*LMA - Ghiocei de martie aprilie 2006 !* (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Multumesc pentru raspuns Delia. Si Teodora stie sa scrie, scrie chiar si propozitii (dar nu prea lasa spatii intre cuvinte ), insa ea stie sa scrie doar cu litere de tipar. De citit citeste chiar bine, desparte in silabe corect. Eu vroiam sa stiu daca Rudy scrie de mana, chiar sunt curioasa cum e la voi in clasa intai.

Intrebare pentru Catrinel, Ciuf sau alte mamici care au folosit Otovowen : cum se administreaza ? Prospectul e in germana si habar nu am ce scrie... Dupa ce deschid flaconul, cat timp este valabil ? Maine mergem cu Ancuta la medic pentru ca de 2 zile face febra (am crezut ca de la dinti), iar aseara i-a curs si o urechiusa. Sper sa nu fei otita.

Ciuf stiu ca tu ai tot avut probleme cu Eva cu otitele. E musai antibiotic?

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mari,asti aici nu scriu cu litere de mana ca noi.Mie mi se pare cidat...dar nu ma ocosesc sa pun copilul la efort mare extra...il las asa cum se cere aici.O sa iti pun poze in weekend cand prind un pic de timp liber ca sa vezi cam cum arata o pagina scrisa de el.Sunt cerinte mari...sau mi se par mie cam mari(rau de mari!!!!) pentru varsta asta.De exemplu veni saptamana asta cu tema,pagina cu numerel pana la 100...pe care ei deja le stiu (copii de 5 ani,ok)...si noi parintii sa-i invatam sa numere doar din 5 in 5 5,10,15,20,25...etc...) pana la 100 saptamana asta iar saptamana viitoare din 2 in 2,tot pana la 100.Deci exact ce faceam noi in clasa 1,la 7 ani...li se cere lor la 5...si zau ca mi-i ciuda ca in loc sa las copilu sa se relaxeze la 5 seara cand il iau de la gradi...si eventual sa citesc o poveste si sa ne jucam...trebuie sa facem "teme"....de care apropo nici eu nu am chef,caci am si eu temele si testele mele care necesita timp si energie la greu.Luai 4 cursuri pe vara si nu sunta mult,e...uite ca dadui de greu si imi pare al naibi de mult,dar asta e...sper sa fac fata si sa ies cu note bunicele din sesiunea asta de vara...caci deocamdata sunt speriata rau rau.Bafta in toate ,revin cand pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Buna fetelor si multumesc de incurajari. Eu sunt programata sa nasc pe 31 mai dc mai tin pana atunci.
Va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Oau Delia, ce de teme !!! Saracii copii ! Auzi tu sa numere din 2 in 2 si din 5 in 5 Bafta multa si tie si lui Rudy! Tu cum te simti ?

Carmen, nastere usoara si asteptam vesti

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

buna fetelor
Inca nu am nascut data ramane tot 31 mai.
In rest suntem bine cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Carmen, cred ca ai nascut deja!
sa fie intr-un ceas bun!

fetele de puiuti de (deja) 5 ani, am si eu o intrebare mai.. asa
le-ati vorbit pana acum de cum se fac copiii? Flavia ma tot intreaba. ba de ce unii zic de barza, ba cum face doctorul de pune semincioare in burtica mamei, si tata ce rol mai joaca, etc...

la voi cum e? tot barza?

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ziki,cred ca e cam devreme de ...vorbit despre misteru asta.O sa lasam subiectul mai pe la 8-9 ani...La noi chia a pus doctorul semincioarele cum spui...deci suntem politicaly corect,nu mintiram copilul

