Dovleceii cresc cu spor!(sept-oct 2009) *8*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

aaa, sa va zic si eu....ca ne-au iesit doua maselute asaaa, pe nesimtite....nici n-am stiut pana intr-o seara cand am vrut s-o dau cu gel de dinti si nu stiu cum am ajuns putin mai in spate cu degetul si am simtit ceva tare..avem una in dreapta jos si una stanga sus plus un incisiv lateral stanga jos...deci la ultimul recensamant, 9 bucati si la nici unul febra, nopti nedormite sau alte probleme

Cata, e posibil ca din cauza alaptarii sa nu-ti vina ciclul, dar mai bine du-te la un dr...eu am avut probleme cu cerazette-ul, de ex....mi-a venit prima data la un an de la nastere...m-a tinut o luna...am zis ca hai, fiind prima data, probabil e normal....a doua oara, m-a tinut o luna jumate m-am dus la dr ca nus e mai putea si mi-a oprit cerazette-ul, desi zicea ca e posibil si de la alaptat sa am ceva dereglari hormonale....ea mi-a recomandat sa opresc si alaptarea, dar eu am vrut sa vad mai intai daca nu cumva era cerazetteul de vina si asa era...acum m-am reglat.....intre timp mi-a dat sa fac si niste analize, si un papanicolau...deci eu zic ca o vizita la dr nu strica niciodata...decat la buzunar

Danuta, condoleante pt socrul tau

Monikus, asa sunt si eu, cu toane, in ultimele luni..pur si simplu nu am chef de nimic.....si cand ma gandesc ca nu mai e mult si o sa tanjim dupa zilele astea, fiind la munca....astia suntem, niciodata nu suntem pe deplin multumite...eu iti dau o , poate te mai inveselesti

fug ca mi-a rupt tot sulul de prosoape de bucatarie....am lasat-o, ca sa pot termina mesajul

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Selen da repede adresa ca sa iti trimit un bax de suluri de hartie ca sa te lase sa mai scrii.

Multumesc frumos pt cuvinte. Ai mare dreptate. Curand vom tanji dupa momentele astea. Si ce e si mai rau e ca imi dau seama ca clipele astea nu se vor mai intoarce si o sa imi dau pumni in cap cand voi fi la munca. Si cu toate ca stiu toate astea nu ma pot decide sa fac nimic. As sta pur si simplu sa treaca timpul. Noroc ca mai trebuie facut si curat si mancare si...si... si uite asa.

Sper sa ma tina totusi putin.

Felicitari pt maselute. Sa dea Dzeu sa iasa toate asa. Noi la ultimul recensamant aveam 8 dinti si 4 masele dar toate iesite cu multe nopti nedormite si multi nervi. Ma rog, sanatosi sa fim ca in rest le-om duce toate.

Danuta sper ca la voi maselutele sa iasa ca la Ebru. Uite ca se poate si asa.

Lali da raportul. Cu greturi sau fara greturi saptamana asta?

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

am venit si io .

LA MULTI ANI, IOANA! sa fii sanatoasa, iubita si cu punga de galbeni plina... .

monikus, fata, io am drum saptamana viitoare pe la apusului ca ma duc sa platesc rata la banca, la unicredit. asa ca sa-mi dai ceva indicatii cam pe unde te afli... id-ul meu de mess: madyrizescu .

selen, la mai multe maselute si dintisori. si tot asa fara chinuri. si mihaita are 8 dinti si 2 masele. ultima portie (1 dinte+ 2 masele) s-au suprapus peste raceala si a fost un dezastru .

ioano, mersi de tratatie... da' mi s-au marit gliceamiile de ce-am vazut .

fetelor, eu sunt foarte trista. fetita prietenei mele de la umanitare, mikaeela, este in stare grava la pitesti. daca stiti un medic in bucuresti la budimex sau grigore alex. si o puteti ajuta... budimexul a refuzat-o pe motiv ca cica nu au locuri . tara de kkt. cand viata unui copil depinde de un spital... moare cu zile.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

hai mai mady cum se poate asa ceva? din pacate nu stiu nici un medic la vreunul din spitalele respective

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

uite asa, ioana, au refuzat-o. eu cred ca se feresc de responsabilitate avand in vedere ca fetita este in stare grava.



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Deci, in momente din astea imi doresc sa nu ma fi nascut. Nu imi vine sa cred in ce tara de tot rahatul traim. Auzi si tu, sa nu imi primeasca copilul la spital. Pai de ce mama naibii mai platim asigurari? Sa-i ia naiba cu tot cu spitalele lor ca simt ca explodez. Copilul ala nu are nici o vina ca e bolnav. Dumnezeule mare. Din pacate noi nu prea am avut probleme si daca am avut am fost la privat. Tare imi pare rau ca nu o pot ajuta.

Mady o sa te adaug pe mess si vb. In principiu stau pe Ghirlandei la intersectia dintre Ghirlandei si Margelelor. Daca stabilim o ora ne vedem la complex. Oricum vb pe mess.

Ioana ia zi cum ai petrecut azi?

Va pup fetele si va doresc o noapte linistita.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Monik pai azi am petrecut prin munca si printre istericalele lui fii-miu

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:



LA MULTI ANI IOANA! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii alaturi de familie!




Am intrat pe fuga ca nu puteam sa te ratez. Din pacate azi am fost singura si asa sunt si la noapte (sot a plecat la 2 la serv si vine maine dimineata)
Am prins o fereastra sa vin la voi...Azi am fost cu Ramona la doctor si are rosu in gat, deci ospamox si stat in casa pe perioada vacantei.

Cata la fel ca si fetele eu zic sa te duci la doctor.

Selen felicitari pt maselute fara probleme, din pacate la noi nu ies asa suntem plangaciosi, maraiti si cu mana in gura.

Monikus si o ca sa te simti mai bine!

Fetle o saptamana grozava va doresc!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Si inca un mesaj degeaba sa trecem pe pagina noua.

Mergi la inceput