Floricele de liliac mai-iunie (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

Ioana, daca despre Luca al meu e vorba, bea 1 litru pe zi - dar are aproape 3 ani. Bine, a avut perioade cand manca aproape numai lapte - adica bea pana la 2 litri pe zi.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10


Da! De Luca al tau e vb.
Am editat.
Si Ioana are 3 ani ..wow numai lapte (2 l) ?
Dar mancare solida mananca?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Am editat si eu, dar e pe pagina cealalta .
Acum nu mai bea chiar 2, dar 1 da. Mananca si mancare, dar nu mult si numai cateva feluri care ii plac. Atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


ancutzicab am inteles!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

eu stiu ca un copil trebuie sa bea cam 110-150 ml de lichide / pe kg corp.
faceti si voi socoteala cu kg copilului din dotare si ajungeti la un rezultat.

noapte buna, somn linistit la bebei si mamici/tatici .



Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Bubu,


si eu tot pampers folosesc inca de cand s-a nascut; treaba asta cu praful pe puta s-a intamplate de cateva ori, nu o data sa zici ca este o intamplare ca de asta m-am gandit si sa intreb...

hmm ciudata treaba


La multi anisori tuturor sarbatoritilor, sa fie sanatosi si frumosi si veseli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

Vivela 110-150 ml de lichide/ kg corp, nu numai lapte.

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de azi: Dominic, Nadia-Veronica, Noemi Alexandra si Mihnea Alexandru!

Ne laudam si noi cu primul dintisor jos.
De ieri i-a iesit, de fapt de Joi noapte, a tipat de 2 ori, de am tresarit din somn, imi batea inima tare.
Acum asteptam sa iasa si cel de-al doilea..apoi face o pauza si dupa aia ies cei de sus. Daca i-o iesi asa..si cei de sus se vad.
Ioanei i-a iesit primul dinte sus, apoi jos, iar sus, jos, si apoi 2 sus. In concluzie avea 4 sus si 2 jos. Gingia de jos asa tare' a fost ca abia i-au spart dintii.

O zi buna, tuturor!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Salutari si de la noi si un weekend relaxant!

Sorana, bun venit de prin calatorii! Sa va fie de bine si sa lasi la o parte gindurile negre! Trebuie sa le fi fost dor baietilor. Cum au reactionat, cind v-au vz, dupa atita timp? Sa ne povestesti:)! Mateo nu prea suporta separarea, daca nu plinge cind plec (ma furisez si nu ma vede), cind ma intorc, si daca lipsesc citeva ore, sigur o face, parca m-ar certa:)!

Ioana, scuze pentru intirziere, dar cum PARTY-UL e miine, primiti si de la noi urari de LA MULTI ANI CU SANATATE ARTURICILOR!

SANATATE multa bebeilor suferinzi si sa nu mai auzim de imbolnaviri.

Va lasam acum, sper sa am vreme sa mai dau pe la voi.

PS: SOMNUL nostru iar suporta suisuri si coborisuri: aseara la 11 a adormit, s-a trezit la 12 si s-a jucat pina la 3, dupa ce o ora m-am chinuit sa il adorm... Are asa un bioritm ciudat copilul meu! Nu stiu cum sa fac sa i-l pot schimba.
Bifam si anxietatea de separare!


Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Buna seara,
absentaram si noi motivat: vecini "binevoitori" care au taiat cablurile de la retea, si ne-au lasat fara net si buburuze bolnavioare.

Pana una alta ma apuc sa citesc din urma.

Insanatosire grabnica tuturor prichindeilor bolnaviori!

binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

marlena, niciodata sa nu mai pleci pe furis. . mai bine ii spui simplu copilului ca trebuie sa pleci si ca o sa te intorci, cu riscul de a plange cateva minute. in scurt timp va capata anxietatea de separare, se va teme de cate ori nu te vede ca ai disparut pur si simplu. pt bebei, ceea ce ei nu mai vad nu mai exista.
e mai fair sa-i zici ca pleci, treptat va capata incredere in tine. dar cladeste increderea de pe-acum .

noi ne-am culcat abia la 6 dimineata . intre 1 si 6 damian a tusit non-stop, o tuse foarte iritativa. am fost pe punctul de a ajunge la urgenta...
ne dregem cu homeopate si mancam aproape numai tziti. macar atat.

duminica frumoasa





Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

SALUTARE MAMICI SI PICI......

sunt rupta de somn......dar nu pot dormi
tony mai nou se trezeste noaptea urland si nu se potoleste decat daca o iau in brate.....offfffffffffffff, iar dintii nu-si fac aparitia
mai nou am devenit maniaca cu serialul cougar town pe care l-am vazut in 2 zile pe tot.....o adevarata performanta, dar are deocamdata putine episoade....de abia astept episoade noi

tony nici nu observa cand plec....si nici nu-si da seama ca am fost plecata, dar e si multa lume in jurul ei.de multe ori ma oftic eu pt ca nu-i pasa

....SA AVETI UN PARTY SUPER SI DISTRACTIE MAXIMA !!!!!
LA MULTI MULTI ANI SI CU IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE!!!!

LA MULTE LUNITE TUTUROR BEBICILOR DE AZI !!!!


o duminica placuta in continuare va doresc si o saptamana cu bebei sanatosi si fericiti .....


MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 13 s
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput