avertizare pt locuitorii din cluj!

avertizare pt locuitorii din cluj! | Autor: mocofleana

Link direct la acest mesaj

Buna!
Stiu ca aici nu este un site de reclamatii dar as vrea sa mai aflu alte pareri sau daca au fost situatii asemanatoare!
De 2 luni am dat comanda pt o bucatarie la un anumit Denes Ioan care lucreaza la Ambient in cluj. Promisiunea a fost pana la Craciun....am dat avans destul de mare si am ajuns la finalul lui ianuarie si acest domn nu da nici un semn ca ar fi gata!Nu mai raspunde la telefoane, cand ma duc la el imi zice ca nu are timp sa vina sa o monteze, cand ii cer sa o vad zice ca o are in alta parte si tot asa...
Ideea este ca nu pare sa mai vad mobila vreodata si avand in vedere caracterul acestei persoane nu cred ca mai vad avansul.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

Ideea este ca eu am tot cautat pe internet sa aflu pareri de acest om si nu am gasit si am zis sa fiu prima care ia aceasta masura!
Denes Ioan care are o asa zisa firma in Sannicoara Cluj deocamdata mi-a dovedit ca este un mincinos...oricum am zis ca o sa i-au masuri..reclamatie la protectia consumatorului, politie, chestii din asta in cazul in care nu vad avansul inapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

de ce nu mergi direct la el sa-si spui ca depui plangere la politie si protectia consumatorului? poate se sensibilizeaza

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv spune:

Ti-a luat avansul pe firma Ambient sau pe firma lui?

Eu am avut odata nr de tel al patronului de la ambient, din sibiu, daca te ajuta cu ceva il caut sa ti-l dau s ate interesezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

Ideea este ca m-a mintit ca lucreaza la ambient, de fapt cica colaboreaza cu ei si el are firma lui.
Am fost si azi la el sa mai discutam, nu este prima data cand m-am dus la el..ideea este ca ma minte in fiecare zi, in fiecare zi are o alta minciuna pregatita, l-am amenintat cu protectia consumatorului, cu politia..nimic se vede ca nu ii pasa, nici macar cand i-am zis sa imi arata asa zisa mobila a inceput sa ma abureasca!
Azi am discutat cu un portar de la ambient care din intamplare in cunoaste si se pare ca nu sunt singura care are probleme cu el si ca sunt multi care in cauta pt acelasi lucru!
Asa ca doamne fereste sa faceti mobila la DENES IOAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili-pop spune:

E un lucru foarte bun ca se vorbeste aici despre aceasta farsa si aceasta persoana. Ar fi o idee buna sa existe vreun site unde sa se poata scrie pe orase numele persoanelor care au facut farse, ca sa ne uitam inainte de a face orice afacere cu o persoana mai putin cunoscuta pentru noi. Am incercat sa caut site de genul, dar n-am gasit, voi ce stiti, exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

Buna!
Referitor la domnul DENES IOAN DIN SANNICOARA-CLUJ
Azi am discutat cu cineva la politie sa mergem la ei sa discutam despre returnarea banilor...pentru ca m-am nou nu mai vine la depozit, nu raspunde la telefon si am aflat cateva povesti de la un portar care lucreaza la Ambient care a trecut prin o situatie asemanatoare cu el si se pare ca multa lume il cauta pt acelasi lucru! Oricum referitor la un site despre reclamatii, este o idee minunata, o sa apara in curand, chiar eu o sa ma apuc sa fac(lucrez in domeniu) si o sa fie pe prima pagina acest om, o sa fac o lista intrega cu toate minciunile pe care le zice de 2 luni si toata lumea o sa poata povesti situatii asemanatoare! Acest site va fi foarte util pt a ne feri de alte persoane mincinoase care sunt sigura ca nu sunt putini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pagubiti2011 spune:

Buna ziua,

Si eu am probleme cu Denes Ioan care nu mi-a facut mobila de bucatarie. Daca se poate sa imi lasati un nr de telefon sau e-mail sa va contactez, poate facem o actiune comuna. Eu acum caut detalii despre cum sa fac o plangere penala.

Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

Eu am rezolvat problema cu el...am primit banii inapoi.
L-am reclamat la opc, politie, am fost la el acasa cu amenintari verbale(nu am intrecut totusi masura).
Am dat de el foarte greu , la un moment dat am discutat cu mama lui.
Ideea este ca trebuie sa insistati foarte mult,eu l-am sunat si i-am trimis mesaje de sute de ori pe zi ...probabil a fost satul de insistente.
E un nenorocit de om, pana si politia stie de el, se pare ca cu astfle de lucruri se ocupa si nimeni nu are ce sa ii faca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

Profit de subiectul "Avertizare locuitori Cluj" sa mai fac o sesizare in legatura cu magazinul de perdele si draperii Decocenter din centrul Clujului.
Mi-am cumparat niste draperii de la ei si dupa ce le-am montat am avut surpriza ca au un miros ingrozitor!Le-am spalat de 2 ori ,le-am lasat la aerisit dar mirosul este neschimbat. Nu stiu unde le depoziteaza sau din ce le fac de miroase asa.
Am sunat la ei si raspunsul a fost ca ei nu au ce face...nu returneaza banii , in nici un caz schimba produsul....deci ma priveste ca am pierdut 3 mil de lei pt ca va inchipuiti ca trebuie sa le arunc si sa iau altele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lahemia spune:

Multumim pentru avertizari, sunt binevenite

Mergi la inceput