Nasici de 2011

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu stiu asa:

-lumanari
-slujba
-voalul
-si palaria/voaleta/chestia care se pune pe capul miresei dupa devoalat
-sa plateasca cei ce fura mireasa,daca operatiunea se efectueaza dupa ora 24.



*Blackmoon Lady 11+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Noi cand am cununat am platit lumanarile, biserica, le-am cumparat drept cadou cate un ceas si le-am dat darul de nunta.
De data asta am stabilit cu finuta mea sa mergem impreuna la coafor si voi plati eu ce-si va face ea la par, voalul pe care trebuie sa si-l ia, lumanarile, biserica, darul de nunta si sa vedem ce cadou le vom lua, inca nu ne-am hotarat.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mai e la moda cadoul pt finuti?!?!!!..

Daconst, asa ma gandam si eu sa le dau finilor, dar sotul meu ( sunt rudele lui ) zice ca e prea putin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Tocmai ne-am linistit si noi dupa cununat....totul a fost minunat , a fost prima data cind am cununat [am mai botezat de doua ori]. Nunta a avut loc la restaurantul R.A.T.B , fosta cantina r.a.t.b , nu ma asteptam sa iasa acolo o asa nunta frumoasa !!...daca puteti sa va faceti acolo intrare [ vorbesc de miri], nu o sa va para rau , restaurant mare , meniu fain , un tort demential, totul la superlativ !!....la un pret per meniu excelent. Eu am avut rochia facuta pe comanda , fix model si culoare asa cum a avuto in noaptea de revelion de la pro tv, Andreea Mantea [ da-ti un search].
- luminari , buchete , florile pentru nas , parinti , cavalerii si domnisoarele au fost facute tot de firma care a amenajat restaurantul , din aceleasi flori , am mers pe trandafiri somon si lisiantus alb.
-pentru cununia civila , le-am cumparat o vaza mare de la mobexpert , si un servici de ceai de la zara home.
- cadou de nunta ,le-am cumparat un serviciu de masa dintr-un portelan adevarat de care au fost foarte incintati , iar ca si dar , am dat 6000 ron.
- le-am facut surpriza la iesirea din biserica cu porumbei zburatori si nezburatori , covor rosu , stilpisori cu voal , flori, ....au fost incintati....nu se asteptau.
- miine ii scoatem la biserica si le-am cumparat o icoana deosebita sfintita , apoi vom da o masa la restaurant.
- bineinteles , turta , voal , de pus pe cap dupa ce i-am scos voalul.
Si toate astea , pentru un mire care este botezat de parintii mei, este varul meu de-al 2 lea , un cuplu deosebit , ne-am inteles super dintotdeauna , ne simtim bine impreuna, toata cheltuiala mea s-a ridicat pe la 3500 euro , insa nu-mi pare rau nici de un euro , daca as fi avut mai mult , le-as fi facut surprize mai multe si mai mari ca le merita !!
Va doresc si voua nasici nunti faine....nu am poze inca , dar promit ca revin !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Lidia,sa-ti traiasca finii si sa fiti fericiti impreuna!

De cheltuiala voastra ce sa zic,mi se pare extrem de mult,dar voi stiti mai bine.


M&M,eu ma gandeam si un cadou ceva practic,ori un servici de masa,ori un robot de bucatarie...ca ei n-au de nici unele.
Cu banii si eu sunt nesigura cit sa dau,dar la noi e asa ca am si nunta din Bt si acolo tre sa dam iar mai mult ca sunt neamuri.Deci anul asta in loc de concediu dau banii la nunti.



www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

offf... am intrat in fibrilatii.
pe 21 august suntem si noi nasi. prima pereche pe care o cununam .

bineinteles ca nu-mi mai place rochia, nu-mi mai plac pantofii si parca nu reusesc sa gasesc nimic pe placul meu.

sunt nasa-monstru? sau si voua vi s-a parut la fel?

pana acum i-am cumparat miresei voalul+coronita, o trusa de farduri, oglinda si un baticut. am platit biserica (restul contribuim la fata locului ), am luat legatura cu cineva pt. lumanari si buchetul miresei.

ne pregatim intens la tinute (este numai cununia religioasa pt. ca cea civila a fost acum 2-3 ani) pt. ca suntem 4: eu, sotul si 2 kinderi .

nu este o nunta cu pretentii mari, sper sa iasa frumos si sa ne onoram promisiunea facuta acum multi, multi ani .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mady, si la noi e la fel, nu e o nunta cu pretentii, si eu ma gandeam cum sa-l imbrac pe Stefan... Nu l-as face scortos cu papion la gat si cravata alba dar nici altfel nu prea am inspiratie. Tu cum imbraci copiii?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu am luat de la elena (nu stiu daca o cunosti...) pantaloni f. frumosi (cica sunt de scoala, dar ar insemna sa-l duc super elegant la scoala ca-s gri si la dunga+ o stofa f. frumoasa)si o camasa cu maneca scurta pt. alex. pt. mihaita am o camasa alba cu vestuta aplicata si pantaloni lungi la dunga. atat. nu le pun papioane sau cravate. mihaita va merge cu socrii acasa de la biserica, iar alex va sta pana la 10 seara la nunta. restaurantul este langa socri, asa ca va fi evacuat la somn si alex .

mi-am facut comanda de alta rochie ... pe asta care o am nu o mai suport nici in poza de cand imi arata suncile .



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...cele care asteptati pozicile...sa ma iertati...am zis ca le pun da am uitat.

iar acum sunt iar supermegagigaterra prinsa ca Duminica botezam un Bebe insa va pun pozicile de la nunta de acum 2 luni cand am fost nasi.

http://s94.photobucket.com/albums/l110/antonela_2006/nunta%20sica/




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pentru botezul de Duminica am avut de cumparat mult mai multe...insa sunt asa de frumusele toate lucrurile cumparate...imi e drag de ele de mor.

o sa va pun si pozici dupa eveniment.

la nunta din Mai si noi tot cam 3000 de euro am chletuit cu ca nasi...dar,biserica,lumanari,tinutele noastre si toate chletuielile multe si marunte ce mai apar in asemenea ocazii.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput