ati intampinat probleme cu laptele aptamil

ati intampinat probleme cu laptele aptamil | Autor: abramburica2

Link direct la acest mesaj

buna!bebeluslui meu a trebuit sa-i schimb laptele din milumil in aptamil si acum de cand bem doar aptamil bem doar vreo 105 ml la o masa mentiman ca eprima zi cu aptamil.e normal?voi ati intampinat asemenea probleme?si ce parere aveti de aptamil?sunt bebelusi carora nu le place aptamilul?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

al meu baiat, avea diaree dupa fiecare masa, de fapt cum punea gura pe biberon, facea diaree
cand il inghitea se auzea ca si cand ai fi turnat de la inaltime apa intr0un butoi de tabla
noua nu ne-a priit, dar nu e valabil pt toata lumea

pt noi cel mai bun a fost :similac (pacat ca nu se mai importa), novalac, iar acum suntem pe humana

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburica2 spune:

al meu il bea bine nu il refuza nu il varsa nu il regurgiteaza problema noastra e ca nu bea prea mult.poate sa fie ca e la inceput cu el.vom vedea in cateva zile ce se intampla.eu sper sa il accepte bine ca nu vreau sa-i schimb laptele asa des si stiu ca nici nu e asa de bine.multumesc de raspuns.mai astept si altele chiar imi fac ceva griji.va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

Milumil e mai dulce de aceea il prefera. Si noi am trecut pe Aptamil si initial nu a fost prea incantata dar acum il mananca. Manaca ,insa, mai putin decat atunci cand ii dadeam Milumil. Poate are alta consistenta. Ai rabdare cateva zile pana se obisnuieste cu gustul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburica2 spune:

Voi avea.azi a avut 2 mese de 130 si respectiv 135.deci il va accepta intr-un final.cu rabdare si calm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Dar tu i l-ai schimbat brusc ? Ai avut vreun motiv medical ?

Poate pur si simplu nu-i place gustul ... Fii-mea mi-a refuzat de tot laptele cand am schimbat marca, asa ca i l-am inlocuit treptat, am amestecat cele doua tipuri scazand treptat proportia de nr. 1 si crescand nr. 2 pana cand l-am eliminat complet pe primul ...

Mergi la inceput