Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Anya-Pediatril, Avene, am dat doar de 2 ori pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Nu stie nimeni sa-mi raspunda?fetele care folosesc Humana Milckzucker, cum se procedeaza? La 120 ml apa folosesc ca de obicei 4 masuri Lp plus o lingurita Humana sau la 120 ml apa folosesc 3 masuri LP si una Humana? Pe cutie nu se specifica. Cica 2 lingurite pe zi, atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

http://www.parinti. com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34502&start=0&sid=d1933529207e0e646e557981b2273539

nu mai inteleg nimic, ba sa-i dai ceai de musetel sau Baby drink sa-i regleze tranzitul intestinal, ba ca nu, musetelul nu-i bun, ca baby drink contine zahar, voua pediatrii ce va spun?

Ma enerveaza una lume ca cica te iei dupa forum, vroiam sa va intreb, voi va cresteti copiii dupa legea junglei?Ia sa mai ma lase in pace, fiecare cu hobbyurile lui. Eu un lucru stiu sigur, ca am aflat o gramade de lucruri de la voi. Macar asa stiu ce intrebari sa pun medicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Nu stie nimeni sa-mi raspunda?fetele care folosesc Humana Milckzucker, cum se procedeaza? La 120 ml apa folosesc ca de obicei 4 masuri Lp plus o lingurita Humana sau la 120 ml apa folosesc 3 masuri LP si una Humana? Pe cutie nu se specifica. Cica 2 lingurite pe zi, atat!


4 masuri LP + 2 milchzucker. Poti sa-i dai 1 lingurita dimineata si una seara. La noi nu a functionat varianta asta. Asa ca i le-am dat pe amandoua odata si de fiecare data am avut rezultate. Si Delia face cam rar plus ca face kk verde. Mie mi-a recomandat pediatrul sa schimb nan-ul cu nestle nativa. Sa vad ce rezultate o sa am si cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mersi Fluturasha!Iar am apelat la supozitor, i-am dat LASSB, nu a functionat, azi i-am dat Humana Milchzucker(pe care abia l-am gasit), ma rog, nu ma astept ca rezultatul sa apara de pe o zi pe alta si maine incep sa-i schimb treptat si LP. Fetele din afara, voua va recomanda pediatrii ceaiul acum? Am inteles ca in afara ceaiul nu e recomandat deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Beatrice, lumea nu intelege ca noi suntem o comunitate aici, ca ne stim de luni de zile, chiar daca unele doar virtual. Ca ne impartasim si ne intelegem probleme si bucurii...
Eu una spun peste tot ca forumul m-a ajutat sa il nasc totusi ok si in viata pe bebe. Alinushca, cand 2 doctori imi spusesera sa vin peste o saptamana la monitorizarea situatiei cu lichidul, mi-a spus ca ea stie ca la 2 zile se fac monitoizarile, iar apoi Ana m-a ajutat sa imi fac programare la Iosup dupa 2 zile, cand s-a descoperit ca Lucas tb scos in maxim cateva ore daca vreau sa supravietuiasca... Iar apoi, cand stateam si plangeam pe holul spitalului, in asteptarea controlului de dinainte de internare, mesajele de incurajare de la voi nu incetau sa soseasca mie acum nimeni nu indrazneste sa imi spuna ca stau prea mult pe forum, sau ca de ce ma bazez pe parerile si sfaturile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Salutari nocturne!!!

Revenim si noi in peisaj...

Bebe Iustin doarme din ce in ce mai putin ziua, si din ce in ce mai mult noaptea, asa ca avem o scuza. Pe total doarme maxim o oara in cursul zilei.... Cat sta treaz insa, e tare cumintel, zambeste tot timpul si a inceput sa rada in hohote . Se bucura de prezenta oricui... este un copil tare tare linistit. Daca as putea sa schimb ceva la el nu as avea ce. Gata cu laudatul

Sper ca sunteti toate bine. Nu am apucat sa citesc din urma... asa ca trimitem la toata lumea!

Ah, si mi-au placut postarile lui Beatrice si Dana. Da, forumul este foarte util. Am invatat o groaza desi sunt la al doilea bebe. Sunt convinsa ca si la al treilea as mai avea de invatat. Asta nu e timp pierdut, chiar suntem un grup unit si frumos si faptul ca nu ne-am vazut live nu inseamna nimic. Nu o sa uit niciodata cand am avut probleme inainte sa nasc cum am primit sfaturi, numere de telefon de la doctori, mesaje peste mesaje, galeria... nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

asa este miruna chiar daca sunt la al treilea copil tot am avut multe de invatat de la voi si sincer numai aici vorbeam despre trairile mele din sarcina...ptr ca restul lumii era prea preocupata de altceva si "vorba" lor.....doar eram la al treilea copil ce imi trebuia cautat in corne?!!
asa ca va iubesc fetelor

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Si eu, si eu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

dc e rost de pupaceala ma bag si io

fetelor sunt tare ingrijorata :de miercurea trecuta decand i-am facut vaccinul lu'bebe nu a mai luat deloc in greutate. el pana acuum lua 400 gr pe sapt si acum nika. a avut si 5 zile cu kk des si apos. abia azi s-a mai reglat.
voi ati mai patit asa ceva? sa aveti perioade de stragnare? dc pana luni nu ea nimic ma duc cu el lsa medic :(

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput