Ian-Feb2011- Hai Lo !Bv Babyleeks !Bv Ariana (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Imi pare rau sa aud de bebei bolnaviori! Sanatate tuturor!

Lorich uite de asta nu prea vreau sa-l tin pe Patrick acasa, ca sunt convinsa ca taica-su ii aduce mai multi germeni de prin mijloacele de transport in comun decat Patrick care are contact cu 4-5 copilasi. Asa ca daca e sa fie virusei, tot o sa fie, de la unul sau de la altul. Multa sanatate puilor tai!

Irinuka of, imi pare rau ca si-a dat flora intestinala peste cap, din pacate asta e efectul pervers al antibioticelor. Eu am oroare de ele, bine ca aici se prescriu tare greu.


Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Doloress bb Kevin a demonstrat pana acum in nenumarate randuri ca are personalitate, asa ca era clar ca el isi va alege data nasterii si nu va va lasa pe voi nici macar s-o ghiciti, s-o intuiti.
Multa bafta maine la dr!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#" target="_blank">Albumul piticului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

VA CITESC..
ma facusi frumoasa

Vin cu vesti dupa ce vin de la ginecolog!pup

Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Prezent, tot aici in formula economica! Am avut o noapte ciudata, fara contractii insa cu o durere constanta asa, surda, niste crampe care respingeau in spate, se duceau pe picior in jos, etc. Bantuiam netul pe la 4 dimineata, insa am reusit sa adorm si m-am trezit ca noua.

Nu mi-a facut bb damblaua sa se nasca pe 29, de-acum il las pe el sa vina cand vrea. Tocmai citeam aseara ca nu se stie inca ce declanseaza nasterea, ca unele pot sa ridice haltere si tot nu nasc, cica e bebele care da startul, un fel de Hey, mom, get me out of here! si el declanseaza niste hormoni la mama care provoaca contractii. Asa ca il las pe el sa aleaga, doar el o sa aiba ziua asta de sarbatorit toata viata, cine stie ce preferinte are.

Mama voia ieri ca era sarbatoare mare si tragea de nadejde sa ma induplece sa-i pun Ioan, Grigore sau Vasile insa iata ca n-a fost nici ieri. (yesss, baby tine cu mami!)

Taica-su vrea azi, ca azi e ziua solistului de la Sex Pistols, formatia lui preferata.

Sora-mea vrea ori azi , ori maine ori pe 9, ca la toata lumea in familie ni se termina datele de nastere in 1 sau in 9.

Cred ca bb Kevin se uita la noi toti si se tavaleste de ras prin lichidul amniotic.

Eu i-am zis sa vina cand vrea el, numai sa fie sanatos si sa se alimenteze bine acolo. Maine am intalnire cu doctorul si un eco scurt la spital.




Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!





La noi toti au sperat ca daca am nascut pe 6 ianuarie(in ajun de Sf Ioan) ca o sa-i punem Ioan sau Ionut, mai ales ca si dr se numeste tot Ionut. Insa noi am facut tot cum am vrut. A ramas Stefan-Mihai chiar daca e nascut in ajun de Sf Ioan.



Laura de dulce Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

VA CITESC..
ma facusi frumoasa

Vin cu vesti dupa ce vin de la ginecolog!pup

Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian


Bafta sa vii cu vesti buna.



Laura de dulce Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele? eu m-am chinit cu piticul, am zis eu ca se rasfata, dar de unde?! se ghemuia,se inrosea si tipa...a zis dr sa nu ii dau ceai, dar i-am facut pana la urma baby drink d'ala de colici, si vad ca doarme de la 15. Stiti ce ma gandeam, ieri a facut soacra'mea gogosi simple, si am bagat calde vreo 3 , iar seara inca 2, azi-dimineata iar...a mai luat si sotul de la real o paine d'aia mare calda, si cum mie imi place cocaraia...am bagat si paine d'aia.oare sa ii fie rau ca am bagat eu atata coca?! nu mai mananc,sa vedem daca mai face urat
Ne-am si cantarit astazi, avem 3.650g ! Miercuri aveam 3.400,deci in mai putin de o sapt am luat 250g
aditza mie mi-a zis dr sa ii dau pielea la o parte incet incet ,cate putin,la fiecare baie, ii tin puta in apa,pun putin sapun de bebe pe degete si trag usor. sa stii ca si al meu da din maini in somn si trage cate un suspin de zici ca se ineaca
tunde hai ca ai zis-o, ca nu i-a fost teama lui aditza de aia mare ! si ce bulan ai avut cu coaforul....d'ale tale.
doloress bebe Kevin a fost un cumintel ascultator, cat te-ai rugat tu sa stea cat mai mult in burtica, cu toate prob ... si uite unde ati ajuns !!! asa ca bebe Kevin merita sa isi aleaga momentul de glorie !!

