chiar nu-ti place deloc noul look?
Picky da iti dai seama ce ore sesi am de bucatareala...ms de sfatul cu sarea, stiam asta la ficatei ca nu se pune decat la final dar n-am stiut ca in general la carme, sarumana.....si bineinteles ca mi-ar placea sa ne vedem la vare la mare, ar fi tare frumos si eu ma bucur ca ne intelegem asa bine aici toate si sunt dependenta de voi....poza cu noul look am sa-mi fa doar ca e aceeasi doar ca mi-am vopsit radacinile ...iar cu soata sper si eu ca Mady sa se sature intr-o zi si de ei, ideea e sa nu fie prea tarziu multi
Simina bine ca iei vitamine, ai grija de tine
Mai fetelor voi ascultarati farsa cu solarul ca vad ca numai Picky si Getik au dat raportul, imposibil sa nu ziceti nimic dc ati ascultat-o, e mortala...eu de cate ori trec pe langa un salon de solar imi aduc aminte de farsa si ma apuca rasuuu
Merg sa-i dau la pici sa pape, revin!

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Hop si noi...am fost la o plimbare pana la Kaufland,pana la Finante,apoi o ora de alegat afara ca e tare soare si frumos si numai -2 grade.Am fost cu o prietena,nana fetei cu fiica-sa...ele doua se inteleg de minune,niciodata nu se cearta impart totul frateste..dar se stiu dintotdeauna.
Acu` ploada mea se da cu cracii in sus prin casa si darama tot ce prinde.Ema nu esti singura si a mea demoleaza..de aia eu o scot de doua ori pe zi afara cate o ora.
Lavi ma bucur ca esti mai bine,totusi vezi ca nu se satura de rude pune si tu punctul pe "i"ca doar esti nevasta si mama baiatului.
Cris eu cu bunica Evei adica mama ma inteleg de minune.Cam tot ce stie fata sa faca se datoreaza ei..in cele trei zile cat sta la ea,o invata sa manance frumos,sa numere si alte traznai.Cu mine..deseneaza sejoaca,construim si ne iubim.Dar dupa doua zile..si trei nopti de fapt vrea numai cu mine.
La mine striga bunica,la ea mama..deci nicicum nu e multumita.
In schimb soacra-mea...m-a scarbit ca duce vorba si pe la spate.

Va pupam mai venim noi,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

A si ce mi-a spus mie doctorita mea sa iau la stari de alea de oboseala magneziu efervescent de la additiva cred.De fapt scaderea magneziului ,a nivelului magneziului e problema.SI ARE UN GUST ASA BUN...MAMA MAMA.

Cred ca ne luam laptop,pregatim acu` actele,adica eu sotul si cumatrul vor semna ca doar asta stiu cel mai bine sa faca.

Am un chef de treaba de numa si tre` sa fac mancare fetei..cred ca niste piept de pui cu legume. si ma culc si eu odata cu ea.

Mergi la inceput