Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Nasici de 2011

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9

mihaela1984
mihaela1984

13 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Nasici de 2011

haideti sa povestim... ca banuiesc ca tot vom avea ce :)
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
mihaela1984
mihaela1984

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nu se inscrie nimeni????
Mergi la inceput
uta_ciun
uta_ciun

663 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiuta_ciun Adauga semn de carte la raspuns Trimite uta_ciun un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma inscriu eu, voi fi nasica in septembrie in bucuresti, cu ocazia asta intreb si eu daca poate oferi cineva o parere despre restaurantul caredy luxury ballroom

David Nicholas, 6 Martie 2010

"Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." Elizabeth Stone

Mergi la inceput
Daconst
Daconst

2678 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Daconst Adauga semn de carte la raspuns Trimite Daconst un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutare!
In septembrie o sa fiu si eu nasa la o nunta si eram curioasa cam cit mai dau nasii la o nunta obisnuita,nu de fite in Ro?
Daca sunt doua perechi de nasi,se da mai putin oare?

Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput
uta_ciun
uta_ciun

663 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiuta_ciun Adauga semn de carte la raspuns Trimite uta_ciun un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ah, mi-am mai amintit ceva, ati auzit cumva de vreo decizie a Mitropoliei de a impune o taxa unica pt cununia la biserica in valoare de 1000 RON?

David Nicholas, 6 Martie 2010

"Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." Elizabeth Stone

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tocmai alaltaieri am vazut un reportaj in care purtatorul de cuvant al Mitropoliei declara ca Mitropolia NU impune nici un fel de taxa pt botez sau cununie.

Si eu o sa fiu nasa in august septembrie la nunta de argint a unor veri.De data asta joc in deplasare,la Cluj

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput
irlandeza
irlandeza

5620 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiirlandeza Adauga semn de carte la raspuns Trimite irlandeza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutare.
Si eu o sa fiu nasa de cununie in iulie, in Baia Mare. Nici eu nu prea stiu cat se pune la o nunta, normala, nu de fite, in provincie. Si sunt 4 perechi de nasi, asta cred ca e bine, nu avem de cheltuit asa mult .

Si ce rochii se poarta ? Ca aici e alta moda.....si nu as vrea sa apar eu rupta din context Poate imi trimiteti vreun site sau aveti poze.......As aprecia tare mult.

curcubeu cu ochi albastri - blog
Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote

Irlandeza am pus cate o poza cu fiecare tinuta de nasa pe care am avut-o.Sper sa te inspire.

rochie cununie

rochie botez

tinuta botez

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput
irlandeza
irlandeza

5620 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiirlandeza Adauga semn de carte la raspuns Trimite irlandeza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Andra , frumoase trinute. Mi-a placut mult rochia de la cununie. E cumparata? Sau facuta la comanda? E super. Si tu arati tare tanara. Si cu 3 copii ? Wow.

curcubeu cu ochi albastri - blog
Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat  Reply with Quote
ma inscriu si eu.
in august voi fi nasica:)

Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput
CADIA
CADIA

1619 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CADIA un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutare nasicilor!!!!

Si eu voi fi nasa in septembrie undeva in Bran Moeciu. Nici eu nu stiu cat se da ca dar de nunta.Probabil vreo 2000-3000 ron, nu??Astept pareri

Intre timp trebuie sa umblu la silueta ca abia am nascut si am pus ceva pe mine.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse (27.01.2009) si broscutza Eliza Violeta (16.11.2010).
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com