Curaj Ariana


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

irinuka sper ca ti-a adormit bebe pana la ora asta, doamne ce aiurea, de la 7 dim...sa stii ca si pe mine ma streseaza socrela cateodata,vine ea si il pupa pe fata, cu ruj, mi-a fost rusine sa ii zic,dar i-am zis sotului daca o vede sa se ia de ea.si cand vin pe la noi,ne ducem din cand in cand la el sa il verificam(Ca nu am luat interfon inca), si sa vezi ce se gandeste ea sa il intoarca,si mi-l trezeste ! si inainte sa plece acasase duce, il pupa si il intoarce iar,i-am zis ieri "vezi cand te duci la ea sa nu il mai intorci ca il trezesti si nu ramai tu cu el!!!" , la care ea " hai mai mama ca poate amorteste si el" ,zici ca el nu se poate misca in somn !
tunde bafta la dr !!!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

DOLORESS;cand l-am nascut pe Mario eram f curioasa de la ce s-a declansat nasterea..toate asistentele si moasele au avut aceasi replica;atata a vrut sa stea in burta...copilul cand vrea sa iasa afara ...vineee...asa ca-s de acord cu tine

in legatura cu copilul bolnav,....mai mare problema si durere pt mine nu exista pe lumea asta...
Cand il vad bolnav sufar ca un caine...acum noi nu mancam...nimik!..si zice ca nici n-are pofta de nimic..ii dau fructe...ceva prostie a mancat la gradi...zice ca nu poate suporta carnea...nici sa vada.

va doresc multa multa sanatate la copilasi


Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Sanatate multa copilasilor bolnaviori

Tunde draga, dupa ce vii de la medic fa-ti timp si pune o poza cu ce ai facut tu azi: o mami frumoasa.

Doloress, e greu sa astepti sa vina, nu?

Shine pe unde esti?Roxx ceva vesti?

Bebelusa mea doarme de mai bine de trei ore. Cred ca la noapte...

mamica fericita de Elena Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

hop si eu!

tunde, da baftoasa esti! si ai plecat tu cu parul plin de vopsea din coafor. sper sa nu racesti acum!
bafta la dr! savii cu vesti bune bune!

doloress, hai ca mult nu mai este! rabdarica, rabdarica!

aditza si restul fetelor care vb de bb agitat in somn. stiu cum este si david la fel facea. stiu ca este vb de un reflex prezent acum la ei, dar nu stiu sa dau detalii. parca doloress pomenea candva ceva de reflexul asta cu maini agitate in somn etc. eu recomand o infasare usoara. nu ca pe timpuri, insa imobilizati un pic mainile, veti observa cu siguranta un somn mai profund si fara agitatii. eu nu l-am infasat pe david deloc, insa acum o sa-l infas pe marc,cel putin prima luna. tocmai din acest motiv.

irinuka, ce dragut. vorbesti de lucruri sfinte pt. altii. si eu astept cu nerabdare momentul, ca ma incearca hormoneii de numa!

legat de rasfat. primele 4 luni nu se poate vb de rasfat. asa spun medicii. deci puteti dormi linistiti cu bb in pat langa voi, insa de pe la 3-4 luni incercati sa-i obisnuiti singuri, daca asta va e dorinta. atunci se face trecerea f usor. dar nu privati pe bb de dragoste si de tinut in brate pe principiul ca iese un rasfatat. vb lui doloress, un copil iubit si alintat de mama va fi mult mai sigur pe el si mult mai puternic in viata decat unul privat de afectiune.
nu vreau sa intru in polemici cu nimeni,dar sunt convinsa ca multe dintre voi va lasati influentate de sfaturile "binevoitoare" ale mamelor sau soacrelor, care, din pacate,si-au crescut copiii intr-un regim care nu permitea o apropiere prea mare de copil din cauza concediului scurt de maternitate si nu in cele din urma, din cauza unei culturi care lasa de dorit pe timpuri.
dar cred ca cel mai bine sa actionati asa cum va dicteaza inima.

eu fug un pic pe afara. pup!

si nu in ultimul rand...bafat maine,ariana! sa fie intr-un ceas bun. sa ai parte de o nastere usoara, recuperare rapida si un bb sanatos si frumos!
asteptam cu sufletul la gura sa ne anunti marele eveniment!

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007) si 37+marc ioan
AMR 12 DE ZILE
poftiti la poze noi

Mergi la inceput