Carmen,abia astept sa citesc vesti faine de voi cu bebe mic acasa
Mari,sunt bine doar...stresata pana la cer si inapoi din cauza celor 4 cursuri luate pe vara,asa ca pana pe 3 august....sa nu fii in pielea mea,sincer.Vine mama pe 30 luna asta si...doamne cu cata bucurie o astept,mi se usureaza mult misiunea dupa venirea ei.Nu toate suntem facute sa fim gospodine perfecte...Sarcina e ok,mananc variat si cam mult..am pus 4 kile si abia sunt luna 3 spre sfarsit...La prima sarcina avand greturi groaznice...dadusem 4 kile jos in primele luni de sarcina...Rudy e incantat tare de tot de bebe din burtica,la sfarsitu lui iulie sper sa aflam ce e bebe,baiatel sau fetita...am cam dat iar iama la cumparaturi pentru bebe,nu ma pot abtine...Rudy a terminat gradinita si de luni il duc la un campus de gimnastica....cam la jumate de ora de casa noastra....de 5 ori pe saptamana...asa deci voi face ceva drumuri...iar pe 23 plecam pentru o saptamana la tati la New-york caci nu fuseram de aproape un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

DELIA, felicitari pt.sarcina!
wow,ai deja aproape 4 luni!
aveti grija de voi, sarcina usoara pana la capat!
cand e DPN?

CARMEN, cred ca ai nascut deja, asa ca te felicit!
cum sunteti?

eu plec la tati in Anglia pe 30 luna asta pt. o saptamana inr-un scurt concediu fara copii. E pt. prima data cand o sa stau fara ei, sa vedem cum va fi. Ii las cu maica-mea, sper sa se descurce.
in rest suntem bine, sanatosi, ne mai veselim cateodata noaptea cu iesiri de dinti, dar nu-i bai, trec si astea si iaca suntem tot mai mari.

voi nu mai scrieti nimic? e tare slaba miscarea p-aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

In primul rand la multi ani pentru ghioceii ce s-au sarbatorit in aprilie si pentru Alexandra (pupici si surioarei)!

Carmen cred ca ai nascut...Refacere usoara si un bebe mancacios, sanatos si necolicos.

DELIA Feeellliiiccciiiitarrrriii! Sa ai grija de tine. Cred ca esti super happy...Ce spune Rudy? Ce vrea sa-i aduca barza..fratior/surioara?
Noi suntem ok...am avut serbare de sfarsit de an...Eli a fost furnicuta si a fost foarte frumoasa. Cristi a fost pitic si a spus foarte frumos poeziile.
In mai am fost si 3 zile la munte, in Retezat...am urcat cu piticii pana la lacul Bucura...A fost foarte frumos.

Am uitat sa intru si eu de ziua Andreei sa-i spun la multi ani...m-am simtit ca ultimul om :(

Alina pentru ziua ta am post it pe birou...o sa te sun. Ce fain ca pleci in Anglia...


ziki bine ai venit!...eram si noi active la scutece...ce vremuri!

Ciufulet voi ce mai faceti? Cum va descurcati in 2 places?

Mari ati mai fost la concert?

Diana offf ce nasola faza cu fratiorul...dar asta e...o sa priceapa cand o sa fie mai mare ca nu s-a putut. Nu te ingrijora...si noi ne trezim la fel sa-l punem pe Cri sa faca pipi...nu stiu daca pe fond psihic sau datorita faptului ca nu mai doarme la pranz...noaptea doarme profund si rar se trezaste singur sa faca pipi...Avem des accidente :(...asta e...sanatos sa fie!

Sunt la mama si i-a spus Cri ca la timisoara e cu 1000 de km mai cald decat acolo...si lui ii place mult acolo :)

La serv. e mult de lucru...si ma cam enerveaza...ne tot strang cu usa...Daca o sa fiu obligata sa-l dau pe Cri la scoala toamna viitoare sigur o sa plec si o sa ma ocup de el. Cea mai frumoasa chestie a fost un curs de portugheza...sunt la nivelul B1 :)

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Va multumesc f mult
Da am nascut pe 31 mai o fetita de 3300, frumoasa si sanatoasa.
Acum avem 1 luna si suntem bie. La inceput Ali a fost geloasa dar acum se pare ca i-a trecut si o iubeste pe suri f mult.

Mergi la inceput