Activitati de weekend/ clubul parintilor singuri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stfp spune:

Redeschid acest subiect vechi de mai mult de un an cu o chestie punctuala, valabila pentru ziua de maine - luni, 30 iulie 2012. Sper sa fie un loc bun pentru a posta asa ceva :-)

Vine cineva la strandul din Parcul Drumul Taberei (numit popular "Trei Ligheane") din Bucuresti? Eu voi merge cu cei doi copii ai mei, Mara de 6 ani si Matei de 4, dar ar fi mai distractiv daca ar mai veni si alti copii de varste apropiate. Orele sunt flexibile (noi putem oricand in cursul zilei), strandul e foarte OK si civilizat, costa 20 de lei adultii si nimic copiii pana in 10 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stfp spune:

Am fost luni la strand si ne-a placut foarte mult, vom mai merge si vineri. Am gresit un pic, e gratis pentru copiii sub 7 ani, nu sub 10.

O sa mai mergem si vineri, ramane valabila remarca de mai sus, in caz ca vrea careva sa vina, sa fim mai multi copii. In plus, restul saptamanii acesteia avem program de:

miercuri, 1 august: Ferma Animalelor (daca e frumos) sau Ikea (daca ploua)
joi, 2 august: Cascada Urlatoarea din Bucegi, cu trenul
vineri, 3 august: iarasi la strand Drumul Taberei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Este aglomerat strandul in timpul saptamanii?
Ca banuiesc ca in weekeduri este full

Si cam cum este mancarea de la restaurant?
Tipicii cartofi prajiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


In perioada asta nici in wk nu este aglomerat, sunt multi in concedii ... sambata asta a fost cam 50% plin.
Mancarea in incinta strandului nu este f variata, mici, carnaciori, cartofi prajiti si pizza; si inghetata.
Dar in rest distractie pe cinste, mai ales pt. micuti, de toate varstele :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Imi spune si mie cineva daca la strandul din Dr. Taberei (sau la oricare altul la care aveti curaj sa mergeti) gasesc o piscina cu apa mica pt. copii ? (genul ala de lighean rotund cu apa de 30 cm)
Am un pitic de 2 ani care e innebuinit dupa genul asta de piscina dar nu intra in apa mai adanca.
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Da, la strandul din Dr. Taberei este si o piscina patrata cu apa mica, pt copii de 1-2-3 ani, cu multe "jucarii" care stropesc, tasnitori si alte chestii amuzante pt ei.
Distractie placuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Mersi de raspuns. Am gasit si eu niste poze acum.... Este insa adevarat ca apa este foarte rece ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stfp spune:

Nici vorba sa fie apa foarte rece, e chiar buna si calda, mai ales in bazinul de 25cm (cel mai mic) dar si in celelate.

Dealtfel noi o sa mai mergem si saptamana viitoare, luni sau marti (in caz ca nu s-o strica vremea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Tocmai ce ne-am intros de la strand. Apa era destul de recisoara poate si pt ca azi nu a fost asa cald. Parea totusi destul de curata desi pe fundul piscinei mici de copii erau niste chestii negre cam dubioase (cam ca niste alge asa...).In rest a fost dragut cu toate ca chestiile alea de stropit din bazinul mic au reusit sa-l sperie putin pe pitic pt. ca nu-i place sa fie stropit cu apa rece. l-am rugat pe un tip sa le dea mai incet si a fost ok.

Noua ne-a placut per total mai putin faptul ca pana pe la ora 1 nu gaseai nimic de mancare inafara de inghetata si nici nu puteai iesi afara sa-ti cumperi ceva.
Oricum a fost bine caaa fost liber, de abia pe la 2 cand am plecat noi a inceput sa vina mai multa lume.
Mai mergem sigur si saptamana viitoare daca e vreme buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Multumim stfp pt. pont. Daca nu ziceai tu nu cred ca mi-ar fi dat prin cap sa-l duc pe pici la acest strand si chiar cautam de mult o piscina cu apa mica in Bucuresti
Poate ne vedem pe acolo !

Mergi la inceput